HABER AKIŞI

Başkan Aktaştan Bursa Trafiği İçin Önemli Teklif

 Tarih: 05-06-2020 15:35:00
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa trafiğini rahatlatmak için çalışmaların sürdüğünü belirtirken, ciddi rahatlama için mesai saatlerinde çeşitlendirme teklifini yineledi. Okul ve fabrikaların aynı saatte çalışması Allah’ın emri değil" diyen Aktaş, "Bursa’ya 10 katlı yollar da yapsak sıkıntı yaşanır. Âcilen okul ve mesâi saatlerinin başlangıcında düzenleme yapılmalı. Pandemi döneminde 110 bine düşen günlük yolcu taşıma rakamı bu hafta 320 binleri buldu. Normalleşme hızlanıyor. Önümüzdeki hafta BUDO seferleri başlayacak" dedi. Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi’nde ilk kazmanın Temmuz ayında vurulacağını, 50 milyon kredi geldiğini anlatan Başkan Aktaş, Cumhuriyet Caddesi’ndeki T3 tramvay hattını kaldıracaklarını açıkladı.

Başkan Alinur Aktaş, video konferans yöntemiyle basın toplantısı düzenledi.

Yeni normalleşmeye Bursa’nın hızla intibak ettiğini, iş dünyası ve banka temsilcileriyle yaptığı görüşmelerden çok olumlu intibalar edindiğini anlatan Başkan Aktaş, Bursa’nın en şanslı illerin başında geldiğini ifade etti.

Millet Bahçesi’nin bugün resmen açılacağını, yüzen taşların buluduğu bölgenin düzenlenmesiyle Altıparmak Meydanı ve bölgenin gerçek kimliğine kavuşacağını ifade eden Başkan Aktaş, "Millet Bahçesi ve yanındaki spor salonu ve eski yüzme havuzunun da bölgeye dahil edilip Kültürpark’la bütünleşmesini istiyoruz" diye konuştu.

Yaklaşık 1 milyar liraya mal olacak Emek Şehir Hastanesi metro hattının inşaatının bakanlık tarafından yapılacağını ve sürecin yakın zamanda başlayacağını hatırlatan Başkan Aktaş, "Normalleşmeyle ilgil 1 Haziran’dan itibaren hızlı giriş yapıldı. 3 devlet bankamızın bölge müdürü ve ticari şube müdürleri ve 3 özel bankanın yöneticileriyle kahvaltıda buluştuk. Şehrimin geleceği adına belediye adına heyecanlandım. Bursa iyiye gidiyor. Pandemi karnemiz güzel. Fırsatları iyi değerlendirirsek sonucun çok daha iyi olacağını konuştuk. Bursa’da genel anlamda çok olumlu hava var. Normalleşmeye en hızlı tepki veren şehir Bursa oldu. Güzel bir yaz sürecinin bizi beklediğini söylüyorum. Maske, sosyal mesafe ve kişisel hijyen konusu bizim olmazsa olmazımız. 3-4 ay böyle geçecek. Ulaşımda mümkün olduğu kadar dikkatli olacağız. Maskeleri çıkarmayacağız. Sosyal mesafeye dikkat edeceğiz. Hâlâ bir mesele var, hayat da devam ediyor. İnsanların ihtiyaçları artarak devam ediyor. Avrupa, Amerika Afrika ve Uzakdoğu’da normalleşme başladı. Turizmle ilgili insanlar biraz endişeli ve kaygılı. Ancak bu konuda da ümidim var. Bursa’nın güzel karnesi avantaj olacak. Türkiye ve dünya çapında tanıtım başlatacağız. Doğa turizminin geliştiği süreci yaşayacağız. Bursa’yı hareketli görüyorum. 2 akşam önce iş insanlarıyla beraberdim. Tekstilden, otomotive farklı sektörlerden

iş insanlarına heyecanımızı ve yaklaşımımızı anlattım. Her şey iyi olacak. Bundan zerre şüphem yok. Bize düşen çalışmak ve koşturmak, sorumluluklarımızı yerine getirmek" diye konuştu.

Toplu ulaşım bir haftada 3 kat arttı

Pandemi sürecinde toplu taşımanın yüzde 12’ye, günlük ortalama 110 bin kişiye düştüğünü hatırlatan Başkan Aktaş, "Yen normalleşme ile birlikte geçtiğimiz günlerde 320 binlere yükseldi. Pazartesi BUDO seferleri başlıyor. Sabiha Gökçen’e giden otobüslerimiz seferlere başladı. T1 ve T3 kapalı durumda. Belki Cumhuriyet Caddesi’ndeki T3 belki de hiç geriye dönmeyecek. Anket yaptırdık. Esnaf da bölge insanı da istemiyor. T1 ile ilgili 21 Haziran’a kadar bakım süreçleri var. O muhtemelen dönecek geriye tekrar. T2’yi bağlantılı yapacağımız için o hat önemli. Toplu ulaşımda pandemi sürecinde 110 binleri gördük. 300 binlere bu hafta ulaştık. 320 bin kişi taşıdığımız gün oldu. Hala yeterli kapasite değil. Sinyalizasyon optimizasyon çalışması sürüyor. Eylül ayı gibi o da başlayacak. Toplu ulaşımda yüzde 40 avantajı yaşayacağız. Bizi rahatlatacak. Seferler sıklaşacak. Bekleme süresi 3,5 dakikadan 2 dakikaya düşecek. 20 otobüs ilave aldık. Ben göreve geldiğimde 350 araç vardı. 470’e çıkardık. 500ü bulacak. Toplu ulaşımda iyileştirme devam ediyor. T2 hattıyla ilgili kendim kaynak kullanamayacağımı bakanlığa ilettim. O da hayata geçtiğinde rakamlarda daha da rahatlama göreceğiz" dedi.

"10 katlı yol da yapsak yetmez"

Başkan Aktaş, Bursa trafiğinin rahatlaması için mesai saatlerinde değişim teklifini yeniden gündeme getirdi. "Biz 10 katlı yollar yapsak, yolları iki katına çıkarsak da şehirdeki trafiği rahatlatamayız" diyen Aktaş şunları söyledi: "3 milyon nüfusun yüzde 80’e yakını 2 milyon 200 bin kişi 5 bitişik ilçede yaşıyor. Trafik ve ulaşımla alakalı belirli sıkıntılar var. Allah’ın emri değil, okul fabrika aynı saatte. Belirli saatlerde hayata geçirebiliriz. EDS ile kısmen rahatlama sağladık. Beyaz yakanın mesai saati önemli. Sabah 8 akşam 17 ama kesinlikle bizim mavi yakayla alakalı saatleri farklı yapmamız lazım. Bu kadar çok S plakaya da talep kalmayacak. Bir araç bir fabrika ile vakit geçirmeyecek. 3-4 okul fabrikaya gidecek. Bu değişim trafiği de rahatlatacak. Bursa’nın bu konuyu acilen masaya yatırması lazım. Benim de en büyük beklentim bu yönde. Vali bey ve yetkililere ifade ettim. Mesai saatlerini çeşitlendirmemiz lazım. 100 bin kişilik Muş’ta da trafik sorunu var. Herşey 2 cadde üzerine kurulmuş. Bizim 18 tane Organize Sanayi Bölgemiz var. Ana yükü çeken şehrin batı noktasında böyle bir yapılandırma için saatlendirme planlaması için âcilen harekete geçmemiz gerekiyor"

Başkan Aktaş, sahillerin yetkisinin meclis kararıyla Mudanya ve Gemlik Belediyeleri’ne devredildiğini hatırlatarak kendisine eleştiri yönelten Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’a da cevap verdi. Aktaş, "Büyükşehirin mâlî gücü olmadığı ve bu sebeple sahilleri devrettiği suçlamalarına karşılık, "Ben polemiği yapmamak için gayreti gösteriyorum. Farklı siyasi partilerden seçilmiş başkanlar olabilir. Mudanya’da halk ona oy vermiş, Bursa geneli bizi tercih etmiş. İlk kriz havuzla başladı. Maalesef bunun gibi birkaç konumuz var. Bize ait olmayan araziye iyi niyetlerle havuzla alakalı masrafı bize kaldığı gibi kullandığımız sürede tazminat talebi istedi. 500 bin lira da aldı. önemli değil benim param değil. Havuz zaten kazanmıyordu. Ben isteseydi de verirdim. meraklısı değilim. Sahillerle alakalı da kendisi sahilde yeşil alan içerisinde bina başladı. Bunun durdurulmasıyla alakalı adım attık. "Hukuk zaferi" diyerek sizlerle bişey paylaştı. Ama yıkım kararı geldi. şimdi yıkıyor. "Kendim yıkacağım" dedi. Daha sonra Atatürk silueti yaptı. Atatürk’ü o çok seviyor, sanki bizim problemimiz var gibi davranıyor. Yeşil alana kafe yapıyorsun. İhtiyaç yok. Nihayetinde şimdi yıkıyor. Biz de kamuya zararı sokmaktan dolayı ayrı şikayette bulunduk. Sahillerle ilgili kendisi toplantılara gelmiyor. Gemlik Belediye Başkanı gece 1de bile aradığını bilirim Uğur Bey’in. Sorularına dilimiz döndüğünce cevap veririz. Ama Gemlik de patlak verdi. Birkaç gazete ve yerel basına dağıtılmış. Biz Büyükşehir logolu konteynırları topluyoruz. İçindeki çöpleri sağa sola bırakıp gidiyormuşuz. Bir tane poşet var. Uğur Sertaslan’a 10 gün ulaşamadım. o da bana 2 günden beri ulaşamıyor. Dedim ki ya arkadaş ben bir mesaj yazdım. İstediğin saatte ulaşıyorsun. Orada yaptıkları algı yanlış. Eşyalar toplanıyor, çöpler bırakılıyor kısa süre sonra arkadan gelen ekip de topluyor. Bir çöp poşeti var. Bunu basınla paylaşıp haber yaptırıyorsun. Yanlış. Duş başlıkları takılmadığı söyleniyor. Sezon bittiğinde kaldırılmış. Pandemi sürecinde henüz sezon başlamadı. Sistemler duruyor. Yalan olur, ama bu kadar yalan olmaz. Bu kadarı dünyanın hiç bir yerinde görülmedi. Şu tarihe kadar deniz konuşulmuyor. Şimdi çıkmış görev alanlarımızı talan etmişler’ diyorlar. Yalan. Takılmadı ki, bu bir dezenformasyon. Büyükşehir Başkanı ve belediyesine iftiradır. Beraberinde suç isnat etmek için uydurulmuş bir şey. Görev yetkimiz belli. Diyaloga açık insanım. İstediğinizi veririm. Dezenfektasyon malzemesi tüm belediyelere ayırt etmeden verdik. 2,5 aydır hiç bir toplantıya katılmadı. 2 tonu kim yolladı, Bursa Büyükşehir Belediyesi yolladı. Talihsizlik. Benim Mudanya’ya küsme hakkım yok. Yat limanıyla alakalı yetki bize geçti. Güzelyalı’da çalışma yapacağız. Mudanya’daki

kötü spor sahasını kaldırıp meydan ve katlı otopark yapacağız" diye konuştu.

Başkan Aktaş, bir soru üzerine de tarihî hanlar ve çarşı bölgesini 24 saat yaşayan bir yapı haline getireceklerini, çevresinin açılması için ilk kazmayı temmuz ayında vuracaklarını vurgulayarak, "Kızılay ve İşkur’u yıkıyoruz. İşkur çok para istedi. Bizim projede akamete uğrama şansımız yok. 2021 sonuna kadar işi bitireceğiz. Bakan bey ile görüştüğümüzde çevresindeki yıkımı 2020 sonuna kadar bitireceğiz. İmalata 2021’de geçeceğiz. Kaynakta problem yok. Acelemiz var. 40 senedir konuşuluyor. Elimize fırsat geçti. Tarihi han ve çarşı civarı önemli 7-8 konudan birisi. Cumhuriyet Caddesi’nde de T3 kalkarsa, burası daha güzel yaşayan bir merkez olacak. Yurt içinden ve yurtdışından insanlar sürekli gelecek" diye konuştu.

Başkan Aktaş, bu yıl pandemi sebebiyle Altın Karagöz festivalinin olmayacağını, Uluslararası Festivali ise eylül gibi düzenlemeyi düşündüklerini sözlerine ekledi.

  Kaynak: İHA
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BURSA HABERLERİ
  BURSA HABERLERİ
Bursaspor, Menemenspor Maçı Hazırlıklarını Tamamladı Bursaspor, Menemenspor Maçı Hazırlıklarını Tamamladı Bursaspor, yarın karşılaşacağı Menemenspor maçının hazırlıklarını tamamladı. ..
KOSAB yönetiminden sel mağdurlarına yardım eli KOSAB yönetiminden sel mağdurlarına yardım eli Kestel Organize Sanayi Bölgesi (KOSAB) Yönetim Kurulu, 21 Haziran’da ilçenin 3 a..
Büyükşehirin Yardım Seferberliğine İş Dünyasından Destek Büyükşehirin Yardım Seferberliğine İş Dünyasından Destek Bursa’nın Kestel ilçesinde meydana gelen sel felaketinin ardından bölgede yarala..
Bursa Ak Partinin Hedefi 500 Bin Üyeye Ulaşmak Bursa Ak Partinin Hedefi 500 Bin Üyeye Ulaşmak AK Parti Bursa İl Başkanlığı, genel merkezin “her yıl 1 milyon yeni üye” hedefi ..
  BURSASPOR HABERLERİ
Bursaspor'un zirve yürüyüşü devam ediyor Bursaspor'un zirve yürüyüşü devam ediyor TFF 1. Lig’in 31. haftasında Bursaspor Giresunspor'u deplasmanında 1-0 mağlup e..
Bursaspor'un test sonuçları negatif Bursaspor'un test sonuçları negatif Bursaspor'da uygulanan koronavirüs test sonuçlarının tamamı negatif çıktı...
İrfan Buz Bursasporda İrfan Buz Bursasporda Bursaspor, İrfan Buz ile sözleşme imzalandığını duyurdu. TFF 1. Lig ekiplerinde..
Metin Diyadin ile anlaşma sağlanamadı. Metin Diyadin ile anlaşma sağlanamadı. Metin Diyadin ile sözleşme detaylarındaki bazı pürüzler nedeniyle anlaşma sağlan..
  DÜNYA HABERLERİ
ABD Savunma Bakanı Esper: 'Rusya, Çin, İran ve Kuzey Kore başarılı bir şekilde püskürtüldü' ABD Savunma Bakanı Esper: 'Rusya, Çin, İran ve Kuzey Kore başarılı bir şekilde püskürtüldü' ABD Savunma Bakanı Mark Esper, 2019 yılı boyunca Rusya, Çin, Kuzey Kore ve İran'..
Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar'da Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan günübirlik çalışma ziyareti için Katar’a geld..
Koronayı gördüler tekrar 'dost' oldular Koronayı gördüler tekrar 'dost' oldular Terör örgütü PKK/YPG operasyonları sebebiyle Türkiye’ye mesafe koyan AB ülkeleri..
  EKONOMİ HABERLERİ
Bakan Pekcan'dan hibe desteği açıklaması Bakan Pekcan'dan hibe desteği açıklaması Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan: "Kadın kooperatiflerine 150 bin liraya kadar hibe ..
BDDK'dan 7 bankaya 204 milyon 651 bin TL para cezası BDDK'dan 7 bankaya 204 milyon 651 bin TL para cezası Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), müşterilerce iletilen şikayetle..
Mardin'de bir işletmeci gelinliklere uygun maske üretiyor Mardin'de bir işletmeci gelinliklere uygun maske üretiyor Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bir işletmeci korona virüs salgını nedeni ile takı..
Altın tarihi zirvede Altın tarihi zirvede Altın fiyatları pandemide ikinci dalga beklentisi ve ABD ile Çin arasındaki gerg..
  SİYASET HABERLERİ
TBMM kararları Resmi Gazete'de yayımlandı TBMM kararları Resmi Gazete'de yayımlandı AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop'un Türkiye Büyük Millet Meclisi (T..
Mustafa Şentop yeniden TBMM Başkanı seçildi Mustafa Şentop yeniden TBMM Başkanı seçildi TBMM Genel Kurulu’nda yapılan seçimle Mustafa Şentop yeniden TBMM Başkanı seçild..
Bahçeli: 'Sosyal medya terörü insan ve toplum huzuruna kast etmektedir' Bahçeli: 'Sosyal medya terörü insan ve toplum huzuruna kast etmektedir' Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “İnsan şerefine, ..
  SAĞLIK HABERLERİ
Maske Kullanırken Cildinizi Koruyun Maske Kullanırken Cildinizi Koruyun Dermatoloji Uzmanı Dr. Oğuz Küçükçakır, maske kullanırken dikkat edilmesi gereke..
Sağlık Bakanlığı Sayıyı Açıkladı Sağlık Bakanlığı Sayıyı Açıkladı Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 21 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini..
Pandemi döneminde diyet yapmayın Pandemi döneminde diyet yapmayın Pandemi döneminde özellikle yaz aylarında diyet yapılmaması gerektiğini söyleyen..
Sık Yıkama Saç Dökülmesini Arttırıyor Sık Yıkama Saç Dökülmesini Arttırıyor Günde 100 adet saç telinin dökülmesinin normal olduğunu belirten Plastik Estetik..
  EĞİTİM HABERLERİ
Okullar 31 Ağustos'ta açılacak mı? Bakan Selçuk'tan önemli açıklamalar Okullar 31 Ağustos'ta açılacak mı? Bakan Selçuk'tan önemli açıklamalar Bakan Selçuk, okulların açılması ile ilgili takvime ilişkin açıklamalarda bulund..
AÖF final sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖF final sonuçları ne zaman açıklanacak? Anadolu Üniversitesi'nin 2020 Bahar Dönemi dönem sonu sınavları tamamlandı. Onli..
MEB okulların açılacağı tarihi açıkladı MEB okulların açılacağı tarihi açıkladı Milli Eğitim Bakanlığının 2020-2021 eğitim öğretim yılına dair açıklamalarda bul..
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Başakşehir FK 31 19 3 9 59 27 66 +32
2 Trabzonspor 31 17 3 11 70 35 62 +35
3 Sivasspor 31 15 7 9 50 34 54 +16
4 Beşiktaş 31 16 10 5 53 40 53 +13
5 Galatasaray 31 14 7 10 50 33 52 +17
6 Alanyaspor 31 14 8 9 57 34 51 +23
7 Fenerbahçe 31 14 9 8 54 41 50 +13
8 Gaziantep FK 31 10 10 11 45 47 41 -2
9 Göztepe 32 10 13 9 40 45 39 -5
10 Antalyaspor 31 9 11 11 37 50 38 -13
11 Kasımpaşa 31 10 15 6 46 54 36 -8
12 Gençlerbirliği 32 9 14 9 39 51 36 -12
13 Yeni Malatyaspor 31 8 15 8 44 46 32 -2
14 Denizlispor 31 8 15 8 29 45 32 -16
15 Çaykur Rizespor 31 9 17 5 34 52 32 -18
16 Kayserispor 31 8 16 7 38 68 31 -30
17 Konyaspor 31 6 13 12 26 43 30 -17
18 MKE Ankaragücü 31 5 15 11 29 55 26 -26
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 32 17 6 9 43 26 60 +17
2 BB Erzurumspor 32 16 8 8 37 25 56 +12
3 Adana Demirspor 32 15 7 10 65 41 55 +24
4 Bursaspor 32 17 8 7 46 36 55 +10
5 Akhisarspor 32 15 8 9 42 35 54 +7
6 Fatih Karagümrük 32 14 7 11 50 36 53 +14
7 Altay 32 13 7 12 46 35 51 +11
8 Ümraniyespor 32 12 12 8 45 44 44 +1
9 Keçiörengücü 32 11 10 11 26 25 44 +1
10 Giresunspor 32 12 12 8 37 42 44 -5
11 Menemenspor 32 11 12 9 39 43 42 -4
12 Balıkesirspor 33 9 13 11 33 44 38 -11
13 İstanbulspor 32 8 11 13 44 40 37 +4
14 Altınordu 32 7 13 12 33 42 33 -9
15 Boluspor 32 5 12 15 27 40 30 -13
16 Osmanlıspor FK 32 7 16 9 37 52 27 -15
17 Adanaspor 32 3 17 12 29 50 21 -21
18 Eskişehirspor 33 7 20 6 34 57 12 -23
Takım O G M B A Y P AV
1 Samsunspor 28 23 1 4 64 11 73 +53
2 Manisa FK 28 19 3 6 79 31 63 +48
3 Hekimoğlu Trabzon 28 17 7 4 51 34 55 +17
4 Sancaktepe FK 28 16 8 4 51 23 52 +28
5 İnegölspor 28 13 9 6 41 30 45 +11
6 Afjet Afyonspor 28 13 11 4 47 30 43 +17
7 Tarsus İdman Yurdu 28 14 13 1 45 39 43 +6
8 Pendikspor 28 11 10 7 40 39 40 +1
9 Sarıyer 28 11 10 7 34 33 40 +1
10 Zonguldak Kömürspor 28 9 10 9 35 37 36 -2
11 Çorum FK 28 11 14 3 36 42 36 -6
12 Hacettepe Spor 28 11 15 2 37 48 35 -11
13 1922 Konyaspor 28 9 13 6 38 45 33 -7
14 Kırklarelispor 28 8 11 9 25 41 33 -16
15 Başkent Akademi FK 28 9 15 4 37 41 31 -4
16 Amed Sportif 28 7 14 7 28 46 28 -18
17 Gümüşhanespor 28 7 17 4 31 57 25 -26
18 Şanlıurfaspor 28 0 27 1 10 102 14 -92
Takım O G M B A Y P AV
1 Serik Belediyespor 28 16 5 7 49 24 55 +25
2 24Erzincanspor 28 14 4 10 47 22 52 +25
3 68 Aksaray Belediyespor 28 14 6 8 43 27 50 +16
4 1928 Bucaspor 28 14 7 7 47 34 49 +13
5 Artvin Hopaspor 28 12 5 11 38 21 47 +17
6 Düzcespor 28 12 6 10 32 18 46 +14
7 Karaköprü Belediyespor 28 10 6 12 25 22 42 +3
8 Çatalcaspor 28 9 5 14 39 28 41 +11
9 Silivrispor 28 8 6 14 37 31 38 +6
10 Sultanbeyli Bld. 28 9 8 11 33 27 38 +6
11 Kızılcabölükspor 28 8 8 12 39 37 36 +2
12 Yomraspor 28 9 10 9 28 30 36 -2
13 52 Orduspor FK 28 7 7 14 21 20 35 +1
14 Çankaya FK 28 9 12 7 33 37 34 -4
15 Şile Yıldızspor 28 6 11 11 23 30 29 -7
16 Erzin Spor Kulübü 28 6 12 10 27 34 28 -7
17 Tokatspor 28 1 23 4 16 66 7 -50
18 Manisaspor 28 1 24 3 16 85 0 -69
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 12/07/2020 MKE Ankaragücü vs Galatasaray
 12/07/2020 Antalyaspor vs Alanyaspor
 12/07/2020 Fenerbahçe vs Sivasspor
 13/07/2020 Kasımpaşa vs Çaykur Rizespor
 13/07/2020 Kayserispor vs Gaziantep FK
 13/07/2020 Denizlispor vs Trabzonspor
 13/07/2020 Konyaspor vs Başakşehir FK
 13/07/2020 Yeni Malatyaspor vs Beşiktaş
 17/07/2020 Galatasaray vs Göztepe
 17/07/2020 Galatasaray - Göztepe Göztepe ligdeki son 6 maçında hiç kazanamadı  Galatasaray yenilmez
 17/07/2020 Galatasaray - Göztepe Galatasaray ligdeki son 7 maçında hiç kazanamadı  Göztepe yenilmez
 18/07/2020 Trabzonspor - Konyaspor Trabzonspor ligdeki son 16 maçında hiç kaybetmedi  Trabzonspor yenilmez
 18/07/2020 Alanyaspor - Denizlispor Denizlispor ligde deplasmandaki son 8 maçında hiç kazanamadı  Alanyaspor yenilmez
 18/07/2020 Başakşehir FK - Kayserispor Başakşehir FK ligde evindeki son 15 maçında hiç kaybetmedi  Başakşehir FK yenilmez
 18/07/2020 Trabzonspor - Konyaspor Konyaspor ligde deplasmandaki son 6 maçında hiç kazanamadı  Trabzonspor yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 12/07/2020 Adanaspor vs Hatayspor
 12/07/2020 Altay vs BB Erzurumspor
 12/07/2020 Altınordu vs Giresunspor
 12/07/2020 Boluspor vs Akhisarspor
 12/07/2020 Bursaspor vs Menemenspor
 12/07/2020 İstanbulspor vs Osmanlıspor FK
 12/07/2020 Keçiörengücü vs Fatih Karagümrük
 12/07/2020 Ümraniyespor vs Adana Demirspor
 19/07/2020 Adana Demirspor vs İstanbulspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 18/03/2020 Van Spor 2 - 1 Ergene Velimeşe
 15/03/2020 Bodrumspor 0 - 1 Bandırmaspor
 15/03/2020 Kardemir Karabükspor 0 - 1 Niğde Anadolu FK
 15/03/2020 Ergene Velimeşe 0 - 3 Tuzlaspor
 15/03/2020 Van Spor 0 - 1 Sakaryaspor
 15/03/2020 Sivas Belediyespor 0 - 3 Kastamonuspor
 15/03/2020 Kahramanmaraşspor 0 - 1 Kırşehir Belediyespor
 15/03/2020 Uşak Spor 3 - 0 Elazığspor
 14/03/2020 Etimesgut Belediyespor 1 - 2 Eyüpspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 18/03/2020 Artvin Hopaspor 0 - 1 Sultanbeyli Bld.
 18/03/2020 Yomraspor 1 - 0 Serik Belediyespor
 15/03/2020 Kızılcabölükspor 1 - 0 Erzin Spor
 15/03/2020 Manisaspor 0 - 4 68 Aksaray Belediyespor
 15/03/2020 Serik Belediyespor 0 - 0 Düzcespor
 15/03/2020 Sultanbeyli Bld. 2 - 2 Silivrispor
 15/03/2020 Çatalcaspor 1 - 1 24Erzincanspor
 15/03/2020 Tokatspor 1 - 2 1928 Bucaspor
 15/03/2020 Artvin Hopaspor 2 - 1 Çankaya FK
LİNKLER
Yukarı