HABER AKIŞI

Başkan Erdoğan'dan Açıklama

 Tarih: 04-03-2019 15:31:00  -   Güncelleme: 04-03-2019 21:54:33
AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Zonguldak'ta Madenci Anıtı önünde mitingde vatandaşlara hitap etti.

Zonguldak'ta halka hitap eden Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Terör örgütleriyle kol kola, omuz omuza, dirsek dirseğe saldırıyorlar. Bir yanına FETÖ, diğer yanına PKK'yı alan üstelik de bunu göğsünü gererek yapan bir CHP yönetimi ile karşı karşıyayız. Bölücü örgütün güdümündeki parti pek çok yerde aday çıkartmadı. CHP ve Zillet İttifakı'ndaki diğer partilerin adaylarını destekliyorlar. PKK tarafından belirlenen isimler CHP listelerinde belediye meclis üyeliğine giriyor. Aynı şekilde pek çok yerde kazanılması halinde belediye yönetiminin nasıl paylaşılacağının pazarlıklarını yapıyorlar" dedi. 


AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Zonguldak'ta Madenci Anıtı önünde mitingde vatandaşlara hitap etti. 31 Mart 2019 günü yapılacak olan yerel seçimler öncesi AK Parti'nin adaylarının tanıtıldığı mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan, "Bizim muradımız hep milletimizle birlikte yol yürümek. Bizim muradımız hep milletimizle birlikte hedeflerimizi gerçekleştirmek olmuştur. Bizim muradımız hep milli iradeyi hakim kılmak, demokrasiyi özgürlükleri hukukları üstün tutmak olmuştur. Bu seçimde elbette öncelikle belediye başkanlarını seçeceksiniz. Ama sadece bu kadar değil. Aynı zamanda Türkiye'ye kurulmaya çalışılan tuzakları da birlikte bozacağız. Bu ülkenin ve milletin hasmı ne kadar kesim varsa hepsi de pür dikkat 31 Mart7ta sandıktan çıkacak sonucu bekliyor. Ülkemizin istikbaline, milletimizin, halkımızın işine, aşına ekmeğine kastedenler ellerini ovuşturarak bekliyor. Onlar ellerini ovuşturacak ama 31 Mart'ta benim milletim onlara gereken dersi verecek. Sınırlarımıza teröristlerle, ekonomimize kur faizle, soframıza vurguncularla birliğimize bölücülerle, beraberliğimize fitneyle saldıranlar şu anda pusuda bekliyor. Bu güne kadar içeride ve dışarıda ne yaptılarsa bu milletin çelik gibi iradesi karşısında çaresiz kalanlar 31 Mart için tarihlerinin en büyük ittifakını oluşturdular. Yolda birbirlerini görseler selam vermeyecek bunca benzemezi bir araya getiren nedir biliyor musunuz? Öyle ya bunları geçmişlerini inkar etme pahasına bir araya getiren bir şey olmalı. Zahirde Cumhur ittifakına ve şahsıma karşılık bir araya gelmiş görünüyorlar. Onları bir araya getiren Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaştığında sahip olacağı güçten korkuyorlar. Güya cumhuriyeti kuran partiyi koçbaşı gibi kullanıyorlar. CHP'nin yanına adı İyi kendi karışık partiyi, bir particiyi de katarak milletimize de pusu kuruyorlar" dedi. 

"Maalesef adı Saadet olan saadetsiz bir parti var" 
Millet İttifakı'nı eleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasına Saadet Partisi'ni de eleştirerek şöyle devam etti: 
"Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge var mı? Şimdi bu konuşan bölücü terör örgütünün arkasında olduğu malum partinin eş başkanı. Ne diyor, "Güneydoğu'da oylar malum HDP'ye, Batı'da AK Parti'yi ve MHP'yi çökerteceğiz' diyor. Bunların yanında CHP var, sözde İYİ Parti var. Maalesef adı Saadet olan saadetsiz bir parti var. Bunu görüyoruz değil mi? Ben CHP'ye gönül veren vatandaşlarıma sesleniyorum. İYİ Parti'ye gönül veren, HDP'ye gönül veren vatandaşlarıma sesleniyorum. Bu kadar vatana ihanet içinde olanların bir araya geldiği, tepede tabanda değil bu üç partiye oy verecek misiniz? Bu dörtlü çeteye oy verecek misiniz? Ama Hayır demek yetmiyor, o zaman çok çalışacağız. Bunları da anlatacağız. Anlatacağız ki milletimiz gerçekleri görsün. Ne diyor, 'Biz sırtımızı PKK'ya, YPG'ye, PYD'ye dayıyoruz' diyor. Kadının söylediğine bak. Sen onlara dayayıver. Biz de sırtımızı milletimize ve Allah'ımıza dayıyoruz. Sizi Cudi'de, Gabar'da, Tendürek'te, hatta Kandil'de inlerinize gömeceğiz dedik. Gömdük ve gömüyoruz. F16'larla, insansız hava araçları, silahlı insansız hava araçlarımızla bunları çökerttik, çökertiyoruz. Daha devam ediyoruz. Nefes aldırmayacağız. FETÖ'suna da diğerlerine de nefes aldırmayacağız. Bu can bu tende oldukça biz bunları kovalayacağız onlar kaçacak. Nereye giderlerse gitsinler, arkalarındayız. Benim vatandaşıma benim halkıma bunlar huzursuzluk veremeyecekler. Bunları kovalamaya devam edeceğiz. 31 Mart'ta istikrarımıza, istiklalimize, istikbalimize göz dikenlere derslerini veriyor muyuz? 31 Mart'ta milli iradeye sahip çıkıyor muyuz? Zonguldak 31 Mart'ta tevazu, samimiyet ve gayretle memleket işi gönül işi diyor muyuz? 31 Mart'ta mührü gönül belediyeciliğine vuruyor muyuz? 31 Mart'ta merkezde ve ilçelerimizde belediye başkan adaylarımıza sahip çıkıyor muyuz?" 

"500 madenci için de birkaç ay içerisinde işlemlerini başlatacak, kura çekilişi ile kadroya alacağız" 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti hükumetlerinin Zonguldak'a yaptığı yatırımları anlattı. Önceki gün Türkiye Taşkömürü Kurumu'na kura ile alınan bin kişinin hayırlı olmasını dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle devam etti: 
"Zonguldak demek kömür demektir. Madencilik demektir. Madencilik alın terinin, emeğin belki de en fazla hissedildiği bu kelimelerin manasını hak ettiği illerden birisidir. Zonguldak ülkemizin en önemli emek şehridir. Burada kazanılan para helal mi helaldir. Sizlerde alın terinizle bileğinizle yüreğinizle helalinden ekmeğini kazanan emekçilerimizsiniz. Emekçinin hakkını gözetmek en başta görevimizdir. TTK'ya 1500 işçi alınacağı müjdesini geçtiğimiz yıl burada vermiştim. 2 gün önce gerçekleştirilen kura ile 1000 kardeşimiz TTK çalışanı oldu. Hayırlı ve bereketli olsun. İnşallah kalan 500 kardeşimizin de birkaç ay içerisinde işlemlerini başlatacak ve böyle bir kura çekilişi ile onları da kadroya alacağız. Bir başka önemli konu Havza-i Fahmiye kanunundan kaynaklanan ve 1910 yılından beri çözülemeyen ve Zonguldak ve Bartın'daki tapu sorunlarıdır. Bu konu asırlık bir konu olduğu halde özellikle seçim zamanları istismar edildi. Bunu da çözdük. Bu konuda 1986 yılında bir yasa çıkmıştı. Ama bu yasa Zonguldaklı kardeşlerimizin derdine derman üretemedi. Biz de 2015 yılında bu kanunu sizlerin de taleplerine uygun şekilde değiştirdik. TTK havzasında kadastro çalışmasını yaparak hak sahiplerini belirledik. Zonguldak'ta Havza-i Fahmiye'den mağdur toplam 14 bin vatandaşımız olduğunu tespit ettik. Ardından hak sahiplerine tapularını peyderpey vermeye başladık. Bunun yanında 2B yasası ile Zonguldak'ta 11 bin 800 vatandaşımızın başka bir tapu sorununu da çözdük. Şimdi de imar barışı ile Zonguldak'ta 57 bin 485 vatandaşımızın sıkıntısını hallettik. Böylece mülkiyetle ilgili problemleri ortadan kaldırmış olduk. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın ilkesiyle hareket ettik. Gerekirse devletimizin kasasına girecek paradan feragat ettik. Asırlık sorunları milletimizin lehine çözdük. İstihdam ve tapu ile ilgili bu hizmetler tüm Zonguldaklı kardeşlerime hayırlı olsun. Biz Zonguldak'ı sadece tüm kalbimizle sevmekle yetinmedik. Aynı zamanda Zonguldak'ı geliştirdik, kalkındırdık büyüttük. Zonguldak'a son on yılda 18.5 katrilyon liralık yatırım yaptık. Eğitimde şehrimize 1760 adet derslik, BEÜ'yü 17 fakülte, Meslek Yüksek Okulu ve Yüksek Okullar kurarak büyüttük. Üniversitemizin öğrenci sayısını son 17 yılda iki katına çıkartarak 35 bine yükselttik. Yüksek öğrenim öğrencileri için 6 bin 664 kapasiteli yurt binaları açtık. Önümüzdeki yıl Çaycuma'da bin kişi, Kilimli 'de 300 kapasiteli olmak üzere yurt binaları daha açıyoruz. Gençli merkezi, spor salonu, sporcu eğitim merkezi, futbol sahaları, Ereğli'ye, Kilimli'ye ve Çaycuma'ya gençlik merkezleri inşa ettik. Devrek ve Ereğli'ye spor salonları yapıyoruz. Zonguldaklı ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, şehit yakınlarımıza, yaşlılarımıza, engellilerimize toplam 925 milyon lira kaynakla destek olduk. Sağlıkta 9'u hastaneden oluşan toplam 19 sağlık tesisini şehrimize kazandırdık." 

"150 yıllık proje olan Filyos Limanı alt yapı inşaatında yarıya geldik" 
Zonguldak'ta sağlık tesislerinin yanı sıra Karadeniz'in dünyaya açılan kapısı olacak olan Filyos Limanı'nın alt yapı inşaatında yarıya gelindiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak Havalimanı için de şöyle dedi: 
"Dik duracağız, diklenmeyeceğiz. Biz sadece ve sadece Allah'ın huzurunda rükûda ve secdede eğiliriz. Şu anda 400 yataklı Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi ile birlikte 4 sağlık tesisimizin inşası sürüyor. Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'ni 150 yataklı ek blokla büyüteceğiz. 50 yataklı Alaplı devlet hastanesi, Kilimli entegre hastanemizin çalışması sürüyor. 17 yıl önce 3 adet atık su arıtma tesisiyle şehir nüfusunun yüzde 26'sına hizmet verilebiliyordu. Bu gün 14 atık su arıtma tesisiyle şehir nüfusunun yüzde 72'sine hizmet verilir hale geldi. Yakında 8 atık su arıtma tesisini sunacağız. Ulaşımda 22 km'den devraldığımız bölünmüş yol uzunluğunu 168 km ilaveyle artırdık. Alaplı Yığılca yolunu 2 yıla kadar tamamlıyoruz. Demiryolu hattını rehabilite ettik. Kapasitesini artırdık. İnşallah Mart'ın ikinci yarısında yoğun bir çalışma ile Çaycuma Havalimanına tekrar inişler ve uçuşlar başlayacak. Zonguldak gar binasının tadilatını komple yaptık. Kırıkkale, Karabük, Zonguldak tren yolu hattını elektrikli hale getiriyoruz. Bölge için yapmayı planladığımız Adapazarı, Akçakoca, Ereğli, Bartın demiryolu projesidir. Yapımı devam eden Adapazarı-Karasu demiryolunun devamı olacak bu hattın fizibilite çalışmaları sürüyor. Önümüzdeki yıl içinde yapımına devam ediyoruz., 150 yıllık proje olan Filyos Limanı alt yapı inşaatında yarıya geldik. Filyos Limanı projesi ile batı Karadeniz'de kuzey güney aksında kombine taşımacılıkta gerçekleştirilecek." 

" Bay Kemal'in Mehmetçik ile bir alakası yok" 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ailesine ve şahsına yönelik sözleri nedeniyle yargı tarafından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2.5 milyon lira ile cezalandırıldığını ifade ederek bu parayı Mehmetçik Vakfı'na bağışlayacağını belirtti. 
Erdoğan, "Zonguldak ile birlikte Karabük ve Bartın başta olmak üzere tüm Karadeniz'in ana ihracat merkezi Filyos olacak. Önemli burası. Karadeniz'in çıkış kapısı olacak Filyos Limanı hem Marmara limanlarının ve boğazların yükünü hafifletecek. Orta Asya ve Karadeniz'in dış ticaretin demiryolu hattını bu önemli limanın alt yapı inşaatını seneye tamamlıyoruz. Üst yapı inşasına 2021 yılında başlayacağız. Filyos Limanı'nı 2023 yılına yetiştireceğiz. Filyos limanı ile endüstri sanayi bölgesine ulaşımı sağlamak için çift hatlı Ereğli tersaneler bölgesinin mendirek ve tersane limanını, Kilimli, Alaplı ve Hisarönü balıkçı barınaklarını inşa ettik. Zonguldak içme suyu tüneli ve kanalıyla içme suyunu temin ettik. Ereğli ve civar yerlerin içme suyu sorununu ishale hattı ile çözdük. Alaplı'ya içme suyu sağlayacak içme suyu barajı inşaatı devam ediyor. 61 adet taşkın koruma tesisleri ile 64 yerleşim yerini taşkınlardan koruduk. 18 adet taşkın koruma tesisimizin yapımı devam ediyor. Bay Kemal diyor ki çiftçi bitti. Arsalarını elinden aydılar diyor. Bak ben sana resmi rakamla konuşuyorum. Sen yalanla, iftirayla konuşuyorsun. Onun için yargı seni 2.5 milyon liraya mahkûm etti. Bana ve aileme attığın iftira nedeniyle. İnşallah ondan parayı tahsil ettiğim zaman onları da Mehmetçik Vakfı'na vereceğim. Bay Kemal'in Mehmetçik ile bir alakası yok. Benim Mehmet'imi, benim ordumu gidiyor Batı'ya, oradaki terör sevicilerine şikayet ediyor. Oradakiler ile beraber hareket ediyor. Bunların yandaşlarıyla beraber fotoğraf çektiriyor. Şimdi 31 Mart'ta buna bu dersi vermemiz lazım. Bay Kemal'i de görüyorsunuz. Benim milletime, bu hastaneler yakışır. Bay Kemal'in yönettiği hastaneler değil. O rezilliği gördünüz. Hijyen diye bir şey var mı? Vatandaş kuyrukta" dedi. 
"Tanzim satışlar kurduk ya, çok rahatsız olmuş" 
Tanzim satışlarının varlık kuyruğu olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şöyle devam etti: 
"Kuyruklar yapılmış. Bay kemal onlar yokluk kuyruğu değil, varlık kuyruğu. Fırsatçılar senin gibi, işte onlara karşı biz anında hemen bir haftada bunları kurduk ve vatandaşımıza ucuz, uygun fiyatla sebze, meyve bunları getirmeye başladık. Fiyatlar bir anda yarı yarıya indi. Eğer 31 Mart'a kadar bu iş düzene girdi girdi, girmediği takdirde 81 vilayete bunu yaygınlaştıracağız. Çünkü vatandaşıma ucuza bu ürünleri getireceğiz. Adımlarımızı attık atıyoruz bunda kararlıyız. Bütün bunlarla beraber bu adımları atarken Zonguldaklı çiftçilerimize toplamda 411 milyon lirada tarımsal destek verdik. Bir teknopark, bir AR-GE merkezi kurduk. Filyos Endüstri Bölgesi için çalışmaları başlattık. Alaplı'ya bir OSB kurmak için harekete geçtik. Burada üretime geçildiğinde 2 bin kişiye istihdam sağlanacak. Girişimcilerimizi toplamda 7 katrilyon tutarında yatırım teşviki ile destekleyerek 13 bin kişilik ilave istihdam oluşturduk. 32 bin işyerimize 684 milyon liralık SGK Kurumu prim teşviki verdi. Zonguldak, Ereğli, Alaplı, Çaycuma, Gökçebey, Kozlu, Devrek., Kilimli ve Çaydeğirmeni beldesine doğalgazı getirdik. Batılıya var da benim milletime niye olmasın. Olacak. Olmayan yerlere de gelecek. İnşallah önümüzdeki dönemde Zonguldak'a daha büyük hizmetlerle buluşturmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanlığı, bakanlıklarımızla kurumlarımızla bir her türlü çabayı gösteriyoruz. Sizlerin de desteğiyle belediyeler de çalışmalarıyla hizmet çıtasını yukarıya taşıyacağız. Ben bunları söylerken muhalefet ne söylüyor. Zonguldak'ta bunların Zonguldak Belediyesi olsun diğerleri ne yaptı? Yatırımları var mı? Yok. Zonguldak 31 Mart'ta hizmet siyasetini tercih ediyor muyuz? Memleket işi gönül işi diyen kadroları iş başına getiriyor muyuz?" 

"Terör örgütleriyle kol kola omuz omuza dirsek dirseğe saldırıyorlar" 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Eskiler zahmetsiz zahmet olmaz derdi. Rabbim de insan için ancak çalıştığının karşılığı vardır buyuruyor. Bunun için biz siyasi hayatımız boyunca gece gündüz çalıştık. Bizi en iyi de Zonguldak'ın anlayacağını biliyorum. Bu şehir emeğin ve alın terinin üzerine kurulmuştur. Esnafımız çalışmanın kıymetini iyi bilir. Sabah dükkânını, atölyesini besmele ile açar. Akşama kadar çalışır çabalar, tevekkülle bunun neticesini bekler. Çalışmanın alın terinin anlamını çok iyi bilir. Ama bir kesim var ki çalışmadan çabalamadan sadece oturduğu yerden ahkâm keserek yalan yanlış ifadelerle rakiplerini karalayarak ülke yönetiminin kendilerine verilmesini bekler. Ülkemizdeki muhalefet partilerinden bahsediyorum. CHP'nin ve diğer haricîlerin ülkemiz. Bölgemiz ve insanlık için dişe dokunur bir projelerini, tekliflerini duydunuz mu? Kendi içlerinde yaptıkları koltuk kavgasının onda birini ülkemizin ve milletimizin düşmanlarına karşı verdiklerini gördünüz mü? Seçimden önce liste mücadelesinde verdikleri vakitlerinin milletimiz için sarf ettiklerine şahit oldunuz mu? Bize yönelttikleri saldırıların binde birini ülkemizi hedef alan terör örgütlerine yaptıklarını gördünüz mü? Tam tersine, terör örgütleriyle kol kola, omuz omuza, dirsek dirseğe saldırıyorlar. Bir yanına FETÖ, diğer yanına PKK'yı alan üstelik de bunu göğsünü gererek yapan bir CHP yönetimi ile karşı karşıyayız. Zonguldak'ta bu mutabakatın adayı CHP'li. Buna dersini vermeyecek miyiz? Bölücü örgütün güdümündeki parti pek çok yerde aday çıkartmadı. CHP ve Zillet İttifakı'ndaki diğer partilerin adaylarını destekliyorlar. PKK tarafından belirlenen isimler CHP listelerinde belediye meclis üyeliğine giriyor. Aynı şekilde pek çok yerde kazanılması halinde belediye yönetiminin nasıl paylaşılacağının pazarlıklarını yapıyorlar. Türkiye'yi ve CHP'yi bu duruma düşürenler 31 Mart'ta ülkesine ve milletine gönülden bağımlı CHP tabanından hak ettikleri dersi alacaktır. Siyasette de yerliyi ve milli duruşa ihtiyacımız var. Sırtını terör örgütlerine dayayanla siyaset olmaz. Biz Rabia'mızla bunlara karşı sıkı sıkıya duracağız" diye konuştu. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  BURSA HABERLERİ
Yolu Büyükşehir, Reklâmı Nilüfer Yaptı Yolu Büyükşehir, Reklâmı Nilüfer Yaptı Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 20 yılda anlatacak 10 projesi ol..
Bursa'da Kanlı Kavga! Bursa'da Kanlı Kavga! Bursa'nın İnegöl ilçesinde araç parkı yüzünden çıkan kavgada 3 fabrika işçisi ya..
Başkan Aktaş'a Sevgi Seli! Başkan Aktaş'a Sevgi Seli! Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, seçim gezileri kapsamında Orhane..
Bütçe Dışı Gelirleri... Bütçe Dışı Gelirleri... Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), hayata geçirdiği projeler sâyesinde merkezî büt..
  BURSASPOR HABERLERİ
Bursaspor'un Borcu Açıklandı! Bursaspor'un Borcu Açıklandı! Bursaspor Kulübü Bağımsız Denetleme Kurulu tarafından yapılan değerlendirme sonu..
Ozan Has:Bursaspor'un Birlik Olmaya İhtiyacı Var! Ozan Has:Bursaspor'un Birlik Olmaya İhtiyacı Var! Bursaspor Eski Kaptanı Bekir Ozan Has, Bursa'da Gündem Spor programına konuk old..
Bursaspor 2-3 Galatasaray Bursaspor 2-3 Galatasaray Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasında Bursaspor sahasında Galatasaray'ı konuk et..
Çanakkale Destanı Unutulmadı! Çanakkale Destanı Unutulmadı! Bursaspor ile Galatasaray arasındaki 26. hafta müsabakasına yeşil-beyazlı taraft..
  DÜNYA HABERLERİ
İsrail jetleri Gazze'deki Hamas hedeflerini vurmaya başladı İsrail jetleri Gazze'deki Hamas hedeflerini vurmaya başladı İsrail, Tel Aviv’e yapılan roket saldırısının ardından Gazze’deki Hamas mevziler..
Mali'de Katliam! Mali'de Katliam! Mali’nin Mopti bölgesindeki bir köye düzenlenen saldırıda içlerinde hamile kadın..
Afrikalı çocuklardan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sevgi mesajı Afrikalı çocuklardan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sevgi mesajı Afrika'nın çeşitli ülkelerinden birçok çocuğun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğa..
Dünyanın En Mutlu Ülkesi... Dünyanın En Mutlu Ülkesi... 2019 Dünya Mutluluk raporuna göre, dünyanın en mutlu ülkesi Finlandiya olurken, ..
  EKONOMİ HABERLERİ
Piyasalarda Son Durum... Piyasalarda Son Durum... Serbest piyasada dolar 5,6250 liradan, euro ise 6,3650 liradan haftaya başladı. ..
Serbest Piyasada Döviz Fiyatları Serbest Piyasada Döviz Fiyatları Serbest piyasada dolar 5,4820 liradan, euro ise 6,2220 liradan güne başladı.
Döviz Piyasasında Son Durum... Döviz Piyasasında Son Durum... Serbest piyasada dolar 5,47 liradan, euro ise 6,2080 liradan güne başladı.
Araç Sahiplerine Kötü Haber! Araç Sahiplerine Kötü Haber! Benzinin litre satış fiyatına 13 kuruş zam yapıldı.
  GÜNDEM HABERLERİ
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı'ndan Muhsin Yazıcıoğlu mesajı Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı'ndan Muhsin Yazıcıoğlu mesajı Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Siyaset hayatı boyunca demok..
Şampiyon At İcralık Oldu! Şampiyon At İcralık Oldu! Koştuğu yarışlarda aldığı derecelerle meraklılarının yakından takip ettiği 'Made..
Vatan ve Millet Sevdalısı Bir Lider... Vatan ve Millet Sevdalısı Bir Lider... Türk siyasi hayatının önemli isimleri arasında yer alan, 1993'te Büyük Birlik Pa..
Bursa'lı Çiftçilere Don Uyarısı Bursa'lı Çiftçilere Don Uyarısı Meteoroloji Müdürlüğü Bursa'nın da bir kısmını kapsayan zirai don uyarısı yaptı...
  SİYASET HABERLERİ
AK Parti'den Seçim Öncesi Uyarı! AK Parti'den Seçim Öncesi Uyarı! AK Parti, hazırladığı sandık kılavuzuyla seçim gününe ilişkin sandık görevlileri..
Başkan Erdoğan: Göz Yummayız! Başkan Erdoğan: Göz Yummayız! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Muş'ta Belediye Meydanı’nda düzen..
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Başkanı Donald Trump'ın Golan Tepele..
  SAĞLIK HABERLERİ
Tedavide Yeni Yöntem! Tedavide Yeni Yöntem! Özel Hayat Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Yasin Kapucu, idrar yolundan giriler..
Dikkat Uzmanlar Uyarıyor! Dikkat Uzmanlar Uyarıyor! Hematoloji Uzmanı Dr. Ömer Önder Savaş , gebelikte ortaya çıkan kan pıhtılaşması..
Dikkat Uzmanlar Uyarıyor! Dikkat Uzmanlar Uyarıyor! Uzmanlar ani öksürük vakalarının viral solunum yolu hastalıklarına bağlı olarak ..
Fıtığa Kuru İğneli Çözüm... Fıtığa Kuru İğneli Çözüm... Birçok kişinin canını acıtan fıtık ve kas kasılmalarında 'kuru iğneleme' yöntemi..
  EĞİTİM HABERLERİ
Milli Eğitim Bakanı Duyurdu! Milli Eğitim Bakanı Duyurdu! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullar arasındaki imkan ve farklılıkların azal..
Bakanlıktan Flaş Karar! Bakanlıktan Flaş Karar! 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması, yarın saat 10.00'da Milli Eğitim Bakanı Ziya..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Medipol Başakşehir 26 17 2 7 41 13 58 +28
2 Galatasaray 26 15 4 7 55 27 52 +28
3 Beşiktaş 26 13 5 8 51 34 47 +17
4 Trabzonspor 26 12 7 7 45 36 43 +9
5 Yeni Malatyaspor 26 10 9 7 37 33 37 +4
6 Atiker Konyaspor 26 8 7 11 32 30 35 +2
7 Antalyaspor 26 10 11 5 29 41 35 -12
8 Çaykur Rizespor 26 8 8 10 37 33 34 +4
9 Sivasspor 26 9 10 7 38 39 34 -1
10 Kasımpaşa 26 10 12 4 44 48 34 -4
11 Alanyaspor 26 10 12 4 28 33 34 -5
12 Kayserispor 26 8 9 9 24 34 33 -10
13 Fenerbahçe 26 7 9 10 32 37 31 -5
14 MKE Ankaragücü 26 9 13 4 27 41 31 -14
15 Bursaspor 26 5 8 13 24 31 28 -7
16 Göztepe 26 8 15 3 26 34 27 -8
17 BB Erzurumspor 26 4 12 10 26 35 22 -9
18 Akhisarspor 26 5 15 6 27 44 21 -17
Takım O G M B A Y P AV
1 Gençlerbirliği 12 9 2 1 22 7 28
2 Ümraniyespor 14 9 4 1 22 12 28
3 Denizlispor 13 8 2 3 24 9 27
4 Altınordu 13 7 2 4 24 9 25
5 Hatayspor 13 6 2 5 20 8 23
6 Balıkesirspor Baltok 12 7 3 2 16 11 23
7 Adana Demirspor 13 6 3 4 21 11 22
8 Osmanlıspor FK 14 7 6 1 17 14 22
9 Gazişehir Gaziantep FK 13 6 4 3 19 10 21
10 Eskişehirspor 14 5 3 6 17 17 21
11 Boluspor 13 5 4 4 16 12 19
12 Altay 13 5 5 3 16 12 18
13 İstanbulspor 12 5 4 3 19 20 18
14 Giresunspor 13 4 6 3 15 17 15
15 Adanaspor 13 3 5 5 16 15 14
16 Afjet Afyonspor 13 3 6 4 16 23 13
17 Elazığspor 13 2 8 3 13 21 9
18 Kardemir Karabükspor 13 0 11 2 6 32 2
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 14 11 1 2 37 10 35
2 Fatih Karagümrük 14 10 2 2 27 12 32
3 Tuzlaspor 14 10 3 1 33 9 31
4 Menemen Belediyespor 14 9 1 4 30 15 31
5 Sivas Belediyespor 15 8 3 4 27 19 28
6 Şanlıurfaspor 14 7 3 4 21 12 25
7 Bandırmaspor 14 7 4 3 21 15 24
8 Etimesgut Belediyespor 14 6 3 5 18 13 23
9 Pendikspor 14 5 3 6 20 16 21
10 Kırklarelispor 15 5 4 6 18 16 21
11 Kahramanmaraşspor 14 6 5 3 15 15 21
12 Zonguldak Kömürspor 14 5 4 5 12 12 20
13 Tarsus İdman Yurdu 13 5 4 4 22 23 19
14 Bak Spor 14 4 4 6 15 24 18
15 Fethiyespor 14 3 4 7 11 15 16
16 Tokatspor 14 4 8 2 13 17 14
17 Konya Anadolu Selçukspor 13 2 5 6 18 28 12
18 Darıca Gençlerbirliği 14 3 8 3 12 24 12
Takım O G M B A Y P AV
1 Nazilli Belediyespor 13 9 0 4 27 11 31
2 Hekimoğlu Trabzon 13 8 1 4 21 7 28
3 Nevşehir Belediyespor 13 7 1 5 28 13 26
4 Tire 1922 13 6 0 7 18 8 25
5 Ergene Velimeşe 14 7 4 3 20 13 24
6 Şile Yıldızspor 13 7 4 2 31 18 23
7 Karaköprü Belediyespor 13 7 4 2 23 14 23
8 Silivrispor 14 6 4 4 16 9 22
9 Artvin Hopaspor 13 4 2 7 11 7 19
10 Yomraspor 13 4 2 7 15 12 19
11 Kozan Belediyespor 13 4 2 7 13 11 19
12 Batman Petrolspor 13 5 4 4 12 14 19
13 Erzin Belediyespor 13 4 3 6 19 14 18
14 Erbaaspor 13 4 4 5 17 12 17
15 Gebzespor 14 4 5 5 15 13 17
16 Büyükçekmece Tepecikspor 13 5 6 2 14 15 17
17 Körfez Spor Kulübü 13 1 9 3 8 28 6
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 05/04/2019 Trabzonspor vs Antalyaspor
 06/04/2019 Alanyaspor vs Bursaspor
 06/04/2019 Sivasspor vs Kayserispor
 06/04/2019 Galatasaray vs Yeni Malatyaspor
 07/04/2019 Kasımpaşa vs BB Erzurumspor
 07/04/2019 Göztepe vs Akhisarspor
 07/04/2019 MKE Ankaragücü vs Fenerbahçe
 07/04/2019 Medipol Başakşehir vs Atiker Konyaspor
 08/04/2019 Çaykur Rizespor vs Beşiktaş
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 02/04/2019 Altınordu vs Osmanlıspor FK
 02/04/2019 Kardemir Karabükspor vs Adanaspor
 02/04/2019 Gençlerbirliği vs Boluspor
 02/04/2019 İstanbulspor vs Eskişehirspor
 03/04/2019 Balıkesirspor Baltok vs Giresunspor
 03/04/2019 Gazişehir Gaziantep FK vs Afjet Afyonspor
 03/04/2019 Hatayspor vs Elazığspor
 03/04/2019 Denizlispor vs Altay
 06/04/2019 Boluspor vs Kardemir Karabükspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 03/04/2019 Tokatspor vs Manisa BBSK
 03/04/2019 Anadolu Selçukspor vs Şanlıurfaspor
 03/04/2019 Darıca Gençlerbirliği vs Pendikspor
 03/04/2019 Fatih Karagümrük vs Bandırmaspor
 03/04/2019 Fethiyespor vs Kırklarelispor
 03/04/2019 Kahramanmaraşspor vs Zonguldak Kömürspor
 03/04/2019 Menemen Belediyespor vs Etimesgut Belediyespor
 03/04/2019 Tarsus İdman Yurdu vs Sivas Belediyespor
 03/04/2019 Tuzlaspor vs Bak Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 03/04/2019 Körfez Spor Kulübü vs Batman Petrolspor
 03/04/2019 Artvin Hopaspor vs Şile Yıldızspor
 03/04/2019 Erzin Belediyespor vs Yomraspor
 03/04/2019 Karaköprü Belediyespor vs Silivrispor
 03/04/2019 Kozan Belediyespor vs Erbaaspor
 03/04/2019 Nazilli Belediyespor vs Hekimoğlu Trabzon
 03/04/2019 Nevşehir Belediyespor vs Gebzespor
 03/04/2019 Tire 1922 vs Ergene Velimeşe
LİNKLER
Yukarı