HABER AKIŞI

Başkan Erdoğan'dan Açıklama

 Tarih: 26-05-2019 23:47:25
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezinde düzenlenen iftar programıyla AK Parti İstanbul Mahalle Başkanları ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “AK Parti teşkilatları olarak bizim için 2015 Haziran seçimleriyle 31 Mart İstanbul Büyükşehir seçimleri büyük dersler mahiyetindedir. Hep söylediğimiz gibi bizim siyasetimizde milletle inatlaşmak millete rağmen iş görmek, millete rağmen yol yürümek diye bir anlayış yoktur” dedi. 


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezinde düzenlenen iftar programıyla AK Parti İstanbul Mahalle Başkanları ile bir araya geldi. İftar sonrasında konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çeyrek asırdır hep yanımızda olan İstanbul’a ve milletimize ancak borcumuzu bu şekilde öderiz. AK Parti’nin bunca yıldır belediyelerde ve hükümette bulunuyor olmasının sırrı burada gizli. Biz milletimizin kalbinde doğduk, orada büyüdük, milletimizle irtibatı hiç kesmediğimiz gibi hep güçlü tuttuğumuz için bugünlere geldik. İlk girdiğimiz seçimde yüzde 34 ile meclisin neredeyse 3’te 2’sini kazanmıştık. Şimdi yüzde 50’ye çıkardık. Oyumuz oranında temsil imkanı buluyoruz. Ne halk oylamalarında cumhurbaşkanlığı seçimlerinden Türkiye genelini itibar eden sonuçlarda hayal kırıklığında uğramadık. Buna rağmen bazı sıkıntılar elbette yaşadık. Ecdat bir musibet, bin nasihatten evladır diyor. AK Parti teşkilatları olarak bizim içinde 2015 Haziran seçimleriyle 31 Mart İstanbul Büyükşehir seçimleri büyük dersler mahiyetindedir. Hep söylediğimiz gibi bizim siyasetimizde milletle inatlaşmak millete rağmen iş görmek, millete rağmen yol yürümek diye bir anlayış yoktur. Milletimizin gösterdiği istikamette sürekli kendimizi sorgulayarak, yenileyerek, inşa etmeye, üretmeye devam edeceğiz” dedi. 

“İstanbul’da 2 milyon 300 bin üyeye sahibiz, bir üye yanında 2 oy daha getirsin mesele bitti” 
Geçmiş dönem siyasi kampanyalarından örnek vererek konuşmasını sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletle birlikte siyaset yapmanın gücünü 1989 Beyoğlu belediye başkanlığı kampanyamdan beri çok iyi biliyorum. 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığımız kazanmamızda şu anda burada olduğu yek vücut olarak sahada yürüttüğümüz çalışmaların çok büyük payı vardır. biz AK Partiyi bütün milletimizle beraber kurduk. Türkiye’de özellikle kadınların gençlerin gerçek anlamda siyaset dahili olması, karar mekanizmalarına kadar her alanda söz sahibi haline gelmesi AK Parti sayesindedir. Bu yüksek temsil oranı, hayatın diğer alanlarında etkisini göstermiştir. Milletimizle kurduğum güç bağda mahalle temsilciliği sistemimiz önemli payı vardır. Yaklaşık 10,5 milyon üyesiyle Türkiye’nin yaygın tabanına sahip partisi durumundayız. İstanbul’da 2 milyon 300 bin üyeye sahibiz. İstanbul’da bu kadar üyeye sahipsek, sadece o üyelerimizi ciddi manada çalıştıralım. Üyelerimiz arazi de bir çalışsın. Bir üye yanında 2 oy daha getirsin mesele bitti. Ama üyelerimizi çalıştıralım önce. Üyeyim ama çalışmıyorum, olmaz. Üyeliğin bir sorumluluğu var. Kadın kollarımız 4,5 milyonu aşan gençlik kollarımızın 1,5 milyonu bulan üye sayıları, diğer siyasi partilerin toplam üye sayısından fazladır. Mahalle temsilcilerimizin çalışmalarına özel önem verdim” diye konuştu. 

“Her hırsızlık kötüdür, ama oy hırsızlığı milli irade hırsızlığı tam bir felakettir” 
23 Haziran seçimlerine ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yüksek Seçim Kurulu İstanbul Büyükşehir Belediye seçiminin 23 Haziran’da yenilenmesine karar verdi. Bu kararın verilmesinin gerisinde 31 Mart seçimlerinde yaşanan belgeleriyle ispatlanan kanunsuzluklar, organize usulsüzlükler, hırsızlıklar, yolsuzluklar vardır. Her hırsızlık kötüdür, ama oy hırsızlığı milli irade hırsızlığı tam bir felakettir. Bireysel hırsızlıktı bir kişinin malını çalarsınız, milli irade hırsızlığında bütün milletin hakkını çalışmış olursunuz. Biz bu süreçte attığımız adımlarla milletimizin hakkını hukukunu iradesini korumak için mücadele ettik. Yüksek Seçim Kurulu yenilenmesi kararını isabetli buluyorum. Seçim tarihine kadar yaklaşık 4 hafta var. Bu sürecin gerekçelerini İstanbul halkına çok iyi anlatmamız gerekiyor. YSK gerekçeli kararında bütün bilgiler tartışmalar, belgeler, değerlendirmeler yer alıyor” şeklinde konuştu. 

“212 bin sandık sayım döküm cetvelleriyle ilgili 30 bin şüpheli oy 13 binden büyük olduğuna göre bu seçim elbette yenilenecektir” 
Seçimin yenilenmesine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ana hatlarıyla baktığımızda YSK iptal kararını iki temel sebebe dayandırdığını görüyoruz. Memur olması gereken sandık kurulu başkanlarından bir kısmının kanun açık emrine rağmen özel sektör çalışanlarından emeklilerden veya ne iş yaptığı bilinmeyen kişilerden seçilmiş olmasıdır. YSK seçimin yenilenmesi karanın sonuca müessir olacak sonuçlarda alıyor. Haklı da olsanız her itiraz seçimin yenilenme kararı vermesini gerektirmiyor. İstanbul’un ilçelerinde ve ülkemizin diğer yerlerinde önemli bir bölümü sonucu etki edecek rakamlar ortaya çıkmadığı için ret edilmiştir. Her iki başlık altındaki oy rakamlar sonucu değiştirecek büyüklüktedir. İstanbul genelinde toplamda 212 binin üzerinde seçmeni olan 754 sandıkta sandık kurulu başkanları kanuna açıkça aykırılık teşkil eden kişilerdir. İlçe seçim kurulları sandık kurulu başkanı atamalarını niçin bu şekilde yaptıklarını YSK izah edemediler. Sandık kurulu başkanları sahip olduğu yetkiler ve oyların sayımı ve kayda geçirilmesi konusunda çok büyük yetki sahibidir. Bu durumda kanuna aykırı sandık kurulu başkanı tarafından yönetilen sandıklardaki 212 binden fazla oy şüpheli hale geldi demektir. Seçimlerin yenilenmesindeki ikinci sebebi sandık sayım ve döküm cetvellerinde tespit edilen sorunlar ve yolsuzluklardır. 18 sandıkta sayım döküm cetvelinin hiç olmadığı, 90 sandıkta ise sandık sayım döküm cetvelinde sandık kurulunun imzasını bulunmadığı görülmüştür. İmzasız sayım döküm cetvelleri yok hükmünde kabul edildiği için toplamda 30 binin üzerinde seçmeni olan 108 sandıkta oylar şüpheli duruma düşmüştür. 1963’te şüpheli olduğu için seçim iptal edilmiştir. Şimdi aynı durum var daha neyi düşünüyoruz. Buna şaibe karışmıştır dedik, YSK yenilenmesine karar verdi. AK Parti adayıyla CHP adayı arasındaki fark seçim gecesi 28 binlerden başlayarak fark itirazlarla azala azala 13 binli rakamlara kadar geldi. Sandık kurulu başkanlarıyla ilgili 212 bin sandık sayım döküm cetvelleriyle ilgili 30 bin şüpheli oy 13 binden büyük olduğuna göre bu seçim elbette yenilenecektir. Hukuki olarak hakkı olmadığı halde oy kullanan 756 kişinin durumu ve diğer sorunlar da var” dedi. 

“CHP ve onun borazanlığını yapanların zehirli dilin sandığı kirletmesine izni vermeyeceğiz” 
Seçimlerle ilgili konuşmasını sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu karar karşı çıkan YSK üyelerinin gerekçelerine baktığınızda dişe dokunur gerçekten vicdanları tatmin edici bir unsura rastlayamıyoruz. Buna karşılık kamuoyunda CHP Tezleriyle bize karşı bir kampanya yürütülüyor. İstiyorlar ki tespit edilen bu yolsuzluk, kanunsuzluğa hırsızlığa ses çıkarmayalım göz yumalım. İstiyorlar ki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını hukuken de fiilen de seçimi kazanıp kazanmadığı belli olmayan bir aday teslim edelim. Hiç kimse kusura bakmasın. Akif ne diyor, ‘Kesilir belki fakat, çekmeye gelmez boyun diyor’ Biz böyle bir davanın mensuplarıyla hakkımızı sonuna kadar arayacağız dedik, ve sandık tekrar önümüzde. Biz ne kimsenin hakkına göz koyar el uzatırız, ne de kendi hakkımızın özellikle de milletimizin hakkının gasbına rıza gösteririz. Geçmiş seçimlerde ne olduğunu bilemeyiz, ancak 23 Haziran’dan başlayarak bundan sonraki seçimlerde bir daha benzer sıkıntıların yaşanmaması için hem seçim kurulları, hem de siyasi partiler çok daha dikkatli olacak. Biz hayatımız boyunca milli iradenin üstünlüğünü savunduk. Bütün seçimlerde sandık namustur diyerek milletimizin tercihlerinin en doğru şekilde tezahür etmesi için çalıştık. Demokrasiye inanan herkesin de böyle yapması gerektiğine inanıyoruz. Bu gerçekleri her yerde anlatacak, CHP ve onun borazanlığını yapanların zehirli dilin sandığı kirletmesine izni vermeyeceğiz” diye konuştu. 

“Artık yaslı ada idamla anılmayacak, demokrasi ve özgürlüklerle anılacak” 
Yassıada’daki çalışmalarla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “En etkili siyaset yüz yüze yapılan doğrudan gönüllere dokunulan siyasettir. Ana kademe, kadın kollarımız, gençlik kollarımız burada siz bunu yüz yüze bunu yapacaksınız. Artık şurada 4 hafta kaldı, durmak yok, yola devam. Birebir görüşmeye var mıyız? Birebir görüşerek bu meseleleri anlatmaya var mıyız? Mahallelerinizdeki her bir binaya her haneye girmenizi, ülkemiz ve İstanbul için yaptıklarımızı ve seçimin niye yenilendiğini 23 Haziranda anlatmanızı istiyorum. Ben bugün Yassıada'dan geldim, yani Yaslıada'dan. Orada Adnan Menderes ve iki arkadaşı idam edildi. Yaslıada’yı Demokrasi Ve Özgürlükler Adası yapıyoruz. İnşaatın yarıdan fazlası bitti, inşallah büyük ihtimale de aralık ayında açılışın yapacağız. Burada uluslararası toplantılar yapacağız, ulusal toplantıyı yapacağız. Artık yaslı ada idamla anılmayacak, demokrasi ve özgürlüklerle anılacak. Orada bir başbakanın ve iki bakanın idam edildiğini de gelenlerin hepsine müzede ve oradaki yapacağımız yayınlarla anlatacağız. CHP zihniyetinin ne olduğunu anlasınlar. Bir başkanın idamı arkasında CHP zihniyeti var. Bizi buraya gönderen irade böyle istediği için bu idamı yaptık diyenlere diyorum ki 23 Haziranda gereken dersi sandıklarda verelim” şeklinde konuştu. 

“Kendi durumları gizlemek için dünyayı kaosa, hatta gerekirse kana bulamaya hazır çevrelere aradıkları fırsatı vermeyeceğiz” 
“Şahsımın 40 yılı aşan siyasi tecrübesiyle 31 Mart seçimlerimizde yaşadığımız seçimi kazanmak için önce parti olarak bizim kendi aramızda, birlik, dirlik, beraberlik, dayanışma içinde olmamız şarttır” diyerek konuşmasına devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Saygıyı, sevgiyi evvela kendi içimizde tesis etmeden milletimize söyleyeceğimiz hiçbir sözün kıymeti yoktur. AK Parti olarak biz kendi içimizde sağlam durduğumuzda topyekûn milletimizi de ortak değerlerimizin etrafından buluşturabiliyoruz. Onu buluşturduğumuzda zaten her şey biter. Vesayete karşı yürüttüğümüz mücadele de gezi olaylarında, 17-25 emniyet yargı darbe girişiminde, çukur eylemlerinde, terör örgütlerinin saldırılarında ve 15 Temmuz hain darbe girişiminde buna şahit olduk. Dik durduk ve bunları gönderdik. Bugün ülkemizin önünde gerçekten çok önemli sınamalar var. Ülkemize terör örgütleriyle ihanet çeteleriyle emvali çeşit tuzakla, tehditle diz çöktüremeyenler şimdi de aynı oyunu ekonomi üzerinde oynuyorlar. Milli güvenliğimizle ilgili attığımız adımları bahane ederek, ülkemiz ekonomisini yaptırım tehditleriyle yıpratmaya çalışıyorlar. Doğu Akdeniz’de ekonomik çıkarlara karşı bir mücadeleyi güvenlik sorununa ve diplomatik krize dönüştürmek için zemin hazırlıyorlar. Esasen önümüze çıkartılan ekonomik ve siyasi sıkıntıların kat ve kat fazlası bunların başında var. Kendi durumları gizlemek için dünyayı kaosa, hatta gerekirse kana bulamaya hazır bu çevrelere aradıkları fırsatı inşallah vermeyeceğiz. Allah’ın izniyle sorunlarımızın üzerinden gelecek güce ve kararlılığa sahibiz. En büyük hesap sahibi unutmayın Allah’tır. Biz çalışacağız, elimizden geleni yapacağız, gerisini Rabbimize bırakacağız. İçinden geçtiğimiz şu kritik dönemde üzerine titrememiz gereken husus, millet olarak birlik ve beraberliğimizi sağlam tutabilmemizdir. İBB seçimleri gibi tartışmaların asıl mecralarından çıkartılarak milletimizin birliğine, beraberliğine sabotaj araçları haline dönüştürülmesine izin vermeyeceğiz. En büyük şehir seçimlerin ülkemizin sıkıntıları doğrultusunda milletimizi doğru bilgilendirir ve destek alırsak meseleyi halletmiş oluruz. Bu broşürlerin her yere ulaşması lazım” ifadelerini kullandı. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  BURSA HABERLERİ
Bursada Yağışlı Hava Kazayı Beraberinde Getirdi Bursada Yağışlı Hava Kazayı Beraberinde Getirdi Bursa’da yağış sonrası kayganlaşan yolda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kay..
Bursada 1800 Yıllık Surları Ateşe Verdiler Bursada 1800 Yıllık Surları Ateşe Verdiler Bursa’da 1800 yıllık Bizans surlarını lastik yakıp ateşe verdiler.
Bursada Tarihi Çarşı Ve Hanlar Bölgesi Bir Kez Daha Kapılarını Açtı Bursada Tarihi Çarşı Ve Hanlar Bölgesi Bir Kez Daha Kapılarını Açtı Bursa’da 7 asırlık geçmişi bulunan Unesco Dünya Miras Listesi’ndeki tarihi kapal..
Bursalılardan Kan Bağışına Büyük İlgi Bursalılardan Kan Bağışına Büyük İlgi Türk Kızılay Bursa Şubesi, Ramazan Bayramı’nda da çalışmalarını aralıksız sürdür..
  BURSASPOR HABERLERİ
Bursaspor, İlk Sezonun Şampiyonu Oldu Bursaspor, İlk Sezonun Şampiyonu Oldu Yeşil-beyazlılar, Espor Futbol Ligi’nde ilk sezonun şampiyonu oldu.
Bursaspor'un Borcu Açıklandı! Bursaspor'un Borcu Açıklandı! Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılan Bursaspor Kulübü Olağan Mal..
Bursasporda kritik 3 puan Bursasporda kritik 3 puan TFF 1. Lig’de son 8 haftaya girilirken, özellikle 4 haftadır ciddi puan kayıplar..
Bursaspor, Kritik Maça Hazır Bursaspor, Kritik Maça Hazır Yeşil-beyazlılar, yarın oynayacağı Cesar Grup Ümraniyespor maçının hazırlıkların..
  DÜNYA HABERLERİ
Almanya, 31 ülke ile seyahat kısıtlamalarını kaldırmaya hazırlanıyor Almanya, 31 ülke ile seyahat kısıtlamalarını kaldırmaya hazırlanıyor Almanya, 15 Haziran'dan itibaren 31 ülkeye seyahat yasağını kaldırma kararı aldı..
Filistinliler, İsrail baskısı altında bayram namazını kıldı Filistinliler, İsrail baskısı altında bayram namazını kıldı Filistinliler, Ramazan Bayramı namazını El Halil kentindeki Harem-i İbrahim Cami..
Japon hava yolu şirketi Wuhan uçuşlarına başladı Japon hava yolu şirketi Wuhan uçuşlarına başladı Japon ANA hava yolu şirketi, korona virüsün ortaya çıktığı Çin'in Wuhan kentinde..
  EKONOMİ HABERLERİ
Yeni normalde fiziki ofislerin yerini sanal ofisler alacak Yeni normalde fiziki ofislerin yerini sanal ofisler alacak Uzaktan çalışma modeli sevildi. Yapılan küresel araştırmaya göre, her dört çalış..
Serbest Piyasada Döviz Fiyatları Serbest Piyasada Döviz Fiyatları Dolar 6,7630 liradan, euro ise 7,4120 liradan güne başladı.
Akdeniz'de her şey yeniden başlıyor Akdeniz'de her şey yeniden başlıyor Enerji Ekonomisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu salgın sonrası Doğu..
  SİYASET HABERLERİ
Vekil transferine karşı üç ayrı formül Vekil transferine karşı üç ayrı formül “Kiralık milletvekilli” döneminin kapanması için çalışma başlatan AK Parti, üç a..
İçişleri Bakanı Soylu Suriye sınırında İçişleri Bakanı Soylu Suriye sınırında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Bir dizi programda bulunmak üzere Suriye sınırını..
Başkan Erdoğan'dan Önemli Açıklamalar Başkan Erdoğan'dan Önemli Açıklamalar Başkan Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı öncesinde video ..
İçişleri Bakanı Soylu'nun '19 Mayıs' mesajı İçişleri Bakanı Soylu'nun '19 Mayıs' mesajı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı..
  SAĞLIK HABERLERİ
Sokağa Çıkan 20 Yaş Altı Nelere Dikkat Etmeli Sokağa Çıkan 20 Yaş Altı Nelere Dikkat Etmeli Korona virüs salgını sürecinde çocuk-genç erişkinler için ailelere uyarılarda bu..
Bakan Koca Sayıyı Açıkladı! Bakan Koca Sayıyı Açıkladı! Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 28 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini..
Uzmanlar Uyarıyor... Uzmanlar Uyarıyor... Halk arasında göz tansiyonu olarak bilinen Glokom'un çok sinsi ilerleyen bir ha..
  EĞİTİM HABERLERİ
ÖSYM, KPSS başvuru tarihlerini açıkladı ÖSYM, KPSS başvuru tarihlerini açıkladı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, KPSS başvuru tarihlerini ..
Bakan Ziya Selçuk'tan okulların açılması ile ilgili açıklama! Bakan Ziya Selçuk'tan okulların açılması ile ilgili açıklama! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından okulların açılması ile ilgili önemli ..
AÖF sistemi artık yerli ve milli AÖF sistemi artık yerli ve milli Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, yurt içinde ve dışın..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Trabzonspor 26 15 3 8 59 28 53 +31
2 Başakşehir FK 26 15 3 8 50 25 53 +25
3 Galatasaray 26 14 4 8 44 20 50 +24
4 Sivasspor 26 14 5 7 47 29 49 +18
5 Beşiktaş 26 13 8 5 40 32 44 +8
6 Alanyaspor 26 12 7 7 44 25 43 +19
7 Fenerbahçe 26 11 8 7 46 34 40 +12
8 Göztepe 26 10 9 7 31 30 37 +1
9 Gaziantep FK 26 8 10 8 36 41 32 -5
10 Denizlispor 26 8 11 7 26 34 31 -8
11 Antalyaspor 26 7 10 9 29 43 30 -14
12 Gençlerbirliği 26 7 12 7 33 44 28 -11
13 Kasımpaşa 26 7 14 5 38 50 26 -12
14 Konyaspor 26 5 10 11 21 33 26 -12
15 Yeni Malatyaspor 26 6 13 7 38 40 25 -2
16 Çaykur Rizespor 26 7 15 4 26 44 25 -18
17 MKE Ankaragücü 26 5 13 8 23 45 23 -22
18 Kayserispor 26 5 14 7 28 62 22 -34
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 28 15 5 8 38 23 53 +15
2 BB Erzurumspor 28 13 7 8 30 22 47 +8
3 Bursaspor 28 14 7 7 43 35 46 +8
4 Adana Demirspor 28 12 7 9 55 35 45 +20
5 Akhisarspor 28 12 7 9 36 31 45 +5
6 Fatih Karagümrük 28 11 7 10 40 34 43 +6
7 Altay 28 11 7 10 36 30 43 +6
8 Ümraniyespor 28 11 10 7 39 39 40 0
9 Giresunspor 27 10 9 8 30 33 38 -3
10 Keçiörengücü 28 8 9 11 21 22 35 -1
11 Balıkesirspor 28 8 9 11 30 33 35 -3
12 Menemenspor 28 9 11 8 32 38 35 -6
13 İstanbulspor 27 7 8 12 38 34 33 +4
14 Altınordu 28 7 11 10 32 39 31 -7
15 Boluspor 28 4 11 13 24 36 25 -12
16 Osmanlıspor FK 28 6 13 9 32 42 24 -10
17 Adanaspor 28 3 14 11 26 42 20 -16
18 Eskişehirspor 28 7 16 5 32 46 17 -14
Takım O G M B A Y P AV
1 Samsunspor 28 23 1 4 64 11 73 +53
2 Manisa FK 28 19 3 6 79 31 63 +48
3 Hekimoğlu Trabzon 28 17 7 4 51 34 55 +17
4 Sancaktepe FK 28 16 8 4 51 23 52 +28
5 İnegölspor 28 13 9 6 41 30 45 +11
6 Afjet Afyonspor 28 13 11 4 47 30 43 +17
7 Tarsus İdman Yurdu 28 14 13 1 45 39 43 +6
8 Pendikspor 28 11 10 7 40 39 40 +1
9 Sarıyer 28 11 10 7 34 33 40 +1
10 Zonguldak Kömürspor 28 9 10 9 35 37 36 -2
11 Çorum FK 28 11 14 3 36 42 36 -6
12 Hacettepe Spor 28 11 15 2 37 48 35 -11
13 1922 Konyaspor 28 9 13 6 38 45 33 -7
14 Kırklarelispor 28 8 11 9 25 41 33 -16
15 Başkent Akademi FK 28 9 15 4 37 41 31 -4
16 Amed Sportif 28 7 14 7 28 46 28 -18
17 Gümüşhanespor 28 7 17 4 31 57 25 -26
18 Şanlıurfaspor 28 0 27 1 10 102 14 -92
Takım O G M B A Y P AV
1 Serik Belediyespor 28 16 5 7 49 24 55 +25
2 24Erzincanspor 28 14 4 10 47 22 52 +25
3 68 Aksaray Belediyespor 28 14 6 8 43 27 50 +16
4 1928 Bucaspor 28 14 7 7 47 34 49 +13
5 Artvin Hopaspor 28 12 5 11 38 21 47 +17
6 Düzcespor 28 12 6 10 32 18 46 +14
7 Karaköprü Belediyespor 28 10 6 12 25 22 42 +3
8 Çatalcaspor 28 9 5 14 39 28 41 +11
9 Silivrispor 28 8 6 14 37 31 38 +6
10 Sultanbeyli Bld. 28 9 8 11 33 27 38 +6
11 Kızılcabölükspor 28 8 8 12 39 37 36 +2
12 Yomraspor 28 9 10 9 28 30 36 -2
13 52 Orduspor FK 28 7 7 14 21 20 35 +1
14 Çankaya FK 28 9 12 7 33 37 34 -4
15 Şile Yıldızspor 28 6 11 11 23 30 29 -7
16 Erzin Spor Kulübü 28 6 12 10 27 34 28 -7
17 Tokatspor 28 1 23 4 16 66 7 -50
18 Manisaspor 28 1 24 3 16 85 0 -69
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 12/06/2020 Başakşehir FK vs Alanyaspor
 12/06/2020 Beşiktaş vs Antalyaspor
 12/06/2020 Çaykur Rizespor vs Galatasaray
 12/06/2020 Fenerbahçe vs Kayserispor
 12/06/2020 Gaziantep FK vs MKE Ankaragücü
 12/06/2020 Gençlerbirliği vs Konyaspor
 12/06/2020 Göztepe vs Trabzonspor
 12/06/2020 Sivasspor vs Denizlispor
 12/06/2020 Yeni Malatyaspor vs Kasımpaşa
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 16/06/2020 Giresunspor vs İstanbulspor
 19/06/2020 Adana Demirspor vs Osmanlıspor FK
 19/06/2020 Altay vs Akhisarspor
 19/06/2020 Balıkesirspor vs Menemenspor
 19/06/2020 BB Erzurumspor vs Eskişehirspor
 19/06/2020 Boluspor vs Altınordu
 19/06/2020 Giresunspor vs Adanaspor
 19/06/2020 İstanbulspor vs Hatayspor
 19/06/2020 Keçiörengücü vs Bursaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 18/07/2020 Bandırmaspor vs Kahramanmaraşspor
 18/07/2020 Bayburt Özel İdare Spor vs Sivas Belediyespor
 18/07/2020 Eyüpspor vs Van Spor
 18/07/2020 Kastamonuspor vs Etimesgut Belediyespor
 18/07/2020 Kırşehir Belediyespor vs Ergene Velimeşe
 18/07/2020 Niğde Anadolu FK vs Bodrumspor
 18/07/2020 Sakaryaspor vs Kardemir Karabükspor
 18/07/2020 Tuzlaspor vs Uşak Spor
 25/07/2020 Ankara Demirspor vs Tuzlaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 18/07/2020 Çankaya FK vs Tokatspor
 18/07/2020 Düzcespor vs Manisaspor
 18/07/2020 Erzin Spor vs Artvin Hopaspor
 18/07/2020 Karaköprü Belediyespor vs Serik Belediyespor
 18/07/2020 Silivrispor vs 52 Orduspor FK
 18/07/2020 Şile Yıldızspor vs Kızılcabölükspor
 18/07/2020 1928 Bucaspor vs Sultanbeyli Bld.
 18/07/2020 24Erzincanspor vs Yomraspor
 18/07/2020 68 Aksaray Belediyespor vs Çatalcaspor
LİNKLER
Yukarı