HABER AKIŞI

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Doğu Kudüs'te Büyükelçilik Açacağız'

 Tarih: 17-12-2017 16:26:52
Doğu Kudüs ile ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "O günler yakın büyükelçiliğimizi orada açacağız." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uçakla geldiği Konya Havaalanından helikopter ile Karaman'a geçerek, partisinin Karaman 6. Olağan Kongresi'nde partililerle bir araya geldi. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Spor Salonu'nda düzenlenen kongrede konuşan Erdoğan, 15 Temmuz’da Ankara'da şehit olan Karamanlı Muhammet Yalçın'ı anarak, "Şehit olduğunda henüz 22 yaşında umutlarla dolu bir üniversite öğrencisiydi. Darbecilerin bombalarının hedefi olduğunda babasıyla telefonla görüşüyordu. Tıpkı diğer 250 şehidimiz gibi Muhammet de alçakça, kalleşçe vuruldu. Şimdi bu Muhammet’in kanını döken insan müsveddeleri mahkemelerde tek tek hesap veriyor. Acımak yok, acırsak acınacak hale geliriz. Kardeşlerim son FETÖ’cü de hukuk önünde hesap verene kadar bu katil sürüsünün peşini bırakmayacağız. Dünyanın neresine kaçarsa kaçsınlar, nereye sığınırsa sığınsınlar nefesimizi daima enselerinde hissedecekler" dedi.

"Doğu Kudüs'te Büyükelçilik Açacağız"

"Şimdi yeni bir durum ortaya çıktı. Kudüs." diyen Erdoğan, "Kudüs’te evanjelist, siyonist bir anlayış ben yaptım oldu mantığıyla Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan ediyor ve kendi büyükelçiliklerini de alıyorlar. 1980 yılı 470 sayılı BM kararına rağmen bu adımı atanlar, biz sizi tanımıyoruz, biz yaptık oldu mantığı öyle mi diyorsunuz… Biz de sizi tanımıyoruz. Çarşamba günü İslam İşbirliği Teşkilatı liderler zirvesini olağanüstü toplantıya çağırdık. Sağ olsun hepsi geldiler toplantıya. Hristiyan dünyasının lideri Papa'yı aradım. Onun da bizim ile aynı düşüncede olduğunu gördüm. Bir taraftan da Bağlantısızlar lideri Venezuela Devlet Başkanını davet ettim. Sağ olsun o da toplantımıza katıldı ve orada mesajını çok açık net verdi. O da yetmez Arap Liginin dönem başkanı Ürdün Kralı 2. Abdullah’ı da davet ettim, o da geldi ve birlikte mesajlarımızı verdik. Geleceğim yer şu; bu mesajla, oy birliği, ittifakla dünyaya şu duyuruldu: Burayı kesinlikle Müslümanların bir başkenti olan Kudüs’ü Yahudilere mal edemezsiniz. Burada Müslüman ve Hristiyanların bir kadim tarihi vardır ama diğerlerinin yoktur. Siz de lütfen yerinizde durun ve Siyonist bir operasyon yapmaya kalkmayın. Kalkarsanız bunun da bedeli ağır olur. Türkiye bölgede attığı adımlarla bu kirli hesaplara çomak sokmuştur. Terör devletinin kurulmasına engel olmuştur. Çıkmış Kemal konuşuyor, diyor ki, ‘Orası diyor, hemen Filistin'in başkenti olarak ilan edilmeli’ diyor. Biz Filistin’in başkenti olarak çoktan ilan ettik. Kudüs şu anda işgal altında olduğu için oraya gidip büyükelçiliğimizi açamıyoruz. Ama bizim şu anda başkonsolosluğumuz bile büyükelçi ile temsil ediliyor. Fiili olarak biz bu işi yapmışız. Ama inşallah o gün de yakın. Bizim bizzat resmi olarak da o günler yakın ve büyükelçiliğimiz ayrıca orada açacağız" dedi.

"Bu millet birbirine kenetlendikçe önüne set kurabilecek tek bir güç, hiçbir engel yoktur"

Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle devam etti:

"Bugün Hazreti Mevlana’nın vefatının 744. Sene-i devriyesini de idrak ediyoruz. Şeb-i Arus’un 744. senesinde Mevlana Celaddin-i Rumi Hazretlerini bir kez daha rahmetle yad ediyorum. ‘Allah’a ulaşacak birçok yol var ben aşkı seçtim’ buyuran aşk ateşi aradan 7,5 asır geçmesine rağmen halen bu topraklarda içimizde yanmaya devam ediyor. Her düğün gününde Hazreti Mevlana’yı yad ederken, bu ülkeyi bize vatan kılan, bizi biz yapan değerleri de hatırlıyoruz. Hazreti Mevlana adeta bugünlere ışık tutarcasına 'Sabır sıkıntıların anahtarıdır' diyor. Hayatın inişli çıkışlı serencamında zorluklar karşısında pes etmemeyi, umudu daima diri tutmayı tavsiye ediyor. Allah’ın izniyle iman oldukça, sabır, azim oldukça üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir engel yoktur. Bu millet birbirine kenetlendikçe önüne set kurabilecek tek bir güç, hiçbir engel yoktur. Mesele aynı safta buluşan müminlerin arasında tefrikanın girmesine müsaade etmemektir."

 

 

"DEAŞ’ın, Suriye’nin PKK’ya altın tepside sunulmasının sadece bir aracı olduğunu hepimiz biliyoruz"

Yüzyıllardır aynı şehirde, mahallede barış içerisinde yaşamış insanların birbirlerine düşmanlaştırılmak istendiğini vurgulayan Erdoğan, "Bunun için de DEAŞ, PKK, YPG gibi terör örgütleri silaha boğularak adeta palazlandırılıyor. 4 bin tırı aşkın silah bunlara ulaştırılıyor. Bunları kendilerine söyledik, hayır diyemiyorlar. Bu silaha boğma kimi zaman 4 bin tırla göstere göstere kimi zaman da güya kazaen oluyor. Ancak her iki durumda da Suriye halkını katleden, ülkeyi büyük bir enkaz yığınına çeviren silahların menşei hiç değişmiyor. Geçtiğimiz haftalarda Rakka şehrindeki kepazelik bu iş birliğinin ilk değil son örneğidir. DEAŞ’lı teröristler kimliği herkesçe malum bir elin de devreye gelmesiyle Rakka’dan ellerini sallaya sallaya çıkmışlardır. Rakka tiyatrosu DEAŞ ile YPG’nin bir madalyonun iki yüzü olduğunu inkarı mümkün olmayan şekilde ortaya koymuştur. Suriye’de DEAŞ’a kaç YPG’ye tut diyen aynı merkezdir. DEAŞ’ın, Suriye’nin PKK’ya altın tepside sunulmasının sadece bir aracı olduğunu hepimiz biliyoruz. Suriye’nin parçalanması misyonun yerine getiren DEAŞ’ın farklı isimler, farklı kılıklar altında başka bölgelerde de devreye alınması bizim için şaşırtıcı olmayacaktır. Çünkü terör birilerinin gözünde yok edilmesi gereken bir bela değil çıkar hesaplarının vasıtası durumundadır. Bunlar kendi çıkarları için kullanabildikleri sürüce terör örgütlerini tehdit olarak görmezler. Bunu Trump’a söyledim. Biz karadan her türlü desteği veririz, siz de havadan destek verin Rakka’yı birlikte bitirelim dedim. Ama siz bir terör örgütünü başka bir terör örgütü ile bitirmeyi ortaya koyduysanız bu da sizin demokrasi anlayışınızı ortaya koyar dedim" şeklinde konuştu.

 "Yalanın en güçlü panzehiri hakikatlerdir"

Batılı kurum ve kuruluşların teröristlere verdiği desteğin medya boyutu ile kalmadığını dile getiren Erdoğan, "Terörün bu kadar meşrulaştırıldığı, alenen desteklendiği bir başka dönem yoktur. Ne diyor atalarımız ‘Yavuz hırsız ev sahibini bastırır’ Bunlar da aynaya bakmadan bize çamur atmaya çalışıyorlar. Ama bu işi öyle beceriksizce, öyle pespaye biçimde yapıyorlar ki, her seferinde ellerine yüzlerine bulaştırıyorlar. Biz bunların şantajlarına elbette boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. Biz bunların yalan ve iftiralarla köşeye sıkıştırma yöntemlerine de rıza göstermeyeceğiz. Şunu unutmayın, yalanın en güçlü panzehiri hakikatlerdir" ifadelerini kullandı.

“Senin her yerin güçlü olsa ne olacak”

Ekrana yansıtılan harita üzerinden 1937 yılından bu yana Filistin işgalinin kronolojisini gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail askerlerinin şiddetini de birkaç örnekle salondakilere anlattı. Erdoğan konuşmasında ABD Başkanı Trump’a da seslenerek, “Ey Amerika, ey Trump sen bunları görmedin mi? Ondan sonra 'Dünyanın en güçlü devleti benim.' Senin her yerin güçlü olsa ne olacak?” dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

“Şu süreçte terör devleti İsrail askerlerinin neler yaptığını birkaç örnekle gösterelim. Şu delikanlı 14 yaşında, Cüneydi bu. 20 asker terörist, Cüneydi’nin ağzını burnunu kırmışlar, gözlerini bantla kapatmışlar Filistinli Cüneydi’ni sürükleyerek kafesin içine götürüyorlar. Şuraya bak, demek ki o kadar korkuyorlar ki, 14 yaşındaki genç bunları nasıl korkutuyor anlayın. Bu gencin elinde silah, ama bu gencin imanı var. Bu genç gün ola harman ola hesabını çok ağır soracak biliyorum. Ama bunla da yetinmediler ki. Down sendromlu çocuklardan bile korkuyorlar. Şu hale bak. Bu genç down sendromlu. Bundan bile korkacak kadar ürkek ve pısırıklar. İşte İsral bu. Ey Amerika, ey Trump sen bunları görmedin mi? Kafesteki çocukları görmedin mi. Bunları göre göre sonrada, ‘Dünyanın en güçlü devleti benim.’ Senin her yerin güçlü olsa ne olacak. Şu anda dünyaya Amerika ne diyor? Nükleer başlıklı silahınız olmayacak. Senin elinde nükleer başlıklı silahlar var. Sendeki silahlar ne olacak? O dursun. Avrupa öyle. Diğer ülkeler öyle. Peki seninkiler ne olacak? Adalet bu mu adalet? Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Ülkemizin önünde iki yol var. Ya boyun eğeceğiz, ya mücadele edeceğiz. Türkiye, ya parlayığa rıza gösterecek ya da bağımsızlığına sıkı sıkıya sarılacaktır. Bu ülkede millete hizmet etmek yıllardır, milletin kaynakları ile kendilerine saadet zinciri kuranlara dur demektir. Bu hortumları kestiğiniz zaman elbette birilerinin ayağına basıyorsunuz."

"Sen paranı idare et, Türkiye'de siyaset bana ait"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Davos'ta katıldığı son toplantı da IMF Başkanı ile arasında geçen konuşmaya da değindi. Erdoğan, "Davos'taki son toplantımız, IMF'nin Başkanı orada, dedim ki, 'Sen Türkiye'yi mi yöneteceksin, paranı mı yöneteceksin. Sen paranı idare et, Türkiye'de siyaset bana ait.' IMF'nin başındaki memur gitti, biz yerimizdeyiz Allah'ın izni ile. Sene 2013 IMF'ye borç bitti. 27,5 milyar dolar Merkez Bankası vardı, o da hamdolsun 120 civarında dolaşıyor” diye konuştu.  

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER DÜNYA HABERLERİ
  BURSA HABERLERİ
Bursa'da Hava Durumu Bursa'da Hava Durumu Bursa'da bugün sıcaklık en yüksek 10 derece olarak ölçülüyor. Hava yarın hızlı b..
Eşine sinirlendi, iki kızını rehin aldı Eşine sinirlendi, iki kızını rehin aldı Bursa’da eşiyle tartışan bir şahıs iki kızını pompalı tüfek kullanarak rehin ald..
Cumhurbaşkanı Erdoğan Bursa'da Cumhurbaşkanı Erdoğan Bursa'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, en kısa sürede Afrin operasyonunu tamamlayac..
Uludağ’da kar yolları kapadı, tatilciler teleferiğe hücum etti Uludağ’da kar yolları kapadı, tatilciler teleferiğe hücum etti Sömestr tatili nedeniyle Uludağ’a akın eden tatilciler, dağ yolu kar nedeniyle k..
  BURSA MANŞET HABERLERİ
Erdoğan: 2019’u kadınlar sırtlayacak Erdoğan: 2019’u kadınlar sırtlayacak Yenilenme harekâtı kapsamında yeni dönemde kadınlara daha çok ağırlık verilmesin..
Erzincan'daki Bu Köyde Ağaçlardan Meyve Yemek Tek Şartla Helal! Erzincan'daki Bu Köyde Ağaçlardan Meyve Yemek Tek Şartla Helal! Erzincan'ın İliç ilçesine bağlı Dikmen Köyü'nde yol boyunca asılan "Bu köydeki a..
Rizeli Heidi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuğu olacak Rizeli Heidi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuğu olacak Rize’de doğum yapan keçisini okul çantasında sırtında taşıyarak gündeme oturan R..
Üniversiteli kız, yurt odasında ölü bulundu Üniversiteli kız, yurt odasında ölü bulundu Erzurum’da Atatürk Üniversitesinde öğrenim gören 2. sınıf öğrencisi, yurt odasın..
  ASAYİŞ HABERLERİ
7 Bin 500 Paket Kaçak Sigara Ele Geçirildi 7 Bin 500 Paket Kaçak Sigara Ele Geçirildi Kayseri’de polis ekiplerinin yaptığı operasyonda, gümrük kaçağı 7 bin 500 paket ..
İnşaat Malzemeleri Çalan Hırsızlar Jandarmaya Yakalandı İnşaat Malzemeleri Çalan Hırsızlar Jandarmaya Yakalandı Kayseri’de inşaatlardan malzeme çalan 4 kişi jandarma ekiplerinin yaptığı çalışm..
Jandarmadan Kaçak Sigara Operasyonu Jandarmadan Kaçak Sigara Operasyonu Van İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince düzenlenen operasyonda 8 bin 900 paket k..
İnşaat İşçisi Elektrik Çarpması Sonucu Yaralandı İnşaat İşçisi Elektrik Çarpması Sonucu Yaralandı Rize’de elektrik akımına kapılarak yaralanan inşaat işçisi, Erzurum’da tedavi al..
  DÜNYA HABERLERİ
Rusya'dan flaş açıklama: ABD'nin hakkı yok! Rusya'dan flaş açıklama: ABD'nin hakkı yok! Rusya Devlet Başkanının Suriye Özel Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev, Suriye yöne..
Afrin'e kara harekatı başladı Afrin'e kara harekatı başladı Suriye'de terör örgütü PKK/PYD/YPG işgalindeki Afrin bölgesine kara harekatı baş..
Afrin’in içinden ilk görüntüler Afrin’in içinden ilk görüntüler Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) başlattığı "Zeytin Dalı Harekatı" sonrasında Me..
Gündeme bomba gibi düşen kare! İşte terör ordusu! Gündeme bomba gibi düşen kare! İşte terör ordusu! ABD ve Türkiye'yi bir kez daha karşı karşıya getiren sınıra terör ordusu hamlesi..
  EKONOMİ HABERLERİ
Borsa Haftaya Yükselişle Başladı Borsa Haftaya Yükselişle Başladı Borsa, haftanın ilk iş gününe yüzde 0,43’lük yükselişle başladı.
Algün; “Zamlar Mercek Altına Alınmalı” Algün; “Zamlar Mercek Altına Alınmalı” Aydın Marangozlar Odası Başkanı Süleyman Algün, esnafın kullandığı ürünlere gele..
Serbest Piyasada Döviz Fiyatları Serbest Piyasada Döviz Fiyatları Serbest piyasada dolar 3,8280 liradan, euro ise 4,6850 liradan haftaya başladı...
Rokadan Görkemli Açılış Rokadan Görkemli Açılış Yerel marketlerin önde gelen ismi ROKA AVM, beşinci şubesini görkemli bir törenl..
  GÜNDEM HABERLERİ
Başbakan Yardımcısı Şimşek'ten Zeytin Dalı Harekatına ilişkin açıklama Başbakan Yardımcısı Şimşek'ten Zeytin Dalı Harekatına ilişkin açıklama Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Zeytin Dalı Harekatının ekonomiye etkisinin ..
Yerli ve milli ‘Zeytin Dalı’ Yerli ve milli ‘Zeytin Dalı’ Afrin’de terör örgütünün mevzi, sığınak, cephanelik ve araçları gururumuz yerli ..
Büyük destek! '52 bin kişiyle göreve hazırız' Büyük destek! '52 bin kişiyle göreve hazırız' Anadolu Güvenlik Korucuları Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Fırtına, 52 b..
'PKK’ya, Afrin tabut Menbiç mezar olacak' 'PKK’ya, Afrin tabut Menbiç mezar olacak' Bahçeli “Zeytin Dalı” operasyonuyla Türkiye’nin teröre karşı kendini savunduğunu..
  SİYASET HABERLERİ
Mhpli Tekin: “Zeytin Dalı Harekatını Sonuna Kadar Destekliyoruz” Mhpli Tekin: “Zeytin Dalı Harekatını Sonuna Kadar Destekliyoruz” MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, parti olarak Zeytin Dalı Harekâtı’nı doğru bu..
Naci Bostancı: “Türkiye Asla İzin Vermeyecek” Naci Bostancı: “Türkiye Asla İzin Vermeyecek” AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde emper..
Aydın Mahalle Toplantısına Katıldı Aydın Mahalle Toplantısına Katıldı TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, partisinin mahalle temsilciliği tarafından düzenl..
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci: Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci: Denizli Platformu tarafından düzenlenen Ekonomi 2018 Vizyon toplantısında konuşa..
  SPOR HABERLERİ
Erek Beş Yıldız Hentbol Takımından Büyük Başarı Erek Beş Yıldız Hentbol Takımından Büyük Başarı Deplasmanlı Erkekler Hentbol 2. Lig A Grubunda mücadele eden Van Erek Beş Yıldız..
Masterler Ve Veteranlar Ligi Türkiye Karması Bartına Geldi Masterler Ve Veteranlar Ligi Türkiye Karması Bartına Geldi Türkiye Masterler ve Veteranlar Ligi Türkiye Karması Bartın’a geldi.
Dalyan Ve Gümüşlük Puanları Paylaştı Dalyan Ve Gümüşlük Puanları Paylaştı Muğla Süper Amatör Lig 12. hafta mücadelesinde Dalyanspor, Gümüşlük Gençlikspor’..
Vanlı Oryantiringciler Avrupa Yolunda Vanlı Oryantiringciler Avrupa Yolunda Erzurum’da düzenlenen Kayakla Oryantiring Türkiye Şampiyonasında başarı elde ede..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Medipol Başakşehir 18 12 3 3 34 18 39 +16
2 Fenerbahçe 18 10 2 6 36 21 36 +15
3 Galatasaray 17 11 4 2 37 22 35 +15
4 Beşiktaş 18 9 3 6 31 17 33 +14
5 Kayserispor 17 8 3 6 25 18 30 +7
6 Trabzonspor 18 8 4 6 35 30 30 +5
7 Göztepe 18 9 6 3 31 28 30 +3
8 Sivasspor 18 8 7 3 24 28 27 -4
9 Bursaspor 18 7 7 4 28 22 25 +6
10 Yeni Malatyaspor 18 6 7 5 21 24 23 -3
11 Kasımpaşa 18 6 8 4 28 33 22 -5
12 Akhisarspor 18 5 8 5 23 31 20 -8
13 Aytemiz Alanyaspor 18 5 10 3 30 36 18 -6
14 Osmanlıspor FK 18 5 10 3 26 34 18 -8
15 Gençlerbirliği 18 4 9 5 22 32 17 -10
16 Antalyaspor 18 4 9 5 20 33 17 -13
17 Atiker Konyaspor 18 4 10 4 18 25 16 -7
18 Karabükspor 18 2 13 3 14 31 9 -17
Takım O G M B A Y P AV
1 Ümraniyespor 18 10 3 5 33 17 35 +16
2 MKE Ankaragücü 18 10 3 5 26 14 35 +12
3 Çaykur Rizespor 18 10 4 4 38 24 34 +14
4 Giresunspor 18 8 4 6 25 17 30 +8
5 Boluspor 18 8 7 3 23 17 27 +6
6 Balıkesirspor Baltok 18 8 5 5 34 28 26 +6
7 İstanbulspor 18 7 6 5 20 18 26 +2
8 Adanaspor 17 7 5 5 20 23 26 -3
9 BB Erzurumspor 18 6 5 7 20 20 25 0
10 Elazığspor 18 6 7 5 25 24 23 +1
11 Altınordu 18 6 7 5 26 26 23 0
12 Gazişehir Gaziantep FK 17 4 5 8 19 15 20 +4
13 Adana Demirspor 18 5 8 5 23 28 20 -5
14 Samsunspor 17 4 6 7 16 22 19 -6
15 Eskişehirspor 18 5 7 6 34 31 18 +3
16 Denizlispor 17 3 9 5 16 27 14 -11
17 Manisaspor 18 6 10 2 21 30 11 -9
18 Gaziantepspor 18 1 13 4 7 45 4 -38
Takım O G M B A Y P AV
1 Menemen Belediyespor 18 13 3 2 41 12 41 +29
2 Hatayspor 18 13 3 2 27 8 41 +19
3 Afjet Afyonspor 18 12 1 5 30 13 41 +17
4 Sivas Belediyespor 18 11 2 5 28 9 38 +19
5 Sancaktepe Belediyespor 18 10 3 5 27 14 35 +13
6 Keçiörengücü 18 10 5 3 46 22 33 +24
7 İnegölspor 18 9 4 5 28 26 32 +2
8 Sarıyer 18 8 7 3 27 22 27 +5
9 Tokatspor 18 6 6 6 19 24 24 -5
10 Kastamonuspor 1966 18 7 9 2 29 25 23 +4
11 Amed Sportif 18 6 7 5 27 26 23 +1
12 Etimesgut Belediyespor 18 6 8 4 21 23 22 -2
13 Eyüpspor 18 5 10 3 25 37 18 -12
14 Bodrumspor 18 4 10 4 16 28 16 -12
15 Bucaspor 18 4 9 5 22 29 14 -7
16 Tuzlaspor 18 4 13 1 19 35 13 -16
17 Kocaeli Birlikspor 18 2 14 2 14 39 5 -25
18 Mersin İdmanyurdu 18 1 17 0 11 65 9 -54
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 18 11 2 5 28 11 38 +17
2 Düzcespor 18 9 4 5 20 17 32 +3
3 Bayrampaşa 18 8 4 6 16 12 30 +4
4 Batman Petrolspor 18 7 3 8 26 16 29 +10
5 Halide Edip Adıvar SK 18 7 3 8 22 14 29 +8
6 Kemerspor 2003 18 7 4 7 31 24 28 +7
7 Bayburt Grup Özel İdare 18 7 4 7 24 18 28 +6
8 Ofspor 18 8 7 3 23 16 27 +7
9 Erbaaspor 18 6 5 7 22 17 25 +5
10 Kozan Belediyespor 18 6 7 5 21 24 23 -3
11 12 Bingölspor 18 5 6 7 16 20 22 -4
12 Bergama Belediyespor 18 6 10 2 20 29 20 -9
13 Yomraspor 18 5 8 5 13 23 20 -10
14 Çanakkale Dardanel SK 18 4 7 7 21 25 19 -4
15 Erzin Belediyespor 18 5 10 3 14 23 18 -9
16 Çatalcaspor 18 4 9 5 11 20 17 -9
17 Yeni Altındağ Bld. 18 4 10 4 16 27 16 -11
18 Orhangazi Belediyespor 18 2 8 8 16 24 14 -8
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
19.01.2018 20:00 Kasımpaşa 3 - 2 Aytemiz Alanyaspor
20.01.2018 16:00 Osmanlispor FK 0 - 0 Evkur Yeni Malatyaspor
20.01.2018 13:30 Kardemir Karabükspor 0 - 2 Gençlerbirliği
20.01.2018 19:00 Fenerbahçe 2 - 1 Göztepe
21.01.2018 13:30 Demir Grup Sivasspor 1 - 1 Teleset M. Akhisarspor
21.01.2018 19:00 Antalyaspor 1 - 2 Beşiktaş
21.01.2018 16:00 Bursaspor 0 - 3 İstanbul Başakşehir
21.01.2018 13:30 Atiker Konyaspor 2 - 2 Trabzonspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
20.01.2018 15:30 Eskişehirspor 1 - 2 İstanbulspor
20.01.2018 13:00 Adana D.Spor 0 - 2 Balıkesirspor
21.01.2018 15:30 Giresunspor 0 - 2 Boluspor
21.01.2018 13:00 Umraniyespor 7 - 0 Gaziantepspor
21.01.2018 15:30 Manisaspor 0 - 3 Ç.Rizespor
21.01.2018 13:00 Erzurum BB 0 - 0 Ankaragücü
21.01.2018 18:00 Altınordu 2 - 1 Elazığspor
22.01.2018 18:00 Denizlispor - Adanaspor
22.01.2018 18:00 Gaziantep Bykşhr Bld. - Samsunspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
20.01.2018 13:30 Kocaeli Birlik Spor 1 - 3 Menemen Bld.
20.01.2018 12:00 Eyüpspor 0 - 2 Etimesgut Belediyespor
20.01.2018 13:30 Sancaktepespor 1 - 0 4 Eylül Bld.
21.01.2018 13:30 İnegölspor 2 - 1 Tuzlaspor
21.01.2018 13:00 Sarıyer 3 - 1 Bodrumspor
21.01.2018 13:00 Amed Sportif 3 - 1 Mersin İ.Y.
21.01.2018 13:30 Afjet Afyonspor 2 - 0 Tokatspor
21.01.2018 13:30 Kastamonuspor 0 - 1 Hatayspor
21.01.2018 13:30 Keçiörengücü 3 - 3 Bucaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
20.01.2018 13:30 Catalcaspor 2 - 0 12 Bingolspor
20.01.2018 13:30 Halide Edip Adivar Spor 0 - 0 Duzcespor
20.01.2018 13:30 Ofspor 1 - 0 Yeni Altindag Belediyespor
20.01.2018 13:30 Bergama Belediyespor 2 - 1 Orhangazispor
21.01.2018 13:30 Bayburt Genclikspor 3 - 1 Erzin Belediyespor
21.01.2018 13:30 Kozan Belediyespor 0 - 1 Tekirova Bld.
21.01.2018 13:30 Batman Pet. 2 - 0 Bayrampaşa
21.01.2018 13:30 Erbaaspor 0 - 0 Dardanelspor
21.01.2018 13:30 Manisa Büyükşehir Belediyespor 0 - 0 Yomraspor
Yukarı