HABER AKIŞI

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Doğu Kudüs'te Büyükelçilik Açacağız'

 Tarih: 17-12-2017 16:26:52
Doğu Kudüs ile ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "O günler yakın büyükelçiliğimizi orada açacağız." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uçakla geldiği Konya Havaalanından helikopter ile Karaman'a geçerek, partisinin Karaman 6. Olağan Kongresi'nde partililerle bir araya geldi. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Spor Salonu'nda düzenlenen kongrede konuşan Erdoğan, 15 Temmuz’da Ankara'da şehit olan Karamanlı Muhammet Yalçın'ı anarak, "Şehit olduğunda henüz 22 yaşında umutlarla dolu bir üniversite öğrencisiydi. Darbecilerin bombalarının hedefi olduğunda babasıyla telefonla görüşüyordu. Tıpkı diğer 250 şehidimiz gibi Muhammet de alçakça, kalleşçe vuruldu. Şimdi bu Muhammet’in kanını döken insan müsveddeleri mahkemelerde tek tek hesap veriyor. Acımak yok, acırsak acınacak hale geliriz. Kardeşlerim son FETÖ’cü de hukuk önünde hesap verene kadar bu katil sürüsünün peşini bırakmayacağız. Dünyanın neresine kaçarsa kaçsınlar, nereye sığınırsa sığınsınlar nefesimizi daima enselerinde hissedecekler" dedi.

"Doğu Kudüs'te Büyükelçilik Açacağız"

"Şimdi yeni bir durum ortaya çıktı. Kudüs." diyen Erdoğan, "Kudüs’te evanjelist, siyonist bir anlayış ben yaptım oldu mantığıyla Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan ediyor ve kendi büyükelçiliklerini de alıyorlar. 1980 yılı 470 sayılı BM kararına rağmen bu adımı atanlar, biz sizi tanımıyoruz, biz yaptık oldu mantığı öyle mi diyorsunuz… Biz de sizi tanımıyoruz. Çarşamba günü İslam İşbirliği Teşkilatı liderler zirvesini olağanüstü toplantıya çağırdık. Sağ olsun hepsi geldiler toplantıya. Hristiyan dünyasının lideri Papa'yı aradım. Onun da bizim ile aynı düşüncede olduğunu gördüm. Bir taraftan da Bağlantısızlar lideri Venezuela Devlet Başkanını davet ettim. Sağ olsun o da toplantımıza katıldı ve orada mesajını çok açık net verdi. O da yetmez Arap Liginin dönem başkanı Ürdün Kralı 2. Abdullah’ı da davet ettim, o da geldi ve birlikte mesajlarımızı verdik. Geleceğim yer şu; bu mesajla, oy birliği, ittifakla dünyaya şu duyuruldu: Burayı kesinlikle Müslümanların bir başkenti olan Kudüs’ü Yahudilere mal edemezsiniz. Burada Müslüman ve Hristiyanların bir kadim tarihi vardır ama diğerlerinin yoktur. Siz de lütfen yerinizde durun ve Siyonist bir operasyon yapmaya kalkmayın. Kalkarsanız bunun da bedeli ağır olur. Türkiye bölgede attığı adımlarla bu kirli hesaplara çomak sokmuştur. Terör devletinin kurulmasına engel olmuştur. Çıkmış Kemal konuşuyor, diyor ki, ‘Orası diyor, hemen Filistin'in başkenti olarak ilan edilmeli’ diyor. Biz Filistin’in başkenti olarak çoktan ilan ettik. Kudüs şu anda işgal altında olduğu için oraya gidip büyükelçiliğimizi açamıyoruz. Ama bizim şu anda başkonsolosluğumuz bile büyükelçi ile temsil ediliyor. Fiili olarak biz bu işi yapmışız. Ama inşallah o gün de yakın. Bizim bizzat resmi olarak da o günler yakın ve büyükelçiliğimiz ayrıca orada açacağız" dedi.

"Bu millet birbirine kenetlendikçe önüne set kurabilecek tek bir güç, hiçbir engel yoktur"

Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle devam etti:

"Bugün Hazreti Mevlana’nın vefatının 744. Sene-i devriyesini de idrak ediyoruz. Şeb-i Arus’un 744. senesinde Mevlana Celaddin-i Rumi Hazretlerini bir kez daha rahmetle yad ediyorum. ‘Allah’a ulaşacak birçok yol var ben aşkı seçtim’ buyuran aşk ateşi aradan 7,5 asır geçmesine rağmen halen bu topraklarda içimizde yanmaya devam ediyor. Her düğün gününde Hazreti Mevlana’yı yad ederken, bu ülkeyi bize vatan kılan, bizi biz yapan değerleri de hatırlıyoruz. Hazreti Mevlana adeta bugünlere ışık tutarcasına 'Sabır sıkıntıların anahtarıdır' diyor. Hayatın inişli çıkışlı serencamında zorluklar karşısında pes etmemeyi, umudu daima diri tutmayı tavsiye ediyor. Allah’ın izniyle iman oldukça, sabır, azim oldukça üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir engel yoktur. Bu millet birbirine kenetlendikçe önüne set kurabilecek tek bir güç, hiçbir engel yoktur. Mesele aynı safta buluşan müminlerin arasında tefrikanın girmesine müsaade etmemektir."

 

 

"DEAŞ’ın, Suriye’nin PKK’ya altın tepside sunulmasının sadece bir aracı olduğunu hepimiz biliyoruz"

Yüzyıllardır aynı şehirde, mahallede barış içerisinde yaşamış insanların birbirlerine düşmanlaştırılmak istendiğini vurgulayan Erdoğan, "Bunun için de DEAŞ, PKK, YPG gibi terör örgütleri silaha boğularak adeta palazlandırılıyor. 4 bin tırı aşkın silah bunlara ulaştırılıyor. Bunları kendilerine söyledik, hayır diyemiyorlar. Bu silaha boğma kimi zaman 4 bin tırla göstere göstere kimi zaman da güya kazaen oluyor. Ancak her iki durumda da Suriye halkını katleden, ülkeyi büyük bir enkaz yığınına çeviren silahların menşei hiç değişmiyor. Geçtiğimiz haftalarda Rakka şehrindeki kepazelik bu iş birliğinin ilk değil son örneğidir. DEAŞ’lı teröristler kimliği herkesçe malum bir elin de devreye gelmesiyle Rakka’dan ellerini sallaya sallaya çıkmışlardır. Rakka tiyatrosu DEAŞ ile YPG’nin bir madalyonun iki yüzü olduğunu inkarı mümkün olmayan şekilde ortaya koymuştur. Suriye’de DEAŞ’a kaç YPG’ye tut diyen aynı merkezdir. DEAŞ’ın, Suriye’nin PKK’ya altın tepside sunulmasının sadece bir aracı olduğunu hepimiz biliyoruz. Suriye’nin parçalanması misyonun yerine getiren DEAŞ’ın farklı isimler, farklı kılıklar altında başka bölgelerde de devreye alınması bizim için şaşırtıcı olmayacaktır. Çünkü terör birilerinin gözünde yok edilmesi gereken bir bela değil çıkar hesaplarının vasıtası durumundadır. Bunlar kendi çıkarları için kullanabildikleri sürüce terör örgütlerini tehdit olarak görmezler. Bunu Trump’a söyledim. Biz karadan her türlü desteği veririz, siz de havadan destek verin Rakka’yı birlikte bitirelim dedim. Ama siz bir terör örgütünü başka bir terör örgütü ile bitirmeyi ortaya koyduysanız bu da sizin demokrasi anlayışınızı ortaya koyar dedim" şeklinde konuştu.

 "Yalanın en güçlü panzehiri hakikatlerdir"

Batılı kurum ve kuruluşların teröristlere verdiği desteğin medya boyutu ile kalmadığını dile getiren Erdoğan, "Terörün bu kadar meşrulaştırıldığı, alenen desteklendiği bir başka dönem yoktur. Ne diyor atalarımız ‘Yavuz hırsız ev sahibini bastırır’ Bunlar da aynaya bakmadan bize çamur atmaya çalışıyorlar. Ama bu işi öyle beceriksizce, öyle pespaye biçimde yapıyorlar ki, her seferinde ellerine yüzlerine bulaştırıyorlar. Biz bunların şantajlarına elbette boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. Biz bunların yalan ve iftiralarla köşeye sıkıştırma yöntemlerine de rıza göstermeyeceğiz. Şunu unutmayın, yalanın en güçlü panzehiri hakikatlerdir" ifadelerini kullandı.

“Senin her yerin güçlü olsa ne olacak”

Ekrana yansıtılan harita üzerinden 1937 yılından bu yana Filistin işgalinin kronolojisini gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail askerlerinin şiddetini de birkaç örnekle salondakilere anlattı. Erdoğan konuşmasında ABD Başkanı Trump’a da seslenerek, “Ey Amerika, ey Trump sen bunları görmedin mi? Ondan sonra 'Dünyanın en güçlü devleti benim.' Senin her yerin güçlü olsa ne olacak?” dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

“Şu süreçte terör devleti İsrail askerlerinin neler yaptığını birkaç örnekle gösterelim. Şu delikanlı 14 yaşında, Cüneydi bu. 20 asker terörist, Cüneydi’nin ağzını burnunu kırmışlar, gözlerini bantla kapatmışlar Filistinli Cüneydi’ni sürükleyerek kafesin içine götürüyorlar. Şuraya bak, demek ki o kadar korkuyorlar ki, 14 yaşındaki genç bunları nasıl korkutuyor anlayın. Bu gencin elinde silah, ama bu gencin imanı var. Bu genç gün ola harman ola hesabını çok ağır soracak biliyorum. Ama bunla da yetinmediler ki. Down sendromlu çocuklardan bile korkuyorlar. Şu hale bak. Bu genç down sendromlu. Bundan bile korkacak kadar ürkek ve pısırıklar. İşte İsral bu. Ey Amerika, ey Trump sen bunları görmedin mi? Kafesteki çocukları görmedin mi. Bunları göre göre sonrada, ‘Dünyanın en güçlü devleti benim.’ Senin her yerin güçlü olsa ne olacak. Şu anda dünyaya Amerika ne diyor? Nükleer başlıklı silahınız olmayacak. Senin elinde nükleer başlıklı silahlar var. Sendeki silahlar ne olacak? O dursun. Avrupa öyle. Diğer ülkeler öyle. Peki seninkiler ne olacak? Adalet bu mu adalet? Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Ülkemizin önünde iki yol var. Ya boyun eğeceğiz, ya mücadele edeceğiz. Türkiye, ya parlayığa rıza gösterecek ya da bağımsızlığına sıkı sıkıya sarılacaktır. Bu ülkede millete hizmet etmek yıllardır, milletin kaynakları ile kendilerine saadet zinciri kuranlara dur demektir. Bu hortumları kestiğiniz zaman elbette birilerinin ayağına basıyorsunuz."

"Sen paranı idare et, Türkiye'de siyaset bana ait"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Davos'ta katıldığı son toplantı da IMF Başkanı ile arasında geçen konuşmaya da değindi. Erdoğan, "Davos'taki son toplantımız, IMF'nin Başkanı orada, dedim ki, 'Sen Türkiye'yi mi yöneteceksin, paranı mı yöneteceksin. Sen paranı idare et, Türkiye'de siyaset bana ait.' IMF'nin başındaki memur gitti, biz yerimizdeyiz Allah'ın izni ile. Sene 2013 IMF'ye borç bitti. 27,5 milyar dolar Merkez Bankası vardı, o da hamdolsun 120 civarında dolaşıyor” diye konuştu.  

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER DÜNYA HABERLERİ
  BURSA HABERLERİ
Yıldırım’da su kesintisi Yıldırım’da su kesintisi Bursa’nın Osmangazi ilçesinde 25 Nisan-25 Mayıs tarihleri arasında zaman zaman s..
Yıl-Mek'ten Rölyef Sergisi Yıl-Mek'ten Rölyef Sergisi Yıldırım Belediyesi ve İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen kurs..
Almanların hidrojenli uçağını bir Türk yapacak Almanların hidrojenli uçağını bir Türk yapacak Teknoloji ve sanayi devi Almanya'nın hidrojenle uçacak ilk uçak yapımı için göre..
  ASAYİŞ HABERLERİ
Şırnak'tan Acı Haber! Şırnak'tan Acı Haber! Şırnak’ın Bestler Dereler Soru Tepe mevkisinde devam eden operasyon sırasında, t..
Aliboğazı’nda Vali ile 5 çayı Aliboğazı’nda Vali ile 5 çayı Tunceli`de girilmez denilen ve bugün 3 teröristin etkisiz hale getirildiği yere ..
İçişleri Bakanlığı Açıkladı İçişleri Bakanlığı Açıkladı İçişleri Bakanlığı, son bir haftada 42 teröristin etkisiz hale getirildiğini açı..
İstanbul'da Korkutan Yangın İstanbul'da Korkutan Yangın Üsküdar’da bulunan Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin kant..
  DÜNYA HABERLERİ
Arabistan'dan  Skandal Karar! Arabistan'dan Skandal Karar! Son dönemde "reformlar" ile gündemden düşmeyen Suudi Arabistan`da Hac Bakanlığı ..
Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da Kraliyet Sarayı'ndan silah sesleri yükseldi! Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da Kraliyet Sarayı'ndan silah sesleri yükseldi! Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da Kraliyet Sarayı'ndan silah sesleri yükseldi..
Dışişleri Bakanlığı'ndan AB'nin Türkiye raporuna tepki Dışişleri Bakanlığı'ndan AB'nin Türkiye raporuna tepki Dışişleri Bakanlığı, AB Komisyonu'nun Türkiye raporuna ilişkin, "Ne yazık ki AB ..
Erdoğan ve Merkel görüşmesinde 'toprak bütünlüğü' vurgusu Erdoğan ve Merkel görüşmesinde 'toprak bütünlüğü' vurgusu Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel ile telefonda görüştü. İki lider..
  EKONOMİ HABERLERİ
İnanlar İnşaat İflasını Açıkladı İnanlar İnşaat İflasını Açıkladı Geçtiğimiz yıl FETÖ operasyonunda da gözaltına alınıp bırakılan Serdar İnan sess..
Bakan Fakıbaba: 'Et fiyatlarında gerekli önlemleri alacağız' Bakan Fakıbaba: 'Et fiyatlarında gerekli önlemleri alacağız' Antalya’nın Alanya ilçesinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıb..
  GÜNDEM HABERLERİ
Erdoğan: Siz yolunuza biz yolumuza! Erdoğan: Siz yolunuza biz yolumuza! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye’nin son yıllardaki en temiz harekat..
Ankara metrosunda kaza Ankara metrosunda kaza Ankara’da metroda bakım esnasında kaza yaşandı. Ankara Büyükşehir Belediye Başka..
feci kaza: 3 ölü, 1 yaralı feci kaza: 3 ölü, 1 yaralı Gümüşhane-Kelkit karayolunda otomobille tırın çarpışması sonucu gerçekleşen feci..
Cumhurbaşkanı Erdoğan Son Rakamı Açıkladı Cumhurbaşkanı Erdoğan Son Rakamı Açıkladı Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Afrin’de etkisiz hale getirilen terörist sayısı 935 oldu..
  SİYASET HABERLERİ
Kritik Görüşme Öncesi Gül ve Karamollaoğlu Birlikte Törene Katıldı Kritik Görüşme Öncesi Gül ve Karamollaoğlu Birlikte Törene Katıldı Yarın ki görüşme öncesi Abdullah Gül ve Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, bir..
Bülent Arınç'tan flaş açıklama Bülent Arınç'tan flaş açıklama Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Erdoğan, ile görüşmesinin ardından açıklamalarda bul..
AK Parti Sözcüsünden Açıklama AK Parti Sözcüsünden Açıklama AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, ''Grup başkanvekilliği soytarılık yapma yeri değild..
  SPOR HABERLERİ
Tatil edilen derbi için karar günü Tatil edilen derbi için karar günü TFF Yönetim Kurulu, Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanşında yaşanan olaylar ..
Beşiktaş 3-1 Malatyaspor Beşiktaş 3-1 Malatyaspor Spor Toto Süper Lig'in 30. haftasında Beşiktaş, Evkur Yeni Malatyaspor'u 3-1 mağ..
  SAĞLIK HABERLERİ
Dikkat! Uzmanlar Uyarıyor... Dikkat! Uzmanlar Uyarıyor... Göğüs Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Oğuzhan Özyurtkan akciğer nodüllerine nas..
Artık Eczanelerde Satılacak Artık Eczanelerde Satılacak Sağlık Bakanlığı, geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları kapsamında bitkisel..
Dikkat! Uzmanlar Uyarıyor... Dikkat! Uzmanlar Uyarıyor... Uzmanlar, yaz aylarının gelmesiyle ihtiyaç duyulan ve piyasada sahtelerine sıkça..
Tıp literatürüne geçen ameliyat Tıp literatürüne geçen ameliyat Prof. Dr. İstemihan Tengiz ve Doç. Dr. Serkan Saygı 49 yaşındaki Nazife Sağlık’ı..
  EĞİTİM HABERLERİ
Sınavlarda Kimlik Doğrulamasında Yeni Dönem Sınavlarda Kimlik Doğrulamasında Yeni Dönem ÖSYM Başkanlığınca, sınavlara girecek adayların fiziksel özelliklerini doğrulama..
AÖF sınavları YKS sınavlarını aratmadı AÖF sınavları YKS sınavlarını aratmadı Antalya’da Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) bahar dönemi vize sınavlarına giren öğr..
Açıköğretim Sistemi sınavlarında yeni uygulama Açıköğretim Sistemi sınavlarında yeni uygulama Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi tarafından hayata geçirilen yeni uygula..
  YAŞAM HABERLERİ
113 Yıldır Ayakta... 113 Yıldır Ayakta... Sivas'ın İmranlı ilçesine bağlı Karacaören köyünde son dönem Osmanlı yapılarında..
İstanbul'da Nisan ayında denize girdiler İstanbul'da Nisan ayında denize girdiler Hava sıcaklığının 21 derece olduğu İstanbul'da vatandaşlar Bebek sahilinde deniz..
Milyonlarca Ev Sahibine Müjde! Milyonlarca Ev Sahibine Müjde! Hükümet tapusuz yapı mağduriyetine karşı harekete geçti. Türkiye’de yaklaşık 16 ..
Dikkat! Tazminatsız kovulabilirsiniz Dikkat! Tazminatsız kovulabilirsiniz Yasalar ikinci işte çalışmaya ve kendi işini kurmaya izin veriyor. Ancak aynı se..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 30 20 7 3 68 32 63 +36
2 Beşiktaş 30 18 4 8 59 25 62 +34
3 Medipol Başakşehir 30 19 6 5 52 30 62 +22
4 Fenerbahçe 30 17 4 9 62 32 60 +30
5 Trabzonspor 30 12 8 10 53 44 46 +9
6 Göztepe 30 12 10 8 43 48 44 -5
7 Sivasspor 30 13 12 5 40 45 44 -5
8 Kayserispor 30 12 10 8 40 46 44 -6
9 Kasımpaşa 30 11 12 7 46 48 40 -2
10 Yeni Malatyaspor 30 10 12 8 35 41 38 -6
11 Bursaspor 30 10 14 6 39 41 36 -2
12 Akhisarspor 30 9 13 8 39 49 35 -10
13 Antalyaspor 30 9 13 8 36 52 35 -16
14 Atiker Konyaspor 30 8 14 8 33 36 32 -3
15 Aytemiz Alanyaspor 30 9 16 5 47 53 32 -6
16 Osmanlıspor FK 30 8 14 8 44 50 32 -6
17 Gençlerbirliği 30 7 14 9 35 49 30 -14
18 Karabükspor 30 3 24 3 20 70 12 -50
Takım O G M B A Y P AV
1 Çaykur Rizespor 32 18 5 9 63 36 63 +27
2 MKE Ankaragücü 32 17 7 8 51 33 59 +18
3 Ümraniyespor 32 17 8 7 46 31 58 +15
4 Boluspor 32 17 10 5 50 28 56 +22
5 Gazişehir Gaziantep FK 32 15 9 8 55 33 53 +22
6 Altınordu 32 15 10 7 54 43 52 +11
7 BB Erzurumspor 32 13 9 10 51 42 49 +9
8 Elazığspor 32 13 11 8 50 38 47 +12
9 Balıkesirspor Baltok 32 14 11 7 51 45 46 +6
10 İstanbulspor 32 13 12 7 39 37 46 +2
11 Adanaspor 32 12 13 7 41 49 43 -8
12 Giresunspor 32 11 13 8 43 39 41 +4
13 Eskişehirspor 32 11 14 7 58 54 37 +4
14 Adana Demirspor 32 10 15 7 42 46 37 -4
15 Denizlispor 32 9 15 8 38 46 35 -8
16 Samsunspor 32 7 11 14 28 41 35 -13
17 Manisaspor 32 7 22 3 30 73 15 -43
18 Gaziantepspor 32 2 26 4 14 90 1 -76
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 32 22 4 6 60 14 72 +46
2 Menemen Belediyespor 32 21 4 7 62 22 70 +40
3 Afjet Afyonspor 32 20 5 7 60 29 67 +31
4 Sivas Belediyespor 32 18 5 9 54 27 63 +27
5 Keçiörengücü 32 18 7 7 74 37 61 +37
6 Sancaktepe Belediyespor 32 15 6 11 51 30 56 +21
7 İnegölspor 32 16 9 7 47 40 55 +7
8 Sarıyer 32 13 14 5 42 41 44 +1
9 Etimesgut Belediyespor 32 11 13 8 39 40 41 -1
10 Kastamonuspor 1966 32 12 17 3 42 44 39 -2
11 Tokatspor 32 10 13 9 35 45 39 -10
12 Eyüpspor 32 11 16 5 52 60 38 -8
13 Amed Sportif 32 10 14 8 36 40 35 -4
14 Bodrumspor 32 9 16 7 37 52 34 -15
15 Bucaspor 32 9 15 8 46 57 32 -11
16 Tuzlaspor 32 8 16 8 37 49 32 -12
17 Kocaeli Birlikspor 32 4 24 4 28 73 13 -45
18 Mersin İdmanyurdu 32 1 30 1 19 121 17 -102
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 32 23 3 6 60 22 75 +38
2 Kemerspor 2003 32 15 6 11 61 41 56 +20
3 Bayburt Grup Özel İdare 32 15 6 11 44 29 56 +15
4 Ofspor 32 15 11 6 38 26 51 +12
5 Bayrampaşa 32 14 9 9 39 33 51 +6
6 Düzcespor 32 13 7 12 39 33 51 +6
7 Halide Edip Adıvar SK 32 13 8 11 44 29 50 +15
8 Erbaaspor 32 12 11 9 44 40 45 +4
9 Batman Petrolspor 32 11 10 11 40 34 44 +6
10 Yeni Altındağ Bld. 32 10 13 9 39 42 39 -3
11 Çatalcaspor 32 9 13 10 27 35 37 -8
12 Kozan Belediyespor 32 10 16 6 40 49 36 -9
13 Yomraspor 32 9 14 9 22 40 36 -18
14 Erzin Belediyespor 32 9 17 6 32 51 33 -19
15 Bergama Belediyespor 32 8 16 8 34 53 32 -19
16 12 Bingölspor 32 6 13 13 27 41 31 -14
17 Orhangazi Belediyespor 32 6 14 12 30 47 30 -17
18 Çanakkale Dardanel SK 32 5 16 11 34 49 26 -15
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
20.04.2018 20:00 İstanbul Başakşehir 3 - 1 Kayserispor
21.04.2018 19:00 Aytemiz Alanyaspor 2 - 3 Galatasaray
21.04.2018 16:00 Trabzonspor 0 - 2 Demir Grup Sivasspor
21.04.2018 13:30 Gençlerbirliği 0 - 3 Osmanlispor FK
21.04.2018 13:30 Kardemir Karabükspor 1 - 4 Bursaspor
22.04.2018 16:00 Atiker Konyaspor 2 - 0 Kasımpaşa
22.04.2018 16:00 Teleset M. Akhisarspor 1 - 1 Göztepe
22.04.2018 19:00 Beşiktaş 3 - 1 Evkur Yeni Malatyaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
20.04.2018 18:00 Altınordu 3 - 0 Manisaspor
21.04.2018 15:00 Boluspor 3 - 1 İstanbulspor
21.04.2018 13:00 Elazığspor 2 - 3 Adanaspor
21.04.2018 15:15 Gaziantepspor 1 - 4 Eskişehirspor
22.04.2018 15:30 Ankaragücü 4 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
22.04.2018 13:00 Samsunspor 2 - 2 Denizlispor
22.04.2018 18:00 Balıkesirspor 1 - 1 Umraniyespor
22.04.2018 18:00 Ç.Rizespor 1 - 0 Giresunspor
22.04.2018 15:30 Adana D.Spor 2 - 3 Erzurum BB
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
22.04.2018 15:30 Afjet Afyonspor 4 - 0 Kastamonuspor
22.04.2018 15:30 Bodrumspor 2 - 1 Etimesgut Belediyespor
22.04.2018 15:30 Tuzlaspor 1 - 1 Eyüpspor
22.04.2018 15:30 Mersin İ.Y. 1 - 2 Sarıyer
22.04.2018 15:30 Tokatspor 1 - 2 İnegölspor
22.04.2018 15:30 Keçiörengücü 0 - 0 Amed Sportif
22.04.2018 15:30 Bucaspor 1 - 1 Menemen Bld.
22.04.2018 15:30 4 Eylül Bld. 4 - 2 Kocaeli Birlik Spor
22.04.2018 15:30 Hatayspor 1 - 1 Sancaktepespor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
22.04.2018 15:30 Erzin Belediyespor 1 - 4 Ofspor
22.04.2018 15:30 Orhangazispor 4 - 0 Erbaaspor
22.04.2018 15:30 Yomraspor 0 - 0 Bayburt Genclikspor
22.04.2018 15:30 12 Bingolspor 0 - 0 Dardanelspor
22.04.2018 15:30 Catalcaspor 1 - 1 Kozan Belediyespor
22.04.2018 15:30 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 1 Batman Pet.
22.04.2018 15:30 Bayrampaşa 1 - 2 Bergama Belediyespor
22.04.2018 15:30 Tekirova Bld. 0 - 1 Halide Edip Adivar Spor
22.04.2018 15:30 Duzcespor 0 - 0 Yeni Altindag Belediyespor
Yukarı