HABER AKIŞI

Erdoğan’dan S-400 açıklaması

 Tarih: 15-07-2019 18:57:35
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Şu anda S-400’lerimizi almaya başladık. Alamazlar dediler. Onları bir yere yerleştiremez, dediler. Almanız doğru olmaz, dediler ve bugün itibariyle 8’inci uçakta geldi. O da içindekileri boşaltmaya başladı. İnşallah Nisan 2020’de son noktayı koyuyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ’nün 15 Temmuz 2016 yılındaki darbe girişimi sırasında uçak ve helikopterlerden atılan bombalar sonucu hasar gören Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün yerine yapılan yeni hizmet binasının açılış törenine katıldı. Burada bir konuşma yapan Erdoğan, Ankara Emniyet Müdürlüğü yeni hizmet binasının hayırlı olmasını diledi. 

15 Temmuz gecesi polis teşkilatının vatandaşla sırt sırda vererek tarih yazdığını kaydeden Erdoğan, “Kimi zaman 3-5 gözü pek polisimiz FETÖ’cü alçaklar tarafından işgal edilen bazı yerleri kısa sürede kurtararak darbenin bastırılmasında büyük başarı elde ettiler. Özel harekatçılarımız yetişebildikleri her yerde darbecilere kök söktürdüler. Turgut Aslan kardeşimiz bu mücadelede önde gelenlerden bir tanesi oldu ve kendisini burada dinlerken hala yüreğinden gelen ifadeleri de duydunuz. Bizim polisimiz bu. Kendilerine bir kez daha yürekten şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum. Özellikle o gece burada Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde FETÖ’cülerin her türlü ihanetine direnen tüm yiğitlere ülkem ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum. 15 Temmuz gecesi darbecilerin hedef tahtasına koyduğu kurumlardan ilki emniyet teşkilatımızdı. Gölbaşı’ndaki Özel Harekat Başkanlığımızla beraber Ankara Emniyet Müdürlüğümüz gece boyunca FETÖ’cü alçaklar tarafından ağır saldırıya maruz kaldı. Ortaya çıkan her görüntü, her kayıt o gece burada yaşanan vahşetin boyutlarını bizlere tekrar hatırlatıyor. Bu hainlerin gözlerini kendi meslektaşlarına karşı vurun, öldürün, üzerine sıkın diyecek kadar kin bürümüştü. Acımasızca şehit ettikleri sivilleri yerde sürükleyecek bir de fotoğraflarını çekecek kadar insanlıktan çıkmışlardı. FETÖ’cülerin bu kin ve nefretinden Ankara Emniyetimiz de nasibini aldı. Tanklarla kuşatılan, helikopterlerle taranan, uçakla bombalanan bu bina oluşan tahribat sebebiyle artık kullanılamaz hale gelmişti. Ne yaptılar? Sakalımızı kestiler ama kesilen sakal çok daha gür bitti. Biz ise onların kollarını kestik. Kolay kolay bir daha ayağa kalkamayacaklar. Yaklaşık 1,5 yıllık yoğun bir çalışmanın ardından toplam kullanım alanı 32 bin metrekare olan yeni binamızı tamamladık. Ankara biliyorsunuz aynı zamanda bir Selçuklu şehridir. Dedik ki Selçuklu mimarisi Ankara Emniyet Müdürlüğü binamıza hakim olsun. Sadece o değil, aynı zamanda burada akıllı bir bina olsun, modern bir bina olsun. 3 özelliği taşısın dedik ve bu özellikle şu anda Ankara Emniyet Müdürlüğü binası yapıldı. Bu güzel bina öncelikle sizin fedakarlığının bir timsalidir. Bu bina aynı zamanda polisiyle, istihbaratçısıyla, askeriyle, siviliyle 15 Temmuz gecesi FETÖ’cülere karşı verdiğimiz mücadelenin de sembolüdür. Ankara Emniyet Müdürlüğümüz bu eserin ruhuna ve temsil ettiği değerlere uygun şekilde insanımıza hizmet etmeyi sürdürecektir” ifadelerini kullandı. 

“82 milyonun tamamının şehit ve gazilerimize can borcu vardır” 
“Türk demokrasisinin kazanımlarına gerektiğinde canı pahasına sahip çıkan kurumlarımız olduğu müddetçe hiç kimse bu millete diz çöktüremeyecektir” diyerek sözlerini sürdüren Erdoğan, “Milletine ve devletine bağlı askerlerimiz, polislerimiz, istihbaratçılarımız olduğu müddetçe hiçbir güç bir daha asla 15 Temmuz benzeri işgal girişimlerine teşebbüs edemeyecektir. Biz şehitleriyle yaşayan, var olan bir milletiz. Dünyanın 34 farklı ülkesinde 78 şehitliğe sahip bir milletin ferdi olmaktan daima gurur duyduk. Anadolu bize aziz şehitlerimizin mübarek kanlarıyla vatan kılınmıştır. Bu topraklar bize şehit ve gazilerimizin emanetidir. Her karışında bir aslanın yattığı bu topraklar aynı zamanda dünyanın en büyük şehitliğidir. Türkiye dün olduğu gibi bugün de şehit ve gazilerinin fedakarlıkları sayesinde dimdik ayaktadır. Bunun için 82 milyonun tamamının şehit ve gazilerimize can borcu vardır. Bu borcu maddiyatla ödemenin mümkün olmadığı biliyoruz. Hiçbir maddi imkan şehit ve gazilerimizin fedakarlıklarının karşılığı olamaz. Bu borcu ancak bir nebze de olsa şehitlerimizin uğruna canlarını fedakar ettikleri mukaddes değerlere sahip çıkarak ödeyebiliriz. Onların çarpıştıkları hatta ölümü göze aldıkları vatan, millet, ezan gibi ortak hasretlerimizi yücelterek ruhlarını şad edebiliriz. Çalışmalarımızı da bu hassasiyetle yürütüyoruz” diye konuştu. 

“Nisan 2020’de son noktayı koyuyoruz” 
Türkiye’yi, güvenlikte, ekonomide, savunma sanayinde, dış politikada çok daha ileriye taşıyacak adımları attıklarını kaydeden Erdoğan, S-400 füze ve savunma sisteminin teslimatı ile ilgili, şunları dedi: 
“Şu anda S-400’lerimizi almaya başladık. Alamazlar, dediler. Onları bir yere yerleştiremez, dediler. Almanız doğru olmaz, dediler ve bugün itibariyle 8. uçakta geldi. O da içindekileri boşaltmaya başladı. İnşallah Nisan 2020’de son noktayı koyuyoruz. Bununla birlikte hava savunma sistemlerimizde dünyada sayılı ülkeler haline geliyoruz. Şimdi hedef ortak üretimi Rusya ile beraber yapmak. Bunu yapacağız. Daha ileriye gideceğiz.” 

“15 Temmuz benzeri ihanetler yaşamamak için gereken tedbiri alıyoruz” 
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi gibi tarihi nitelikte reformlarla milli iradenin önündeki engelleri kaldırarak Türkiye’yi demokrasi liginde zirveye taşımanın mücadelesini verdiklerinin vurgulayan Erdoğan, “Bunun yanında bir daha 15 Temmuz benzeri ihanetler yaşamamak için gereken tedbiri alıyoruz. Liyakat, ehliyet ve adalet ilkelerine göre millete ve memlekete sadakat çerçevesinde devletimizin kurumlarını yeniden yapılandırıyoruz. Devletimizi ve milletimizi bünyesine sızmış FETÖ’cü teröristlerden arındırma sürecini 15 Temmuz ihanetinden çok daha önce 17-25 Aralık girişiminin hemen ardından başlatmıştık. Birileri o günlerde FETÖ’nün paçavraları önünde nöbet tutarken, grup kürsülerini FETÖ’nün propaganda aracı haline getirirken biz FETÖ’nün ipliğini pazara çıkarıyorduk. 15 Temmuz darbesi öncesinde emniyet ve yargı teşkilatımız içinde FETÖ ile mücadele noktasında önemli adımlar attık. Polis Akademisi gibi bir dönem adeta FETÖ’nün yuvası haline dönüşmüş kurumları aslına uygun şekilde yapılandırdık. Milletin emaneti silahları millete karşı kullanmaktan çekinmeyen örgütün gizli haberleşme araçlarını kullanan şahısları tespit ettik ve bunların emniyet teşkilatımızla ilişiğini kestik. Bu kapsamda 30 bin 714 FETÖ’cü teşkilattan ihraç edilirken, bin 801 kişi de görevden uzaklaştırılmıştır. FETÖ’cülerin temizlenmesi ile ortaya bir boşluk çıkmaması için gereken tedbirleri aldık. 2017 yılında 2 bin 854 komiser yardımcısı ve 21 bin 846 polis memuru, 2018 yılında 3 bin 26 komiser yardımcısı ve 25 bin 373 polis memuru, 2019 yılında ise 2 bin 500 polis memuru göreve başladı. Ayrıca 19 bin 538 çarşı ve mahalle bekçisi vazife başı yaptı. Böylece emniyet teşkilatımız sadece iç disiplin ve görev bilinci bakımından değil personel sayısı itibariyle de 15 Temmuz öncesinden daha güçlü bir konuma gelmiştir” açıklamasını yaptı. 

“Asıl sorumluluğumuz FETÖ’yü doğuran ve besleyen ekosistemi yok etmektir” 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasını şöyle sonlandırdı: 
“Bir Müslüman bir kez ısırıldığı delikten ikinci defa ısırılmaz. Birileri bunu istismar edebilir. Bizim de geçmiş itibariyle bunlara karşı eksiklerimiz, hatalarımız olmuş olabilir. Ama o delikten bir kez daha sokulmamayı 2010 itibariyle ortaya koyduk ve gereğini de yapıyoruz. Basiret ve feraset sahibi olmak aynı hataları tekrarlamamayı gerektirir. Kamu kurumlarını FETÖ’den ve diğer terör örgütü sempatizanlarından arındırmak kadar devletin içinde bir daha böyle yapılar oluşmasının önüne geçmekte önemlidir. Bizim asıl sorumluluğumuz FETÖ’yü doğuran ve besleyen ekosistemi yok etmektir. Bunun yolu da şeffaflıktan, ehliyet ve liyakate dayalı bir sistemi inşa etmekten geçiyor. Maalesef ülkemiz geçmişte ayrımcılığın hüküm sürdüğü bazı kurumların kapılarının toplumumuzun ekseriyetine kapatıldığı dönemler yaşamıştır. Belli bir hayat tarzına, ideolojiye, dış görünüşe sahip olmayan vatandaşlarımız sırf bu farklılıklarından dolayı ötelenmiş, dışlanmıştır. Kimi yerlerde adeta kurumsal bir kimlik kazanan bu ayrımcılık FETÖ’ye de istismar edeceği mümbit bir zemin sunmuştur. FETÖ, 1970’lerden beri devletle millet arasında oluşan fay hatlarını kullanarak buralardan sızarak toplumumuza sirayet etmiştir. Bu ihanet çetesiyle mücadele ederken FETÖ’yü besleyen ve büyüten hataların da tamamen ortadan kaldırılması da şarttır. Bugün atılan adımların kalıcılığı bu alanlarda elde edilecek başarıya bağlıdır. Adalet, liyakat, hukuk ve demokrasi sütunları üzerinde yükselen bir yapıyı çökertebilecek hiçbir sinsi güç yoktur. Biz de bu anlayışla devletle millet arasındaki bağları yeniden tahkim ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin sadece belli kesimlerin değil 82 milyonun her bir ferdinin sahipleneceği bir devlet haline getirmeye çalışıyoruz. Hiçbir vatandaşımızın kendini dışlanmış, ötekileşmiş hissetmeyeceği kuşatıcı, kucaklayıcı bir sistemi ülkemize kazandırmanın gayretindeyiz. Milli iradeyi esas alan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bu bakımdan siyasi tarihimiz boyunca bu yönde atılmış en büyük adımdır. Hizipçilik, ekipçilik, dar kadroculuk gibi bürokratik oligarşiye yol açan tüm hastalıkları bu milletin gündeminden kalıcı olarak çıkartacağız. Polis teşkilatımızın en altından en tepesine kadar tüm kademelerindeki terfileri de yine böyle bir hassasiyetle şekillendiriyoruz. Hangi görünüm, hangi iddia, hangi kisve altında olursa olsun kendini devletin ve milletin menfaatlerinin üstünde gören hiçbir anlayışın bir daha buralarda hakim olmasına izin vermeyeceğiz. Sizler Türk milletinin, Türkiye Cumhuriyeti devletinin polislerisiniz. Sizler gerektiğinde canlarınız pahasına bu ülkenin birliğini, beraberliğini, bağımsızlığını, huzurunu korumakla mükellefsiniz. Sizler ve bizler hep birlikte tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet diyerek geleceği yürüyeceğiz. Görevinizi yaparken arkanızda devletin ve milletin, elbette bunların temsilcisi olan cumhurbaşkanının bulunduğunu unutmayınız. Rabbim sizleri her türlü ihanetten, her türlü şer niyetten korusun. 15 Temmuz gecesi 63’ü polis, 5’i asker, 183’ü sivil olmak üzere toplam 251 vatandaşımızı şehit verdik. Sadece Ankara Emniyet Müdürlüğü çevresinde 10 kardeşimiz şehadete yürüdü. O gece ayrıca 2 bin 132 insanımızda gazilik payesiyle şereflendi. Milleti bayrağı vatanı devleti için hayatlarını feda eden aziz şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum.” 

Ankara Emniyet Müdürlüğü yeni hizmet binasının açılış törenine, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Bakanlar ve Milletvekilleri katıldı. 

Törende, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında cuntacılar tarafından başından vurularak yaralanan Terörle Mücadele (TEM) Daire Başkanı Turgut Aslan’ın yanında oturan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aslan ile bir süre muhabbet etti. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  BURSA HABERLERİ
Mustafakemalpaşa'ya Destek Mustafakemalpaşa'ya Destek İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve Milletvekili Hakan Çavuşoğlu ile A..
Her Eve Bir Konteynır Her Eve Bir Konteynır İnegöl Belediyesi temizlik konusunda yeni bir uygulama daha başlattı.
Artık Doğal Ortamdalar... Artık Doğal Ortamdalar... Bursa'da yemek ararken 3 metrelik su kuyusuna düşüp mahsur kalan ve sonrasında b..
Türk Dünyasına Birlik Mesajı Türk Dünyasına Birlik Mesajı Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Kırgızistan’ın başşehri Bişkek’te düz..
  BURSASPOR HABERLERİ
Bursaspor Selçuk Şahin İle Anlaştı Bursaspor Selçuk Şahin İle Anlaştı Bursaspor, geçtiğimiz sezon Gençlerbirliği forması giyen tecrübeli futbolcu Selç..
Bursaspor'un  SMS Kampanyasına İlgi Yok! Bursaspor'un SMS Kampanyasına İlgi Yok! Bursaspor'un geçtiğimiz günlerde başlattığı SMS kampanyası için şu ana kadar 22 ..
Bursaspor'da Yeni Yönetim... Bursaspor'da Yeni Yönetim... Bursaspor'da göreve başladığı günden bu yana transfer tahtasını bir türlü açamay..
  DÜNYA HABERLERİ
Endonezya'da İsyan! Endonezya'da İsyan! Endonezya’da isyan çıkartarak hücrelerini ateşe veren 258 mahkum, cezaevinde kaç..
Afganistanda Art Arda Patlama Afganistanda Art Arda Patlama Afganistan'ın doğusundaki Celalabad kentinde art arda meydana gelen 4 farklı nok..
İspanyol çiftçi 215 kiloluk dev kabak yetiştirdi İspanyol çiftçi 215 kiloluk dev kabak yetiştirdi İspanya'nın Portekiz sınırı yakınlarında amatör bir çiftçi, 215 kiloluk kabak ye..
Afganistan'da Patlama! Afganistan'da Patlama! Afganistan’ın başkenti Kabil’de bir düğün sarayında patlama meydana geldi. Olay ..
  EKONOMİ HABERLERİ
Altın Piyasasında Son Durum... Altın Piyasasında Son Durum... Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 277 lira oldu.
Serbest Piyasada Döviz Fiyatları Serbest Piyasada Döviz Fiyatları Serbest piyasada dolar 5,6470 liradan, euro ise 6,2620 liradan güne başladı.
Merkez Bankası'ndan Karar Merkez Bankası'ndan Karar Merkez Bankası, zorunlu karşılık oranı ve zorunlu karşılıklara ödenen faiz/nema ..
Serbest Piyasada Altın Fiyatları Serbest Piyasada Altın Fiyatları Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 269,50 lira oldu. ..
  SİYASET HABERLERİ
Bakan Soylu'dan Açıklamalar Bakan Soylu'dan Açıklamalar İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Demokrasiyi ve seçilmişliği terörün muafiyet al..
Bayrağa Dokunana Devlet Dokundu! Bayrağa Dokunana Devlet Dokundu! Halktan aldıkları desteği terörün hizmetine sunan Diyarbakır, Mardin ve Van Bele..
CHP'den Tam Destek! CHP'den Tam Destek! HDP’li üç belediye başkanının görevden alınmasına ilk tepki HDP ile örtülü ittif..
  SAĞLIK HABERLERİ
Fazlası Baş Ağrıtabilir! Fazlası Baş Ağrıtabilir! Op.Dr. Kerem Bıkmaz, fazla kafein tüketiminin baş ağrısına sebep olabileceğini ..
Dikkat Uzmanlar Uyarıyor! Dikkat Uzmanlar Uyarıyor! Uzman Dr. Eda Haşal, yaz kış dışarıda olunduğu süre zarfında mutlaka güneş koruy..
Çocuklarda İnatla Baş Etme Yolları Çocuklarda İnatla Baş Etme Yolları Psikolog Merve Kırna, çocuklarda ki inatla baş etme yolları hakkında bilgi verdi..
Dikkat Uzmanlar Uyarıyor! Dikkat Uzmanlar Uyarıyor! Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doktor Volkan Taşkın, çocuklarda oyun oynarken ortaya ..
  EĞİTİM HABERLERİ
YKS Tercih Sonuçları Açıklandı YKS Tercih Sonuçları Açıklandı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan açıklamada, Yükseköğretim..
YKS tercih sonuçlarıyla ilgili flaş açıklama YKS tercih sonuçlarıyla ilgili flaş açıklama ÖSYM Başkanı Halis Aygün, YKS tercih sonuçlarının Kurban Bayramı'ndan önce açıkl..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Fenerbahçe 1 1 0 0 5 0 3 +5
2 Sivasspor 1 1 0 0 3 0 3 +3
3 Yeni Malatyaspor 1 1 0 0 3 0 3 +3
4 Yukatel Denizlispor 1 1 0 0 2 0 3 +2
5 Alanyaspor 1 1 0 0 1 0 3 +1
6 Antalyaspor 1 1 0 0 1 0 3 +1
7 Çaykur Rizespor 1 1 0 0 1 0 3 +1
8 Kasımpaşa 1 0 0 1 1 1 1 0
9 Trabzonspor 1 0 0 1 1 1 1 0
10 Konyaspor 1 0 0 1 0 0 1 0
11 MKE Ankaragücü 1 0 0 1 0 0 1 0
12 Gençlerbirliği 1 0 1 0 0 1 0 -1
13 Göztepe 1 0 1 0 0 1 0 -1
14 Kayserispor 1 0 1 0 0 1 0 -1
15 Galatasaray 1 0 1 0 0 2 0 -2
16 Beşiktaş 1 0 1 0 0 3 0 -3
17 Medipol Başakşehir 1 0 1 0 0 3 0 -3
18 Gazişehir Gaziantep 1 0 1 0 0 5 0 -5
Takım O G M B A Y P AV
1 Menemenspor 1 1 0 0 2 0 3 +2
2 Adana Demirspor 1 1 0 0 2 0 3 +2
3 Akhisarspor 1 1 0 0 1 0 3 +1
4 Fatih Karagümrük 1 1 0 0 3 1 3 +2
5 Hatayspor 1 1 0 0 1 0 3 +1
6 Osmanlıspor FK 1 1 0 0 2 1 3 +1
7 Ümraniyespor 1 1 0 0 3 1 3 +2
8 BB Erzurumspor 1 0 0 1 2 2 1 0
9 İstanbulspor 1 0 0 1 2 2 1 0
10 Keçiörengücü 1 0 0 1 1 1 1 0
11 Adanaspor 1 0 1 0 0 1 0 -1
12 Altay 1 0 1 0 1 3 0 -2
13 Altınordu 1 0 1 0 0 1 0 -1
14 Balıkesirspor 1 0 1 0 0 2 0 -2
15 Boluspor 1 0 1 0 1 2 0 -1
16 Bursaspor 1 0 1 0 1 3 0 -2
17 Giresunspor 1 0 1 0 0 2 0 -2
18 Eskişehirspor 1 0 0 1 1 1 5 0
Takım O G M B A Y P AV
1 Afjet Afyonspor 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Amed Sportif 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Bak Spor 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Gümüşhanespor 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Hacettepe Spor 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Hekimoğlu Trabzon 0 0 0 0 0 0 0 0
7 İnegölspor 0 0 0 0 0 0 0 0
8 Kırklarelispor 0 0 0 0 0 0 0 0
9 Manisa BBSK 0 0 0 0 0 0 0 0
10 Pendikspor 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Samsunspor 0 0 0 0 0 0 0 0
12 Sancaktepe Bld 0 0 0 0 0 0 0 0
13 Sarıyer 0 0 0 0 0 0 0 0
14 Tarsus İdman Yurdu 0 0 0 0 0 0 0 0
15 Yeni Çorumspor 0 0 0 0 0 0 0 0
16 Zonguldak Kömürspor 0 0 0 0 0 0 0 0
17 1922 Konyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
18 Şanlıurfaspor 0 0 0 0 0 0 6 0
Takım O G M B A Y P AV
1 Artvin Hopaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Buca FK 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Çankaya FK 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Çatalcaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Düzcespor 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Erzin Spor Kulübü 0 0 0 0 0 0 0 0
7 Karaköprü Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0 0
8 Kızılcabölükspor 0 0 0 0 0 0 0 0
9 Serik Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0 0
10 Silivrispor 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Sultanbeyli Bld. 0 0 0 0 0 0 0 0
12 Şile Yıldızspor 0 0 0 0 0 0 0 0
13 Tokatspor 0 0 0 0 0 0 0 0
14 Yeni Orduspor 0 0 0 0 0 0 0 0
15 Yomraspor 0 0 0 0 0 0 0 0
16 24 Erzincanspor 0 0 0 0 0 0 0 0
17 68 Aksaray Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0 0
18 Manisaspor 0 0 0 0 0 0 6 0
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 23/08/2019 Beşiktaş vs Göztepe
 24/08/2019 MKE Ankaragücü vs Kayserispor
 24/08/2019 Alanyaspor vs Kasımpaşa
 24/08/2019 Medipol Başakşehir vs Fenerbahçe
 25/08/2019 Çaykur Rizespor vs Sivasspor
 25/08/2019 Trabzonspor vs Yeni Malatyaspor
 25/08/2019 Antalyaspor vs Yukatel Denizlispor
 25/08/2019 Galatasaray vs Konyaspor
 26/08/2019 Gazişehir Gaziantep vs Gençlerbirliği
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 23/08/2019 Boluspor vs Adana Demirspor
 24/08/2019 Keçiörengücü vs Osmanlıspor FK
 24/08/2019 Altınordu vs Fatih Karagümrük
 24/08/2019 Balıkesirspor vs BB Erzurumspor
 25/08/2019 Ümraniyespor vs Giresunspor
 25/08/2019 Menemenspor vs Hatayspor
 25/08/2019 Adanaspor vs Eskişehirspor
 25/08/2019 Bursaspor vs Akhisarspor
 26/08/2019 İstanbulspor vs Altay
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 31/08/2019 Etimesgut Belediyespor vs Niğde Anadolu FK
 01/09/2019 Bayburt İÖİ vs Elazığspor
 01/09/2019 Sivas Belediyespor vs Kardemir Karabükspor
 01/09/2019 Van BBSK vs Bandırmaspor
 01/09/2019 Ankara Demirspor vs Bodrumspor
 01/09/2019 Kastamonuspor 1966 vs Tuzlaspor
 01/09/2019 Eyüpspor vs Kırşehir Belediyespor
 01/09/2019 Utaş Uşakspor vs Kahramanmaraşspor
 01/09/2019 Sakaryaspor vs Ergene Velimeşe
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 31/08/2019 Silivrispor vs Erzin Spor
 31/08/2019 Sultanbeyli Bld. vs Manisaspor
 01/09/2019 Artvin Hopaspor vs Yomraspor
 01/09/2019 Karaköprü Belediyespor vs Şile Yıldızspor
 01/09/2019 Yeni Orduspor vs 68 Aksaray Belediyespor
 01/09/2019 Düzcespor vs Kızılcabölükspor
 01/09/2019 Serik Belediyespor vs 24 Erzincanspor
 01/09/2019 Tokatspor vs Çatalcaspor
 01/09/2019 Buca FK vs Çankaya FK
LİNKLER
Yukarı