HABER AKIŞI

Kılıçdaroğlu'na Sert Tepki!

 Tarih: 05-03-2019 14:13:12
Sancaktepe’de düzenlenen mitingde halka seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun, "Türkiye'nin beka sorunu yok, ABD'nin desteklediği teröristler bize saldırmaz" açıklamasına sert tepki göstererek, "Adam hala YPG'yi PYD'yi savunuyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sancaktepe’de düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi. Mitinge Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra İBB Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal, Sancaktepe Belediye Başkanı ve AK Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Erdem, AK Parti Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Av. Şeyma Döğücü ve birçok vatandaş katıldı. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan coşkulu kalabalığı seslenerek, "Şu coşkunuz 31 Mart'ın müjdesini veriyor. Sancaktepemize çok ciddi yatırımlar yaptık. Sancaktepe neydi bugün ne oldu. Bütün bunlar bir azmin kararlılığın neticesidir. Yola çıkarken bir şey söyledik.Eğitim, sağlık, adalet, emniyetle yürüyeceğiz dedik. Ulaşımı bunun üzerine, enerjiyi bunun üzerine, turizmi dış politikayı bunun üzerine bina ettik. Bugünlere geldik. İstanbul'da CHP'nin adayı var ya çıkmış diyor ki; 'AK Partili belediyelerde kültür merkezi yok , kreş yok'. İstanbul'da bir aday tanıtımı yapmak istediniz. Nerde yaptınız Haliç Kongre Merkezi'nde. Bir tane kongre merkeziniz olsa giderdiniz orada yapardınız. Niye demek sizde yok. Karşımda Recep Tayyip Erdoğan kongre merkezi var. Bay Kemal bunları bilmez, gönderdiği belediye başkan adayları hiç bilmez" dedi. 


Eğitimde Sancaktepe'de çok önemli hizmetler yaptıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Derslik sayımızı 2805’e çıkardık. Bire iki katladık. Okul sayımızı 181'e çıkardık. Sınıflardaki öğrenci sayımızı 30'a 20 'ye düşürdük. Biz ne dediysek onu yaptık. CHP'nin böyle bir derdi var mı? CHP demek Çöp demek, çukur demek , çamur demek. Şimdi İzmir adayımızın dediği gibi çarpık yapılaşma demek. 4 Ç. İstanbul'da çöp dağları, çukur var mıydı? Her taraf çamur deryasıydı. Çöp dağlarını, çukurlar yok ettik mi? Su yoktu. Buralara suyu getirdik mi? Su kuyrukların hatırlayın şimdi böyle bir durum var mı temizledik mi hava kirliliği var mıydı ? 94'te e 50 bin eve doğalgaz gidiyordu . Ben cezaevine girerken 1 milyon 250 bin eve doğalgazı getirmiştik. Şimdi 6 milyon 500 bin eve doğalgaz gidiyor. Bay Kemal bunları bilmez. Kağıthane'ye Kağıttepe diyen bir adamdır. Tanımaz İstanbul'du. Dün buraya gelmiş. Salon toplantısı yapmış. Neymiş adayı burayı çok iyi biliyormuş. Tanısa ne yazar tanımasa ne yazar. Bizim adayımız burada belediye başkan yardımcılığı yaptı. Partimizin İstanbul İl Başkanlığı'nda yıllardır kadın kolları başkanlığı yaptı. İşte kadın eli diyoruz. Şeyma Kardeşimizi burada aday gösterdik.Şeyma Kardeşimiz siyasetin içinde pişmiş olan bundan böyle Sancaktepe'de sizlere başkan olarak hizmetinizde bulunacak. .Bir tarafta Cumhurbaşkanınız Tayyip Erdoğan, diğer tarafta büyükşehir belediye başkanınız Binali Yıldırım bey , Sancaktepe'de Şeyma Döğücü sizlere üçlü olarak bu hizmeti vermeye devam edeceğiz" dedi. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ardından Sancaktepe Belediye Başkanı ve AK Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Erdem'i de yanına çağırarak, "Marifet iltifata tabidir. 400 yataklı devlet hastanemiz yaptık mı? Hizmetinizde mi? Yeterli bulmadık. Size Anadolu yakasının en büyük şehir hastanesini kuruyoruz burada. 3 bin yataklı şehir hastanesini buruya Sancaktepe'ye kuruyoruz" dedi. 

"Adam hala YPG'yi PYD'yi savunuyor, bu adam şu anda terör örgütleriyle beraber değil mi?" 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu iyi tanımak gerektiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürlüğü dönemini hatırlatarak, "Bay Kemal'i iyi tanımak lazım onun yalancılığı yargıyla müsecceldir. O zaman sen niye vardın. Ne iş yaparsın" dedi. 
"Sağlıklı bir hayat için AK Parti" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İlçemizde tapu sorununu yüzde 95 oranda çözdük mü? Toplam 3163 parselde 5744 Sancaktepeli'nin tapularını teslim ettik. Kartal'da yaşadığımızı diğer yerlerde yaşayabiliriz değil mi ? Tedbirleri almamız lazım. 245 bin 153 konut ve iş yerini yıkımını yaptık. Ne olur bize yardımcı olun kiranızı her şeyini veriyoruz, vereceğiz. Bir milyar 440 milyon liralık kira yardımı yaptı. Yeter ki bu evler boşaltın biz de o evleri yıkalım. gönüllülük esasıyla. Yıkıp sağlam konutlara halkımızı taşıyalım" dedi. Ataşehir'e İsmail Erdem'i aday gösterdiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İki dönem belediye başkanlık tecrübesiyle aday gösterdik. Ataşehir bir soygun yeri oldu. Her türlü alavere, dalavere yalan her şey var. Bay Kemalde yalan var. Bana aileme iftira attı mı yargıya götürdüm sadece Man adası yalanı var ya, sadece oradan Bay Kemal'den adası yalanı 2, 5 milyon kazandım. Henüz parayı almadım. Mahkeme kararını verdi. Bunun için bir sandık kurdular. CHP'li milletvekilleri her ay maaşlarından beş bin lira veriyorlar. Bu parayı tahsil ettiğimiz anda Mehmetçik Vakfı'na vereceğim " dedi. CHP Lideri'nin "Türkiye'nin beka sorunu yok, ABD'nin desteklediği teröristler bize saldırmaz" açıklamalarına da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yani Türkiye'nin beka sorunu yokmuş. Adam hala YPG'yi PYD'yi savunuyor. Yani oradan füzeler attılar, bizim insanlarımız şehit oldu. Adam hala bunları kabullenmiyor. Niye? Bu adam şu anda terör örgütleriyle beraber değil mi?" dedi. 

"Sen Kürdistan'ı çok seviyorsan Kürdistan Kuzey Irak'ta. Haydi defol oraya git" 
HDP'lilerin açıklamalarını kalabalığa dinleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge var mı? Türkiye'de Doğu Anadolu Bölgesi var, Güneydoğu Anadolu Bölgesi var, Karadeniz Bölgesi var, Akdeniz Bölgesi var, Orta Anadolu Bölgesi var, Ege Bölgesi var, Marmara Bölgesi var. Ha bu adam o partiye eş başkan. Sen Kürdistan'ı çok seviyorsan Kürdistan Kuzey Irak'ta. Haydi defol oraya git. Kürt kardeşlerime de sesleniyorum. Gelin bu oyunu bozalım. Kardeşlerim diyorum. Çünkü, Kürt de benim kardeşim. Lazı Boşnak'ı hepsi benim kardeşim. Yaradılanı yaradandan ötürü sevdik çünkü. Gelin bunlarla beraber olmayın. Bay Kemal bunlarla bay Kemal bunlarla kol kola geziyor. CHP, HDP, sözde İYİ Parti, bunlar hep beraber dörtlü çete" dedi. 

"Bay Kemal bunlar yokluk kuyruğu değil varlık kuyruğu" 
Tanzim satış yerlerine de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir anda fiyatları yarı yarıya indirdik mi? Bay Kemal diyor ki kuyruklar oluşmaya başladı. Bay Kemal bunlar yokluk kuyruğu değil varlık kuyruğu. Senin genel müdürlüğü zamanında hastanelerde sırada bekleyen hastaları gördük. Ölüler rehine alınıyordu. Bunları yaşadık. Ne zaman Bay Kemal'in genel müdür olduğu zaman. Buna bir koyun teslim edin kaybeder gelir. 9 kere seçim kaybetti koltuğu bırakmıyor. Dünyanın hiçbir yerinde yok . Sayın Baykal'ı da öyle aldattı. Yokum dedi ertesi gün adaylığını açıkladı" dedi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  BURSA HABERLERİ
Direksiyon Başında Kriz Geçirdi! Direksiyon Başında Kriz Geçirdi! Bursa'da sürücünün seyir halindeyken kalp krizi geçirdiği taksi kontrolden çıkar..
Batıdan Doğuya Nakil Batıdan Doğuya Nakil Batman’da rahatsızlanıp Bölge Devlet Hastanesine kaldırılan bir kişi çevre iller..
Raylı Ulaşımda Aktarma Raylı Ulaşımda Aktarma Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursaray’ın yolcu kapasitesini artırmak m..
Bursa'da Gün Sayıyor! Bursa'da Gün Sayıyor! Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Bursa Kent Konseyi tarafından orga..
  BURSASPOR HABERLERİ
Bursaspor'un Taşınmazları Ali Ay'a Devredildi! Bursaspor'un Taşınmazları Ali Ay'a Devredildi! Bursaspor Kulübü'nün uzun zamandır alıcı bulamadığı taşınmazları, kulüpten alac..
Bursaspor Zorlu Süreçte... Bursaspor Zorlu Süreçte... Spor Toto Süper Lig'de son 6 haftaya girilirken, Bursaspor kalan müsabakalarda a..
Bursaspor'un En Büyük Sıkıntısı... Bursaspor'un En Büyük Sıkıntısı... Bu sezon ligin en az gol atan takımı konumunda bulunan Bursaspor, çıktığı 28 maç..
Bursaspor: 0 - Trabzonspor: 1 Bursaspor: 0 - Trabzonspor: 1 Bursaspor, Spor Toto Süper Lig’in 28. haftasında sahasında Trabzonspor’u konuk e..
  DÜNYA HABERLERİ
Macron:Yeniden İnşa Edeceğiz! Macron:Yeniden İnşa Edeceğiz! Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, başkent Paris'in simgelerinden olan 850 yı..
Çavuşoğlu'ndan 'Notre Dame' Mesajı Çavuşoğlu'ndan 'Notre Dame' Mesajı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Notre Dame Katedrali’ndeki yangınla ilgili ol..
Notre Dame Katedrali'nde Yangın Notre Dame Katedrali'nde Yangın Fransa'nın başkenti Paris’in her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret edile..
İsrail'in Ay'a Gönderdiği... İsrail'in Ay'a Gönderdiği... İsrail'in, bir SpaceX Falcon 9 roketine yüklenerek Ay'a gönderdiği uzay aracı in..
  EKONOMİ HABERLERİ
Altın Piyasasında Son Durum... Altın Piyasasında Son Durum... Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 234,50 lira oldu. ..
Döviz Piyasasında Son Durum Döviz Piyasasında Son Durum Serbest piyasada dolar 5,7620 liradan, euro ise 6,5420 liradan güne başladı.
Döviz Piyasasında Son Durum Döviz Piyasasında Son Durum Serbest piyasada dolar 5,8070 liradan, euro ise 6,57 liradan güne başladı.
İşsizlik Rakamları Açıklandı İşsizlik Rakamları Açıklandı İşsizlik oranı Ocak ayında 3,9 puanlık artış ile yüzde 14,7 seviyesinde gerçekle..
  GÜNDEM HABERLERİ
Bakan Selçuk'tan Açıklama Bakan Selçuk'tan Açıklama Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Kıdem tazminatınd..
Yerel Seçimde Kanuni Düzenleme Yerel Seçimde Kanuni Düzenleme AK Parti, bir taraftan 31 Mart Mahallî İdareler Seçimlerinin ilk analizini yapar..
Mazbata Verildi Süreç Bitmedi Mazbata Verildi Süreç Bitmedi YSK, AK Parti’nin yaptığı itiraz başvurusunu en geç üç ay içinde karara bağlayac..
Seferler Sona Eriyor... Seferler Sona Eriyor... Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin yaklaşık 3 yıldır karşılıklı olarak sürdürdüğü M..
  SİYASET HABERLERİ
Erdoğan:YSK Noktayı Koyduğu Zaman... Erdoğan:YSK Noktayı Koyduğu Zaman... İşin Geleceği Konferansı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'YSK noktayı koyduğu..
Binali Yıldırım'dan son dakika seçim açıklaması Binali Yıldırım'dan son dakika seçim açıklaması AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, “İstanbul se..
  SAĞLIK HABERLERİ
Dikkat Uzmanlar Uyarıyor! Dikkat Uzmanlar Uyarıyor! Doğru bir beden postürü sağlanarak yapılan pilatesin bel ve omurga sağlığını kor..
Dikkat Uzmanlar Uyarıyor! Dikkat Uzmanlar Uyarıyor! Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doktor Gül Güner Nar, çocuklarda abur cubur..
Tedavide Yeni Yöntem! Tedavide Yeni Yöntem! Özel Hayat Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Yasin Kapucu, idrar yolundan giriler..
Dikkat Uzmanlar Uyarıyor! Dikkat Uzmanlar Uyarıyor! Hematoloji Uzmanı Dr. Ömer Önder Savaş , gebelikte ortaya çıkan kan pıhtılaşması..
  EĞİTİM HABERLERİ
MEB'den Öğrencilere Müjde! MEB'den Öğrencilere Müjde! 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçim nedeniyle 1 Nisan'da ilk ve orta dereceli ..
Milli Eğitim Bakanı Duyurdu! Milli Eğitim Bakanı Duyurdu! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullar arasındaki imkan ve farklılıkların azal..
Bakanlıktan Flaş Karar! Bakanlıktan Flaş Karar! 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması, yarın saat 10.00'da Milli Eğitim Bakanı Ziya..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Medipol Başakşehir 28 18 3 7 44 15 61 +29
2 Galatasaray 28 16 4 8 59 28 56 +31
3 Beşiktaş 28 15 5 8 60 37 53 +23
4 Trabzonspor 28 14 7 7 50 37 49 +13
5 Yeni Malatyaspor 28 10 10 8 38 37 38 +1
6 Alanyaspor 28 11 12 5 30 34 38 -4
7 Antalyaspor 28 11 12 5 31 45 38 -14
8 Çaykur Rizespor 28 9 9 10 40 40 37 0
9 Kasımpaşa 28 11 13 4 46 50 37 -4
10 Atiker Konyaspor 28 8 8 12 33 33 36 0
11 Kayserispor 28 9 10 9 27 37 36 -10
12 Sivasspor 28 9 11 8 40 43 35 -3
13 MKE Ankaragücü 28 10 13 5 30 42 35 -12
14 Fenerbahçe 28 7 9 12 34 39 33 -5
15 Bursaspor 28 5 10 13 24 33 28 -9
16 Göztepe 28 8 17 3 26 36 27 -10
17 BB Erzurumspor 28 5 13 10 29 38 25 -9
18 Akhisarspor 28 6 16 6 29 46 24 -17
Takım O G M B A Y P AV
1 Gençlerbirliği 14 10 2 2 24 8 32
2 Hatayspor 15 8 2 5 25 9 29
3 Denizlispor 15 8 2 5 27 12 29
4 Ümraniyespor 15 9 4 2 22 12 29
5 Gazişehir Gaziantep FK 15 8 4 3 24 11 27
6 Adana Demirspor 15 7 3 5 26 14 26
7 Altınordu 15 7 4 4 25 14 25
8 Eskişehirspor 15 6 3 6 20 18 24
9 İstanbulspor 14 7 4 3 22 21 24
10 Balıkesirspor Baltok 14 7 4 3 18 17 24
11 Boluspor 14 6 4 4 20 12 22
12 Osmanlıspor FK 15 7 7 1 19 18 22
13 Altay 14 5 5 4 17 13 19
14 Giresunspor 14 4 7 3 15 18 15
15 Adanaspor 14 3 6 5 19 19 14
16 Afjet Afyonspor 14 3 7 4 16 25 13
17 Elazığspor 14 3 8 3 15 22 12
18 Kardemir Karabükspor 15 0 12 3 6 33 3
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 15 12 1 2 42 11 38
2 Fatih Karagümrük 16 12 2 2 32 15 38
3 Menemen Belediyespor 16 10 2 4 34 19 34
4 Tuzlaspor 16 10 3 3 36 12 33
5 Sivas Belediyespor 16 8 3 5 28 20 29
6 Bandırmaspor 15 8 4 3 25 15 27
7 Şanlıurfaspor 15 7 3 5 21 12 26
8 Tarsus İdman Yurdu 15 7 4 4 31 23 25
9 Kahramanmaraşspor 16 7 5 4 19 16 25
10 Etimesgut Belediyespor 15 6 3 6 18 13 24
11 Kırklarelispor 16 6 4 6 20 16 24
12 Zonguldak Kömürspor 15 6 4 5 16 13 23
13 Pendikspor 15 5 3 7 22 18 22
14 Bak Spor 15 4 4 7 16 25 19
15 Tokatspor 16 5 8 3 15 18 18
16 Konya Anadolu Selçukspor 15 3 5 7 21 28 16
17 Fethiyespor 16 3 6 7 11 18 16
18 Darıca Gençlerbirliği 16 3 10 3 13 33 12
Takım O G M B A Y P AV
1 Nazilli Belediyespor 15 10 0 5 33 12 35
2 Tire 1922 15 8 0 7 23 8 31
3 Hekimoğlu Trabzon 14 8 1 5 21 7 29
4 Nevşehir Belediyespor 15 7 1 7 30 15 28
5 Ergene Velimeşe 15 8 4 3 22 14 27
6 Artvin Hopaspor 15 6 2 7 16 10 25
7 Karaköprü Belediyespor 15 7 5 3 24 19 24
8 Şile Yıldızspor 14 7 5 2 31 19 23
9 Silivrispor 15 6 4 5 16 9 23
10 Yomraspor 14 5 2 7 18 12 22
11 Erzin Belediyespor 14 5 3 6 22 14 21
12 Erbaaspor 14 5 4 5 18 12 20
13 Gebzespor 15 5 5 5 16 13 20
14 Kozan Belediyespor 15 4 4 7 14 17 19
15 Batman Petrolspor 14 5 5 4 12 15 19
16 Büyükçekmece Tepecikspor 14 5 7 2 16 18 17
17 Körfez Spor Kulübü 15 1 11 3 8 33 6
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 19/04/2019 Kasımpaşa vs Bursaspor
 20/04/2019 Akhisarspor vs Antalyaspor
 20/04/2019 Trabzonspor vs Yeni Malatyaspor
 20/04/2019 Galatasaray vs Kayserispor
 20/04/2019 Göztepe vs BB Erzurumspor
 21/04/2019 MKE Ankaragücü vs Atiker Konyaspor
 21/04/2019 Medipol Başakşehir vs Çaykur Rizespor
 21/04/2019 Alanyaspor vs Fenerbahçe
 22/04/2019 Sivasspor vs Beşiktaş
 20/04/2019 Trabzonspor - Yeni Malatyaspor Trabzonspor ligdeki son 6 maçında hiç kaybetmedi  Trabzonspor yenilmez
 19/04/2019 Kasımpaşa - Bursaspor Bursaspor ligde deplasmandaki son 6 maçında hiç kazanamadı  Kasımpaşa yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 19/04/2019 Elazığspor vs Osmanlıspor FK
 20/04/2019 Giresunspor vs Denizlispor
 20/04/2019 Ümraniyespor vs Eskişehirspor
 20/04/2019 Gençlerbirliği vs İstanbulspor
 21/04/2019 Boluspor vs Gazişehir Gaziantep FK
 21/04/2019 Afjet Afyonspor vs Altınordu
 21/04/2019 Altay vs Hatayspor
 21/04/2019 Adanaspor vs Adana Demirspor
 22/04/2019 Balıkesirspor Baltok vs Kardemir Karabükspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 21/04/2019 Anadolu Selçukspor vs Darıca Gençlerbirliği
 21/04/2019 Bak Spor vs Sivas Belediyespor
 21/04/2019 Bandırmaspor vs Menemen Belediyespor
 21/04/2019 Etimesgut Belediyespor vs Kahramanmaraşspor
 21/04/2019 Manisa BBSK vs Fethiyespor
 21/04/2019 Pendikspor vs Tuzlaspor
 21/04/2019 Şanlıurfaspor vs Tokatspor
 21/04/2019 Tarsus İdman Yurdu vs Fatih Karagümrük
 21/04/2019 Zonguldak Kömürspor vs Kırklarelispor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 21/04/2019 Batman Petrolspor vs Kozan Belediyespor
 21/04/2019 Büyükçekmece Tepecikspor vs Nazilli Belediyespor
 21/04/2019 Erbaaspor vs Karaköprü Belediyespor
 21/04/2019 Ergene Velimeşe vs Silivrispor
 21/04/2019 Erzin Belediyespor vs Körfez Spor Kulübü
 21/04/2019 Hekimoğlu Trabzon vs Tire 1922
 21/04/2019 Şile Yıldızspor vs Nevşehir Belediyespor
 21/04/2019 Yomraspor vs Artvin Hopaspor
 21/04/2019 Yomraspor - Artvin Hopaspor Artvin Hopaspor ligde deplasmandaki son 7 maçında hiç kazanamadı  Yomraspor yenilmez
LİNKLER
Yukarı