HABER AKIŞI

Kılıçdaroğlu'na Sert Tepki!

 Tarih: 05-03-2019 14:13:12
Sancaktepe’de düzenlenen mitingde halka seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun, "Türkiye'nin beka sorunu yok, ABD'nin desteklediği teröristler bize saldırmaz" açıklamasına sert tepki göstererek, "Adam hala YPG'yi PYD'yi savunuyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sancaktepe’de düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi. Mitinge Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra İBB Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal, Sancaktepe Belediye Başkanı ve AK Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Erdem, AK Parti Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Av. Şeyma Döğücü ve birçok vatandaş katıldı. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan coşkulu kalabalığı seslenerek, "Şu coşkunuz 31 Mart'ın müjdesini veriyor. Sancaktepemize çok ciddi yatırımlar yaptık. Sancaktepe neydi bugün ne oldu. Bütün bunlar bir azmin kararlılığın neticesidir. Yola çıkarken bir şey söyledik.Eğitim, sağlık, adalet, emniyetle yürüyeceğiz dedik. Ulaşımı bunun üzerine, enerjiyi bunun üzerine, turizmi dış politikayı bunun üzerine bina ettik. Bugünlere geldik. İstanbul'da CHP'nin adayı var ya çıkmış diyor ki; 'AK Partili belediyelerde kültür merkezi yok , kreş yok'. İstanbul'da bir aday tanıtımı yapmak istediniz. Nerde yaptınız Haliç Kongre Merkezi'nde. Bir tane kongre merkeziniz olsa giderdiniz orada yapardınız. Niye demek sizde yok. Karşımda Recep Tayyip Erdoğan kongre merkezi var. Bay Kemal bunları bilmez, gönderdiği belediye başkan adayları hiç bilmez" dedi. 


Eğitimde Sancaktepe'de çok önemli hizmetler yaptıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Derslik sayımızı 2805’e çıkardık. Bire iki katladık. Okul sayımızı 181'e çıkardık. Sınıflardaki öğrenci sayımızı 30'a 20 'ye düşürdük. Biz ne dediysek onu yaptık. CHP'nin böyle bir derdi var mı? CHP demek Çöp demek, çukur demek , çamur demek. Şimdi İzmir adayımızın dediği gibi çarpık yapılaşma demek. 4 Ç. İstanbul'da çöp dağları, çukur var mıydı? Her taraf çamur deryasıydı. Çöp dağlarını, çukurlar yok ettik mi? Su yoktu. Buralara suyu getirdik mi? Su kuyrukların hatırlayın şimdi böyle bir durum var mı temizledik mi hava kirliliği var mıydı ? 94'te e 50 bin eve doğalgaz gidiyordu . Ben cezaevine girerken 1 milyon 250 bin eve doğalgazı getirmiştik. Şimdi 6 milyon 500 bin eve doğalgaz gidiyor. Bay Kemal bunları bilmez. Kağıthane'ye Kağıttepe diyen bir adamdır. Tanımaz İstanbul'du. Dün buraya gelmiş. Salon toplantısı yapmış. Neymiş adayı burayı çok iyi biliyormuş. Tanısa ne yazar tanımasa ne yazar. Bizim adayımız burada belediye başkan yardımcılığı yaptı. Partimizin İstanbul İl Başkanlığı'nda yıllardır kadın kolları başkanlığı yaptı. İşte kadın eli diyoruz. Şeyma Kardeşimizi burada aday gösterdik.Şeyma Kardeşimiz siyasetin içinde pişmiş olan bundan böyle Sancaktepe'de sizlere başkan olarak hizmetinizde bulunacak. .Bir tarafta Cumhurbaşkanınız Tayyip Erdoğan, diğer tarafta büyükşehir belediye başkanınız Binali Yıldırım bey , Sancaktepe'de Şeyma Döğücü sizlere üçlü olarak bu hizmeti vermeye devam edeceğiz" dedi. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ardından Sancaktepe Belediye Başkanı ve AK Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Erdem'i de yanına çağırarak, "Marifet iltifata tabidir. 400 yataklı devlet hastanemiz yaptık mı? Hizmetinizde mi? Yeterli bulmadık. Size Anadolu yakasının en büyük şehir hastanesini kuruyoruz burada. 3 bin yataklı şehir hastanesini buruya Sancaktepe'ye kuruyoruz" dedi. 

"Adam hala YPG'yi PYD'yi savunuyor, bu adam şu anda terör örgütleriyle beraber değil mi?" 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu iyi tanımak gerektiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürlüğü dönemini hatırlatarak, "Bay Kemal'i iyi tanımak lazım onun yalancılığı yargıyla müsecceldir. O zaman sen niye vardın. Ne iş yaparsın" dedi. 
"Sağlıklı bir hayat için AK Parti" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İlçemizde tapu sorununu yüzde 95 oranda çözdük mü? Toplam 3163 parselde 5744 Sancaktepeli'nin tapularını teslim ettik. Kartal'da yaşadığımızı diğer yerlerde yaşayabiliriz değil mi ? Tedbirleri almamız lazım. 245 bin 153 konut ve iş yerini yıkımını yaptık. Ne olur bize yardımcı olun kiranızı her şeyini veriyoruz, vereceğiz. Bir milyar 440 milyon liralık kira yardımı yaptı. Yeter ki bu evler boşaltın biz de o evleri yıkalım. gönüllülük esasıyla. Yıkıp sağlam konutlara halkımızı taşıyalım" dedi. Ataşehir'e İsmail Erdem'i aday gösterdiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İki dönem belediye başkanlık tecrübesiyle aday gösterdik. Ataşehir bir soygun yeri oldu. Her türlü alavere, dalavere yalan her şey var. Bay Kemalde yalan var. Bana aileme iftira attı mı yargıya götürdüm sadece Man adası yalanı var ya, sadece oradan Bay Kemal'den adası yalanı 2, 5 milyon kazandım. Henüz parayı almadım. Mahkeme kararını verdi. Bunun için bir sandık kurdular. CHP'li milletvekilleri her ay maaşlarından beş bin lira veriyorlar. Bu parayı tahsil ettiğimiz anda Mehmetçik Vakfı'na vereceğim " dedi. CHP Lideri'nin "Türkiye'nin beka sorunu yok, ABD'nin desteklediği teröristler bize saldırmaz" açıklamalarına da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yani Türkiye'nin beka sorunu yokmuş. Adam hala YPG'yi PYD'yi savunuyor. Yani oradan füzeler attılar, bizim insanlarımız şehit oldu. Adam hala bunları kabullenmiyor. Niye? Bu adam şu anda terör örgütleriyle beraber değil mi?" dedi. 

"Sen Kürdistan'ı çok seviyorsan Kürdistan Kuzey Irak'ta. Haydi defol oraya git" 
HDP'lilerin açıklamalarını kalabalığa dinleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge var mı? Türkiye'de Doğu Anadolu Bölgesi var, Güneydoğu Anadolu Bölgesi var, Karadeniz Bölgesi var, Akdeniz Bölgesi var, Orta Anadolu Bölgesi var, Ege Bölgesi var, Marmara Bölgesi var. Ha bu adam o partiye eş başkan. Sen Kürdistan'ı çok seviyorsan Kürdistan Kuzey Irak'ta. Haydi defol oraya git. Kürt kardeşlerime de sesleniyorum. Gelin bu oyunu bozalım. Kardeşlerim diyorum. Çünkü, Kürt de benim kardeşim. Lazı Boşnak'ı hepsi benim kardeşim. Yaradılanı yaradandan ötürü sevdik çünkü. Gelin bunlarla beraber olmayın. Bay Kemal bunlarla bay Kemal bunlarla kol kola geziyor. CHP, HDP, sözde İYİ Parti, bunlar hep beraber dörtlü çete" dedi. 

"Bay Kemal bunlar yokluk kuyruğu değil varlık kuyruğu" 
Tanzim satış yerlerine de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir anda fiyatları yarı yarıya indirdik mi? Bay Kemal diyor ki kuyruklar oluşmaya başladı. Bay Kemal bunlar yokluk kuyruğu değil varlık kuyruğu. Senin genel müdürlüğü zamanında hastanelerde sırada bekleyen hastaları gördük. Ölüler rehine alınıyordu. Bunları yaşadık. Ne zaman Bay Kemal'in genel müdür olduğu zaman. Buna bir koyun teslim edin kaybeder gelir. 9 kere seçim kaybetti koltuğu bırakmıyor. Dünyanın hiçbir yerinde yok . Sayın Baykal'ı da öyle aldattı. Yokum dedi ertesi gün adaylığını açıkladı" dedi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  BURSA HABERLERİ
Görenler Gözlerine İnanamadı! Görenler Gözlerine İnanamadı! Bursa'da 50 yıldır hayvancılık yapan köylünün ineği üçüz doğurdu, görenler gözle..
Bu Mekanda 600 Yıldır... Bu Mekanda 600 Yıldır... Bursa'da bugün restoran olarak hizmet veren 600 yıllık Darüzziyafe binasında ha..
Çiftçinin yılanla dansı Çiftçinin yılanla dansı Bursa'da bir çiftçi tarlasında bulduğu bozyörük yılanı ile adeta dans etti. ..
  BURSASPOR HABERLERİ
Mesut Mestan’dan üyelere davet Mesut Mestan’dan üyelere davet Bursaspor Kulübü Başkan Adayı Mesut Mestan, yeşil-beyazlı kulübün ilk oturumu 15..
Bursaspor'da İstifa Depremi Bursaspor'da İstifa Depremi Bursaspor Kulübü'nde Mesut Mestan yönetiminin listesinde yer alan Görkem Akbaş, ..
Bursa'da Buruk Kutlama Bursa'da Buruk Kutlama Bursasporlu taraftarlar Bursaspor'un 56. yıl kuruluş yıl dönümünü kutladı...
Furkan Soyalp'tan Bursaspor'a veda Furkan Soyalp'tan Bursaspor'a veda Bursaspor ile sözleşmesi sona eren genç futbolcu Furkan Soyalp, sosyal medya üze..
  DÜNYA HABERLERİ
Umman Körfezi'ndeki saldırılar krize döndü! Umman Körfezi'ndeki saldırılar krize döndü! Umman Körfezi'ndeki petrol tankerlerine yönelik saldırılar yankıları aratarak de..
Bakan Akar, ABD Savunma Bakan Vekili ile görüştü Bakan Akar, ABD Savunma Bakan Vekili ile görüştü Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, bugün ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanaha..
Forma Giyip Özür Diledi Forma Giyip Özür Diledi A Milli Futbol Takımı kaptanı Emre Belözoğlu'na fırça uzatan Corentin Siamang, ü..
İzlanda'da Büyük Skandal! İzlanda'da Büyük Skandal! Avrupa Şampiyonası Elemeleri H Grubu 4. maçı için İzlanda'ya gelen A Milli Futbo..
  EKONOMİ HABERLERİ
Alışveriş Yapanlar Dikkat! Alışveriş Yapanlar Dikkat! Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), kredi kartı taksit sayılarında ..
Döviz Piyasasında Son Durum Döviz Piyasasında Son Durum Serbest piyasada dolar 5,8220 liradan, euro ise 6,6030 liradan güne başladı.
Altın Piyasasında Son Durum... Altın Piyasasında Son Durum... Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 246 lira oldu.
Araç Sahiplerine Müjde! Araç Sahiplerine Müjde! Benzin ve motorin fiyatlarına geceyarısından itibaren geçerli olmak üzere büyük ..
  GÜNDEM HABERLERİ
Fahrettin Altun'dan Mesaj Fahrettin Altun'dan Mesaj Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun’dan öğrencilere başarı mesajı..
Bakanlık Açıklama Yaptı Bakanlık Açıklama Yaptı Afrin’de PKK/YPG terör örgütünün 09 Haziran'da Tel Rıfat’tan gerçekleştirdiği sa..
AK Parti'den Eğlenceli Video AK Parti'den Eğlenceli Video Esprili sorular soruldu, dikkat çekici cevaplar geldi. Siyasi isimlere yöneltile..
  SİYASET HABERLERİ
Devlet Bahçeli'den Açıklama Devlet Bahçeli'den Açıklama Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaklaşan 23 Hazira..
Başkan Erdoğan  Tacikistan'a Gidiyor Başkan Erdoğan Tacikistan'a Gidiyor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Asya’da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler..
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Ankara'da AK Parti Grup Toplantısı'nda konu..
  SAĞLIK HABERLERİ
Başağrısının Başlıca Sebepleri... Başağrısının Başlıca Sebepleri... İçilen su miktarının azalmasına bağlı olarak bazı baş ağrılarında atak sıklığını..
Obezitede Avrupa Birincisiyiz Obezitede Avrupa Birincisiyiz Obezite uzmanları, yeni istatistiklere göre şeker hastalığında OECD ülkeleri ara..
Kanserin Haritası Çıkarılıyor Kanserin Haritası Çıkarılıyor Radyoaktif maddelerle hastalıkların tanı ve tedavisini sağlayan nükleer tıp, te..
Bol Bol Tüketin... Bol Bol Tüketin... Tıp dünyası kanserle mücadelede baş döndürücü gelişmelere sahne olurken, Medikal..
  EĞİTİM HABERLERİ
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Açıklama Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Açıklama Milli Eğitim Bakanlığı, Matematik dersinin 9., 10., 11. sınıflar için ortak ders..
Bakan Selçuk'tan Açıklama Bakan Selçuk'tan Açıklama Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni eğitim sisteminin detayları hakkında bilgi..
Başvurular Sona Eriyor... Başvurular Sona Eriyor... 2019-KPSS A Grubu ve öğretmen adaylarının katılacağı KPSS başvuruları bugün sona..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
LİNKLER
Yukarı