HABER AKIŞI

Meslek seçimlerinde dikkat edilmesi gerekenler

 Tarih: 06-08-2020 11:42:42
  HABER VİDEOSU
Yüz binlerce öğrencinin merakla beklediği YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler tercih dönemi stresini yaşıyorlar. Akademisyenler tercih dönemine giren öğrencilere en çok istedikleri mesleği seçmeleri konusunda uyardı.

Yüz binlerce öğrencinin merakla beklediği YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler tercih dönemi stresini yaşıyorlar. Tercih dönemine giren öğrencilere akademisyenler en çok istedikleri mesleği seçmeleri konusunda uyardı.

 Her yıl yapılan YKS sınavı bu yıl Covid-19'un gölgesinde gerçekleşti. Sınav stresi ve koronavirüs stresini aynı anda yaşayan öğrenciler sınavların açıklanmasıyla tercih maratonuna girdi. Henüz bölüm /üniversite tercihi konusunda karar verememiş adaylara tavsiyelerde bulunan İstanbul Esenyurt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sudi Apak, Havacılık Yönetimi Öğretim Üyesi Erdal Dursun ve Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Haluk Recai Cezayirlioğlu, endüstri mühendisliği, havacılık ve lojistik alanlarında bilgi verdi.

 

“Endüstri mühendisliği önemli bir meslek gurubu”

Endüstri mühendisliği son zamanlarda yükselen meslek gurupları arasında ve iş imkânı açısından önü açık bir sektör olduğunu belirten ve bölüm hakkında bilgiler veren Endüstri Mühendisi Prof. Dr. Sudi Apak, “Endüstri mühendisliği son zamanlarda revaçta olan meslek gurupları arasında. Bu açıdan özellikle son dönemde endüstri mühendisliği çok önemli bir sektör haline geldi. Çünkü endüstri mühendisleri birçok işi aynı anda yapma kabiliyetine sahiptirler. Bu sektörün çalışma alanında özellikle dijitalleşme çok önemli. Fabrikalarda son teknoloji robotlaşma, otomotiv, kimya, tekstil, gıda gibi sektörler ön planda oluyor. Sanayide görev alma imkânları oluyor. Ayrıca servis hizmetlerinde; bankacılık, sigortacılık dallarında endüstri mühendisleri çok önemli roller oynuyor. Finansın yan sektörleri dediğimiz faktöring, leasing, borsa işlemleri özellikle kantitatif matematik bilgileri kuvvetli olan adaylara tavsiye edeceğim bu dölümü tavsiye ediyorum” dedi. 

 

“En çok istediğiniz mesleği seçin”

Öğrencilerin tercih döneminde zorlandığını belirten ve adaylara kendilerine en uygun mesleği seçme konusunda önerilerde bulunan Apak, “Öğrenciler en çok istediği ve sevdiği meslekleri seçsinler. Bunun yanı sıra piyasada geçerliliği olan ve yeni teknolojilere açık olan meslekleri seçerlerse daha başarılı olurlar. Aynı zamanda Türkiye'de şuan en çok ilgi gören meslekler arasında sağlık sektörü ön planda görünüyor. Bunun yanı sıra mühendislik dalları özelliklede bilgisayarla bağlantılı olanları düşünebilirler. Öğrenciler meslek seçimlerinden sonra seçtikleri bu mesleği bir yandal ile güçlendirmeleri daha faydalı olur. Özellikle genç arkadaşlarımız bütün bu faktörleri göz önüne aldığı zaman hem Türkiye'de hem dünyada geçerli dallar üzerine ihtisaslaşmalarını tavsiye ederim. Burada önemli olan dış dünyayı takip etmeleridir. Ayrıca Türkiye'yi iyi bilmeleri açısından güzel bir dil bilgisi ve İngilizce bilgisi çok önemli. En azından yayınları takip edecek düzeyde bilgileri olması gerekli. Bu dallarda mühendis olarak başlayıp daha sonrasında yönetici olan arkadaşlarımız var. Burada iş planlaması ve risk yönetimi ön plana çıkıyor. Esenyurt bölgesinde 3 bin tane fabrika var ve bu bölgelerde çalışma alanları bulunuyor. Öğrencilerimiz buralarda staj yapma imkânı bulabiliyorlar” şeklinde konuştu.

 

“Havacılık yönetimi lisans programımız bu yıl ilk defa başlayacak ”

Özellikle havacılık sektörünün Türkiye'de gelecek projeksiyonlarını her zaman güçlü tutan programlar arasında olduğunu belirten aynı zamanda insanların ulaştırma ihtiyaçlarının hiçbir zaman son bulmayacağını söyleyen İstanbul Esenyurt Üniversitesi Havacılık Yönetimi Öğretim Üyesi Erdal Dursun, “İnsanların sağlık, giyinme, barınma gibi ihtiyaçlarının yanı sıra durdurulamayan bir ihtiyacı da ulaşım. Günümüzün en güvenilir ulaşım şekli de havacılık, hava yolu ulaşımı. Üniversitemizde buna uygun çok güzel bir simülatörümüz var. Gerçek bir uçaktan kesit, kabin simülatörüne sahibiz. Daha önce açmış olduğumuz ön lisans programlarında havacılık alanlarında çalışmalar yaptık, ciddi mezunlar yetiştirdik. Bu yıl bunu lisans programıyla taçlandırdık. Havacılık yönetimi lisans programımız bu yıl ilk defa başlayacak. Öğrencilerimiz hem uygulamalı eğitim alacaklar hem de sektörel temsilcilerle birebir görüşme fırsatı yakalayacaklar” dedi. 

 

“Havacılık bir tutkudur, havacılık bir yaşam tarzıdır”

Havacılık sektörü sadece pilot teknisyen ve kabin memurundan oluşmadığını, bunun yanı sıra bu organizasyonu yöneten kalifiye elemanlara ihtiyaç duyulduğunu ayrıca havacılığın bir yaşam tarzı olduğunu belirten ve havacılık bölümünü tanıtan Dursun , “Esasında öğrencilerimiz havacılık programlarına bilinçli olarak gelirler. Havacılık bir tutkudur, havacılık bir yaşam tarzıdır. Arkadaşlarımızın büyük bir kısmı bu ilgiyi, bu yaşam tarzını yakalayarak geliyorlar. Bu bir diploma programı ve diploma programının sağlamış olduğu birçok avantaj var. Eğer sektörde ciddi olarak kalifiyeli olarak çalışacaklarsa havacılık yönetimi programını tercih etmelerini tavsiye ediyoruz. Arkadaşlarımız özellikle kamu kurumu otoriteleri dediğimiz Ulaştırma Bakanlığı himayelerindeki Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nde çeşitli idari pozisyonlarda çalışma imkânı bulabiliyor. Bunun dışında özellikle Türkiye'de devreye giren yap- işlet- devret modeli havacılık terminal işletmelerinden yer işletmelerine kadar havacılığın aslında birçok tarafında uluslararası ölçekte kurum ve kuruluşlarda yönetici olarak yer alabilirler” ifadelerini kullandı.

 

“Lojistik sektörü sadece taşımacılık anlamına gelmez”

Pandemi süreciyle birlikte lojistik sektörünün öneminin daha da anlaşıldığını ve bu alanda faaliyetlerin yoğunlaştığına değinen İstanbul Esenyurt Üniversitesi Uluslararası Lojistik Ve Taşımacılık Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Haluk Recai Cezayirlioğlu “Öğrencilerimizi bekleyen zorlu bir dönem var. Öncelikle gerçek iş hayatını temsil eden ve gerçek iş hayatının modelini laboratuarını oluşturan üniversiteler ön plana geçiyor. ‘Üniversiteler iş imkânını, staj imkânını ve dört senelik üniversite hayatlarında proje yapmalarını sağlıyor mu?' diye kontrol etmeleri gerekir. Türkiye'de son zamanda bakıldığında telaffuz edilen kelimelerin başında sağlık geliyor fakat ikinci ve üçüncü kelimelere baktığımızda lojistik ile ilgili olduğunu görüyoruz. Lojistik ve tedarik zinciri olmasaydı sağlık malzemeleri, gıda malzemeleri bütün bu e-ticaret üzerinden yaptığımız satın almaların hiçbiri bize ulaşmazdı. Lojistik dediğimiz zaman sadece taşımacılık aklımıza gelmesin. Bunun depolanması, dağıtımı, tedariği, çeşitli ülkelerden ulaşımı, bekletilmesi ve son müşteriye kadar getirilmesi kara, deniz ve hava ulaşımlarını kapsayan bir konu” dedi. 

 

“Ülkemiz lojistik sektörüne uygun bir konumda”

Ülkemizin lojistik sektörü açısından avantajlı bir konumda olduğunu belirten ve Lojistik bölümünü tercih edecek olan öğrencilere bölüm hakkında bilgiler veren Cezayirlioğlu, “Lojistik mesleği yükselişte olan bir sektör. Ülkemiz lojistik sektörüne uygun bir konumda. Üç kıtanın birleşiminden ve 10-14 koridordan oluşan doğal bir lojistik üssüyüz. Altyapımızı güçlendirerek gelişen bir ülke olarak terminaller ve lojistik köyler kurmaya devam ettiğimiz sürece 300 bin mezunumuza iş imkânı sağlanacağını düşünüyorum. Öğrenciler üniversite tercihlerinde lojistik bölümünü seçerken üniversitenin sanayi ve lojistik altyapılarına ne kadar yakın olduğuna ve bu alanla ilişkilerini ve etkileşiminin ne derecede olduğuna dikkat ederek tercih yapmalarını tavsiye ederim. Ayrıca öğrenciler okullarında okuduğu esnada iş hayatlarını yerinde yaşayarak öğrenmeleri çok önemli. Bunun için staj imkânlarını göz önüne almaları gerekir” şeklinde konuştu.

YKS tercihleri 6 Ağustos tarihinde başladı. 2020 YKS Adayları tercihlerini 6-14 Ağustos tarihleri arasında http://ais.osym.gov.tr'den yapacaklardır.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
  BURSA HABERLERİ
Temizlik İşçisine Çarpan Şahıs Yakalandı Temizlik İşçisine Çarpan Şahıs Yakalandı Bursa’nın Karacabey ilçesinde çöp konteynerini boşaltmaya çalışan, belediyenin t..
Bursada Parke Taşı Yüklü Tır, Domates Taşıyan Traktörle Çarpıştı Bursada Parke Taşı Yüklü Tır, Domates Taşıyan Traktörle Çarpıştı Bursa’nın İznik ilçesinde parke taşı yüklü tır, domates taşıyan traktörle çarpış..
Karantina'ya  Uymadı Karantina'ya Uymadı Bursa’nın İznik ilçesinde, ev karantinasında olan vatandaş, polis tarafından kah..
Vali Canbolat, Kestelde Korona Virüs Denetimine Katıldı Vali Canbolat, Kestelde Korona Virüs Denetimine Katıldı Bursa Valisi Yakup Canbolat, İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi kapsamında Kestel’..
  BURSASPOR HABERLERİ
Bursaspor Teknik Direktörü Mustafa Erden Serdar Özkan Açıklaması Bursaspor Teknik Direktörü Mustafa Erden Serdar Özkan Açıklaması Tuzlaspor maçı öncesi açıklamalar yapan Bursaspor Teknik Direktörü Mustafa Er, “..
Tuzlaspor-Bursaspor maçını hakem Turgut Doman yönetecek Tuzlaspor-Bursaspor maçını hakem Turgut Doman yönetecek Bursaspor’un deplasmanda oynayacağı Tuzlaspor maçını Eskişehir bölgesinden hakem..
Bursasporda Zemin Sıkıntısı Bursasporda Zemin Sıkıntısı Bursaspor’da saha zemini sıkıntısı yaşanıyor. Yeşil beyazlı futbolcular idmanlar..
  DÜNYA HABERLERİ
. . Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Ermenistan, Dağlı..
Rusya'dan Azerbaycan ve Ermenistan'a Moskova'da görüşme çağrısı Rusya'dan Azerbaycan ve Ermenistan'a Moskova'da görüşme çağrısı Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanla..
Suudi Arabistan yeni umre tedbirlerini açıkladı! Suudi Arabistan yeni umre tedbirlerini açıkladı! Suudi Arabistan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 6 ay ara verilen ve 4..
  EKONOMİ HABERLERİ
Bakan Berat Albayrak Müjdeyi Verdi: Başarılı Memura Ödül!. Bakan Berat Albayrak Müjdeyi Verdi: Başarılı Memura Ödül!. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı Yeni Ekonomi Programı kapsa..
Artık Vergi Alınmayacak Artık Vergi Alınmayacak Türk Lirası mevduatta yıl sonuna kadar 1 yılın üstünde mevduat yapanlardan vergi..
Bakan Albayrak 'Yeni Ekonomi Programı'nı Açıkladı Bakan Albayrak 'Yeni Ekonomi Programı'nı Açıkladı Yeni Ekonomi Programı 2021-2023 Lansman Toplantısı'nda konuşan, Hazine ve Maliy..
Türkiye'nin Gücü: Her Şeye Yeteriz Türkiye'nin Gücü: Her Şeye Yeteriz Yeni emekliler en az bin 500 lira maaşla birlikte, yıllık 2 bin lira ikramiye ve..
  SİYASET HABERLERİ
Başkan Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda önemli açıklamalar Başkan Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda önemli açıklamalar Başkan Recep Tayyip Erdoğan, video konferansla “75. Birleşmiş Milletler Genel Ku..
Üçlü Doğu Akdeniz zirvesi! Üçlü Doğu Akdeniz zirvesi! İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, üçlü zirvede, Türkiye-AB ilişki..
Başkan Erdoğan Merkel ve AB Konseyi Başkanı Michel ile görüşecek Başkan Erdoğan Merkel ve AB Konseyi Başkanı Michel ile görüşecek Başkan Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel ve Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Miche..
İletişim Başkanlığına yeni görev İletişim Başkanlığına yeni görev Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İletişim Başkanlığına "stratejik iletişim ve kr..
  SAĞLIK HABERLERİ
Paketlenen Baharatlara Dikkat! Paketlenen Baharatlara Dikkat! Türkiye'de koronavirüsle mücadele kapsamında restoranlar ve gıda işletmelerinde ..
Omuz sıkışma sendromunda tedavi yöntemleri Omuz sıkışma sendromunda tedavi yöntemleri Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzman Dr. Berrin Akpınar, omuz sıkışma sendromu h..
Görme Kusurları Tarih Oluyor Görme Kusurları Tarih Oluyor Akıllı göz mercekleriyle görme kusurlarından ve gözlüklerden kurtulmanın mümkün ..
  EĞİTİM HABERLERİ
Bakan Selçuk'tan Velilere Sesleniş Bakan Selçuk'tan Velilere Sesleniş Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, EBA derslerinin ekran görüntülerinin alınması h..
Üniversiteler Açılacak mı? Üniversiteler Açılacak mı? Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK), üniversitelerin açılması konusunda, “Sağlık Bakanlı..
Yüz Yüze Eğitim Başlıyor... Yüz Yüze Eğitim Başlıyor... Okulların açıldığı ilk hafta olan 21-25 Eylül'de gerçekleştirilecek uyum program..
Ek kontenjana başvuracaklara ön lisans tavsiyesi Ek kontenjana başvuracaklara ön lisans tavsiyesi 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı(YKS) yerleştirme sonuçları sonrası boş kalan..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Fatih Karagümrük 3 2 0 1 7 2 7 +5
2 Alanyaspor 3 2 0 1 5 1 7 +4
3 Galatasaray 3 2 0 1 5 1 7 +4
4 Antalyaspor 3 2 0 1 4 1 7 +3
5 Hatayspor 3 2 0 1 3 0 7 +3
6 BB Erzurumspor 3 2 1 0 6 4 6 +2
7 Göztepe 3 1 0 2 8 4 5 +4
8 Fenerbahçe 3 1 0 2 2 1 5 +1
9 Konyaspor 2 1 0 1 4 1 4 +3
10 Trabzonspor 3 1 1 1 4 4 4 0
11 Beşiktaş 3 1 1 1 5 6 4 -1
12 Sivasspor 3 1 1 1 2 3 4 -1
13 Kasımpaşa 3 1 2 0 2 2 3 0
14 Kayserispor 3 1 2 0 2 5 3 -3
15 Gaziantep FK 3 0 1 2 5 7 2 -2
16 MKE Ankaragücü 2 0 1 1 1 2 1 -1
17 Gençlerbirliği 2 0 1 1 0 2 1 -2
18 Çaykur Rizespor 3 0 2 1 2 5 1 -3
19 Yeni Malatyaspor 3 0 2 1 2 7 1 -5
20 Denizlispor 3 0 2 1 1 6 1 -5
21 Başakşehir FK 3 0 3 0 0 6 0 -6
Takım O G M B A Y P AV
1 Adana Demirspor 3 2 0 1 7 3 7 +4
2 Tuzlaspor 3 2 0 1 6 2 7 +4
3 Ankara Keçiörengücü 3 2 0 1 3 0 7 +3
4 İstanbulspor 3 2 1 0 5 3 6 +2
5 Altınordu 3 2 1 0 4 3 6 +1
6 Samsunspor 3 1 0 2 5 2 5 +3
7 Adanaspor 3 1 0 2 1 0 5 +1
8 Altay 3 1 1 1 7 2 4 +5
9 Akhisarspor 3 1 1 1 2 1 4 +1
10 Bandırmaspor 3 1 1 1 4 4 4 0
11 Giresunspor 3 1 1 1 4 5 4 -1
12 Bursaspor 3 1 2 0 4 5 3 -1
13 Balıkesirspor 3 1 2 0 3 4 3 -1
14 Ankaraspor 3 1 2 0 2 5 3 -3
15 Ümraniyespor 3 1 2 0 3 7 3 -4
16 Boluspor 3 0 2 1 2 4 1 -2
17 Menemenspor 3 0 2 1 3 8 1 -5
18 Eskişehirspor 3 0 2 1 0 7 1 -7
Takım O G M B A Y P AV
1 Turgutluspor 2 2 0 0 2 0 6 +2
2 Eyüpspor 2 1 0 1 5 2 4 +3
3 Tarsus İdman Yurdu 2 1 0 1 4 2 4 +2
4 Serik Belediyespor 2 1 0 1 3 1 4 +2
5 Karacabey Belediyespor 2 1 0 1 2 1 4 +1
6 Sakaryaspor 2 1 0 1 2 1 4 +1
7 Bodrumspor 2 1 1 0 4 2 3 +2
8 Pendikspor 2 1 1 0 4 2 3 +2
9 Mamak FK 2 1 1 0 3 1 3 +2
10 Etimesgut Belediyespor 1 1 0 0 1 0 3 +1
11 Kırklarelispor 2 0 0 2 1 1 2 0
12 Van Spor 2 0 0 2 1 1 2 0
13 Elazığspor 1 0 0 1 1 1 1 0
14 Sivas Belediyespor 1 0 0 1 1 1 1 0
15 Kastamonuspor 2 0 1 1 2 5 1 -3
16 Bayburt Özel İdare Spor 0 0 0 0 0 0 0 0
17 Kırşehir Belediyespor 1 0 1 0 0 1 0 -1
18 1922 Konyaspor 2 0 2 0 0 2 0 -2
19 Pazarspor 2 0 2 0 2 7 0 -5
20 Kardemir Karabükspor 2 0 2 0 0 7 0 -7
Takım O G M B A Y P AV
1 Fatsa Belediyespor 2 2 0 0 4 0 6 +4
2 1928 Bucaspor 2 2 0 0 5 2 6 +3
3 Artvin Hopaspor 2 2 0 0 4 2 6 +2
4 Yeşilyurt Belediyespor 2 1 0 1 5 2 4 +3
5 Arnavutköy Belediye 2 1 0 1 3 2 4 +1
6 Belediye Derincespor 2 1 0 1 3 2 4 +1
7 Edirnespor 2 1 1 0 3 3 3 0
8 Diyarbekirspor 2 1 1 0 2 2 3 0
9 Çankaya FK 2 1 1 0 2 4 3 -2
10 1877 Alemdağspor 2 0 0 2 2 2 2 0
11 Kemerspor 2003 2 0 1 1 2 3 1 -1
12 Payasspor 2 0 1 1 1 2 1 -1
13 Ofspor 2 0 1 1 2 4 1 -2
14 Manisaspor 2 0 2 0 0 2 0 -2
15 Nevşehir Belediyespor 2 0 2 0 1 4 0 -3
16 Kızılcabölükspor 2 0 2 0 0 3 0 -3
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 02/10/2020 Gaziantep FK vs Trabzonspor
 02/10/2020 MKE Ankaragücü vs Kayserispor
 03/10/2020 Yeni Malatyaspor vs Antalyaspor
 03/10/2020 Başakşehir FK vs Göztepe
 03/10/2020 BB Erzurumspor vs Çaykur Rizespor
 03/10/2020 Fenerbahçe vs Fatih Karagümrük
 04/10/2020 Denizlispor vs Konyaspor
 04/10/2020 Alanyaspor vs Hatayspor
 04/10/2020 Beşiktaş vs Gençlerbirliği
 04/10/2020 Kasımpaşa vs Galatasaray
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 02/10/2020 İstanbulspor vs Bandırmaspor
 03/10/2020 Ankara Keçiörengücü vs Altay
 03/10/2020 Tuzlaspor vs Bursaspor
 03/10/2020 Giresunspor vs Boluspor
 03/10/2020 Altınordu vs Ankaraspor
 04/10/2020 Eskişehirspor vs Ümraniyespor
 04/10/2020 Balıkesirspor vs Menemenspor
 04/10/2020 Samsunspor vs Akhisarspor
 04/10/2020 Adana Demirspor vs Adanaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 04/10/2020 1922 Konyaspor vs Bodrumspor
 04/10/2020 Van Spor vs Sivas Belediyespor
 04/10/2020 Etimesgut Belediyespor vs Mamak FK
 04/10/2020 Kardemir Karabükspor vs Elazığspor
 04/10/2020 Kastamonuspor vs Kırşehir Belediyespor
 04/10/2020 Serik Belediyespor vs Bayburt Özel İdare Spor
 04/10/2020 Tarsus İdman Yurdu vs Sakaryaspor
 04/10/2020 Eyüpspor vs Karacabey Belediyespor
 04/10/2020 Kırklarelispor vs Pazarspor
 04/10/2020 Turgutluspor vs Pendikspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 04/10/2020 Artvin Hopaspor vs Ofspor
 04/10/2020 Yeşilyurt Belediyespor vs Fatsa Belediyespor
 04/10/2020 Nevşehir Belediyespor vs Kemerspor 2003
 04/10/2020 Kızılcabölükspor vs Edirnespor
 04/10/2020 Manisaspor vs Arnavutköy Belediye
 04/10/2020 1877 Alemdağspor vs Diyarbekirspor
 04/10/2020 1928 Bucaspor vs Belediye Derincespor
 05/10/2020 Çankaya FK vs Payasspor
LİNKLER
Yukarı