HABER AKIŞI

Selçuk:Türkiye Son 15 Yılın Rekorunu Kırdı!

 Tarih: 20-03-2019 13:31:58
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, verilen desteklerle Türkiye’de yatırım yapmanın her geçen gün kolaylaştığını belirterek, "2007’den bu yana tüm dünya ülkelerini etkileyen küresel ekonomik sürecinde 8,5 ilave istihdam yaparak, AB ülkeleri arsında ilk sırada yer aldık. Türkiye, verilen desteklerle son 15 yılın rekorunu kırdı” dedi.

TBMM Başkan Vekili Süreyya Sadi Bilgiç, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu, İstihdam Seferberliği 2019 Aydın Buluşmasında sektör temsilcileriyle bir araya geldi. Buluşmaya ev sahipliği yapan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve AYTO Başkanı Hakan Ülken, “Aydın oda ve borsaları olarak Cumhurbaşkanımız öncülüğünde başlatılan istihdam seferberliğine sahip çıkıyoruz. İş demek aş demek, aş demek bereket demek, huzur demek. Biz tarih boyunca özgür olmuş bir milletin fertleriz. Bizde işçinin alın terini soğumadan, emeğinin karşılığını ödemek vardır. Bizde sınıfsal bir ayrım, sınıfsal bir çatışma yoktur. Biz işçi işveren el ele veren bir toplumun fertleriyiz. Biz Aydın oda ve borsaları olarak TOBB Başkanımız nezdinde verdiğimiz sözün arkasındayız. Sizlerin vereceği destekle verdiğimiz sözü tutarız” dedi. 

“Türkiye tarihinde böyle bir destek verilmedi” 
İş dünyasına sağlanan teşvik ve desteğin öneminden söz eden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu da "Allah Aydın’a her şeyi vermiş. Buraya her geldiğimde enerji depolayıp gidiyorum. Buradan aldığım enerjiyi, gittiğim yerlerde Anadolu’ya dağıtıyorum. Türk siyasi hayatında önemli bir yere sahip olan Aydın, sanayi ve turizmi ile de önemli bir yere sahip. Antep’in baklavası ve Malatya’nın kayısından sonra Türkiye’de coğrafi işaret alan üçüncü ürün Aydın inciri. Aydın’daki oda ve borsalar dünyanın önde gelen şehirlerinde hangi hizmetler veriyorsa, onlarda aynı hizmetleri veriyor. Hepsi de 5 yıldızlı, hepsini kutluyorum. Aydın Valimiz de, oda ve borsaların katkılarıyla özel sektöre destek vererek istihdam seferberliğine sahip çıkıyor. Kendisine şükranlarımızı sunuyoruz. Cumhurbaşkanımızın istihdam çağrısının ardından tüm kurumlarla birlikte çalışarak yeni, kapsamlı ve cesur bir destekleme planı hazırlandı. Yeni bir işsizi işe aldığınızda, her şeyi devletten. Maaşı, sigortası her şey, bundan daha güzel destek olur mu? Ekonomik sıkıntısı olan esnafımıza da destek veriliyor. 3 ay boyunca işten çıkarılmayan işçinin masrafları da İşsizlik Fonundan karşılanacak. Sıkıntı devam ederse, kararı işveren verecek. Tüm bunların mimarı Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk’tur. Başka kendisi olmak üzere, tüm personeline teşekkür ediyoruz. Bizde TOBB’a bağlı tüm oda ve borsalar olarak bu istihdam seferberliğini sahip çıkarıyoruz. Tüm illerde kurduğumuz tanıtım ofisleriyle bu destekleri tanıyor ve en kapsamı şekilde katılımı sağlamaya çalışıyoruz. Hatta bizzat işverenleri ziyaret ederek gerekli yardımı yapıyoruz. Tüm işverenlere buradan çağrıda bulunuyorum. Bu tarihi teşvik ve desteklerden faydalanın. Türkiye tarihinde böyle bir teşvik ve destek görülmemiştir. Ekonomimizin büyümesi ve Türkiye’nin geleceğine katkı bulunmak için en az 1 işsizi işe alın. Bu sayede hem bu dünyada hem de gerçek alemde karşılığını alacaksınız” diye konuştu. 

Vali Köşger’den işverenlere davet 
2019 yılı istihdam seferberliğinin Aydın ve Türkiye’ye hayırlı olmasını dileyen Vali Köşger ise şöyle konuştu: 
"Sanayi toplumundan bilgi toplumuna geçiş süreci yaşadığımız süreçte bütün dünyada yaşanan en büyük sıkıntı işsizliktir. İstihdamın artması ve işsizliğin azaltılması için ekonomik büyüme ve kalkınma tüm ülkelerin en telem amacıdır. Bunun çözümü, doğru planlama ve kaynakları doğru bir şekilde kullanmaktır. Bunun için bizlerde elimizden geleni yapıyoruz. Yerel işbirlikçilerle, devletimiz el ele vererek bu sıkıntıların üstesinden gelecektir. Aynı zamanda toplumsal bir sorumluluk olan bu istihdam seferberliği sayesinde gönülden gönüle köprüler kurulacağına inanıyorum. Aydın ve Türkiye hepimizin. Taş üstüne taş koyarak ulaşmak istediğimiz hedeflere doğru yol alırız. İnsana yapılan yatırım en iyi yatırımdır. Bu bilinçle tüm işverenlerimizi bu destek ve teşviklerden yararlanmaya davet ediyorum." 

“Türkiye son 15 yılın rekorunu kırdı” 
Denizli’de yaşanan depremin ardından geçmiş olsun dileklerini ileterek konuşmasına başlayan Bakan Selçuk, "Şanlı tarihimizden aldığımız şuurlar ülkemizi daha iyi yerlere taşımak için gayret gösteriyoruz. Yaşadığımız onca sıkıntıya rağmen, Türkiye büyümeye devam ediyor. Ekonomik veriler bakımında birçok Avrupa ülkesini geride bırakmış durumdayız. Hükümetlerimiz ortaya koyduğu reformların yansımalarını uluslararası göstergelerde görmekteyiz. Her geçen gün Türkiye’de iş yapmak daha da kolaylaşıyor. Türkiye iş yapma bakımından sağlanan kolaylıklar sayesinde 190 ülke arasından 43.'lüğe yükselerek son 15 yılının rekorunu kırdı. Sigortalı işçi sayımız her geçen gür artıyor. Ortaya koyduğumuz bu teşvik ve desteklerle 2023, 2051 ve 2071 hedeflerimize emin adımlarla ilerlemekteyiz. İstihdam seferberliğini başlattığımız günden itibaren geçen yıla göre işe yerleştirmelerde yüzde 10’a yakın artış yaşandı. 2002 yılında aktif gücü programlarına katılan işsiz sayısı bin 500 vatandaşımız yararlanırken, son 15 yılda 500 bine çıkardık. Bu istihdam seferberliğine destek veren tüm işverenlere teşekkür ediyorum. Başta Avrupa Birliği (AB) olmak üzere dünyadaki birçok ülke 2007’den itibaren küresel ekonomik krizin yıkıcı etkilerini yaşanırken, Türkiye çok şükür bu kadar yıkıcı etkiler yaşamadı. Küresel krizden bu yana 8,5 ilave istihdam yaparak, AB ülkeleri arsında ilk sırada yer aldık. Yılsonuna kadar yapılacak 2,5 milyon ilave istihdam 10 milyon insanın yüzünün gülmesi demek. İstihdamın ekonomik ve sosyal anlamda katkıları var. Yapılacak istihdamla hem ekonomimize hem de aile yapımıza önemli bir katkı sağlayacağız. Sizler çalışıp büyümeye devam edin, bizler de sizlere destek olmaya devam edelim. Çalışma hayatımızı desteklediğiniz ve ekonomimize can verdiğiniz can suyu için teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. 
Programın sonunda istihdam seferberliği kapsamında geçtiğimiz yıl Aydın’da en çok işçi alımı yapan firmalar ödüllendirildi. Aydın Ticaret Odası (AYTO) M. Rıfat Hisarcıklıoğlu Konferans Salonu'nda yapılan İstihdam Seferberliği 2019 Aydın Buluşması'na, TBMM Başkan Vekili Süreyya Sadi Bilgiç, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu, İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, AYTO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken ve iş dünyası temsilcileri katıldı. 

Çağrı merkezinin açılışı yapıldı 
İstihdam Seferberliği Aydın Buluşması kapsamında İŞKUR ile 32NET Bilgi Teknolojileri firması arasında imzalanan istihdam Garantili Meslek Eğitim Kursu kapsamında 75 kişi ve ayrıca sigortalı olarak 25 kişi olmak üzere toplamda 100 kişilik müşteri hizmetleri merkezinin açılışı TBMM Başkan Vekili Bilgiç ve Bakan Selçuk ile protokol tarafından yapıldı. 31 Mart tarihinde kadar 75 kişi daha işe alınacak olan çağrı merkezinde, yıl sonuna kadar istihdam edilen kişi sayısının 700 kişiye ulaşması hedefleniyor. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  BURSA HABERLERİ
Bursa - Gaziantep Kardeşliği Bursa - Gaziantep Kardeşliği Bursa ve Gaziantep'in yerel yöneticileri şehirlerinin güçlü geleceği için bir pr..
Emniyet Kemeri Hayat Kurtardı! Emniyet Kemeri Hayat Kurtardı! Bursa'nın İznik ilçesinde, kadın sürücü, yağışlı havada aracın direksiyon hakimi..
Bursa’ya Kar Sürprizi! Bursa’ya Kar Sürprizi! Kış turizminin gözde merkezlerinden Uludağ yolundaki ağaçlar sabah saatlerinden..
Bu Köyde Bütün Oylar AK Parti'ye... Bu Köyde Bütün Oylar AK Parti'ye... Seçim sonrası ilk ilçe ziyaretini İznik'e yapan Bursa Büyükşehir Belediye Başkan..
  BURSASPOR HABERLERİ
Bursaspor İlk Puanını Aldı Bursaspor İlk Puanını Aldı Bursaspor, Teknik Direktör Mesut Bakkal ile çıktığı ikinci maçında ilk puanını a..
Gündüz:Kasımpaşa Maçı Bizim İçin Fırsattır! Gündüz:Kasımpaşa Maçı Bizim İçin Fırsattır! Bursaspor eski Teknik Direktörü Yalçın Gündüz, Bursa'da Gündem Spor programına k..
Bursaspor İçin Önemli Proje Bursaspor İçin Önemli Proje Bursaspor Başkanı Ali Ay, gündemi değerlendirerek, “Projelerden birincisi arsa, ..
Bursaspor'un Taşınmazları Ali Ay'a Devredildi! Bursaspor'un Taşınmazları Ali Ay'a Devredildi! Bursaspor Kulübü'nün uzun zamandır alıcı bulamadığı taşınmazları, kulüpten alac..
  DÜNYA HABERLERİ
Dünya'nın En İyi Üç Dağcısı Kayboldu Dünya'nın En İyi Üç Dağcısı Kayboldu Dünyanın yaşayan en iyi dağcılarından David Lama, Hansjorg Auer ve Jess Roskelly..
Macron:Yeniden İnşa Edeceğiz! Macron:Yeniden İnşa Edeceğiz! Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, başkent Paris'in simgelerinden olan 850 yı..
Çavuşoğlu'ndan 'Notre Dame' Mesajı Çavuşoğlu'ndan 'Notre Dame' Mesajı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Notre Dame Katedrali’ndeki yangınla ilgili ol..
Notre Dame Katedrali'nde Yangın Notre Dame Katedrali'nde Yangın Fransa'nın başkenti Paris’in her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret edile..
  EKONOMİ HABERLERİ
Altın Piyasasında Son Durum... Altın Piyasasında Son Durum... Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 234,50 lira oldu. ..
Döviz Piyasasında Son Durum Döviz Piyasasında Son Durum Serbest piyasada dolar 5,7620 liradan, euro ise 6,5420 liradan güne başladı.
Döviz Piyasasında Son Durum Döviz Piyasasında Son Durum Serbest piyasada dolar 5,8070 liradan, euro ise 6,57 liradan güne başladı.
İşsizlik Rakamları Açıklandı İşsizlik Rakamları Açıklandı İşsizlik oranı Ocak ayında 3,9 puanlık artış ile yüzde 14,7 seviyesinde gerçekle..
  GÜNDEM HABERLERİ
Kar yağışı ve buzlanma nedeniyle araçlar kaydı Kar yağışı ve buzlanma nedeniyle araçlar kaydı Tokat-Sivas Karayolu kar yağışı, buzlanma ve araçların kayması nedeni ile ulaşım..
Irak Sınırından Acı Haber! Şehit ve Yaralılarımız Var Irak Sınırından Acı Haber! Şehit ve Yaralılarımız Var Türkiye-Irak sınırında devam eden terör operasyonunda 4 askerimiz şehit oldu, 6 ..
Berat Kandili'nin Anlamı Ve Önemi Berat Kandili'nin Anlamı Ve Önemi Berat Kandili, 8 Mart'ta başlayan üç ayların ikincisi şaban ayının 15'inci geces..
Erdoğan ve İmamoğlu Cenaze Töreninde Erdoğan ve İmamoğlu Cenaze Töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eski İTO Başkanı Atalay Şahinoğlu'nun cenaze ..
  SİYASET HABERLERİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Önemli Mesaj! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Önemli Mesaj! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Seçim tartışmalarını geride bırakarak, ekon..
Başkan Erdoğan Düğmeye Bastı! Başkan Erdoğan Düğmeye Bastı! Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti teşkilat yönetimi ile bir araya gelerek 81 ilin ..
Kalın'dan Kıdem Tazminatı Açıklaması! Kalın'dan Kıdem Tazminatı Açıklaması! Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın önemli açıklamalarda bulundu.
Erdoğan:YSK Noktayı Koyduğu Zaman... Erdoğan:YSK Noktayı Koyduğu Zaman... İşin Geleceği Konferansı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'YSK noktayı koyduğu..
  SAĞLIK HABERLERİ
Dikkat Uzmanlar Uyarıyor! Dikkat Uzmanlar Uyarıyor! Çocuk gelişim uzmanları çocukların ergenlik yaşlarının ebeveynleri ile benzerlik..
Dikkat Uzmanlar Uyarıyor! Dikkat Uzmanlar Uyarıyor! Doğru bir beden postürü sağlanarak yapılan pilatesin bel ve omurga sağlığını kor..
Dikkat Uzmanlar Uyarıyor! Dikkat Uzmanlar Uyarıyor! Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doktor Gül Güner Nar, çocuklarda abur cubur..
Tedavide Yeni Yöntem! Tedavide Yeni Yöntem! Özel Hayat Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Yasin Kapucu, idrar yolundan giriler..
  EĞİTİM HABERLERİ
MEB'den Öğrencilere Müjde! MEB'den Öğrencilere Müjde! 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçim nedeniyle 1 Nisan'da ilk ve orta dereceli ..
Milli Eğitim Bakanı Duyurdu! Milli Eğitim Bakanı Duyurdu! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullar arasındaki imkan ve farklılıkların azal..
Bakanlıktan Flaş Karar! Bakanlıktan Flaş Karar! 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması, yarın saat 10.00'da Milli Eğitim Bakanı Ziya..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Medipol Başakşehir 28 18 3 7 44 15 61 +29
2 Galatasaray 28 16 4 8 59 28 56 +31
3 Beşiktaş 28 15 5 8 60 37 53 +23
4 Trabzonspor 28 14 7 7 50 37 49 +13
5 Yeni Malatyaspor 28 10 10 8 38 37 38 +1
6 Kasımpaşa 29 11 13 5 47 51 38 -4
7 Alanyaspor 28 11 12 5 30 34 38 -4
8 Antalyaspor 28 11 12 5 31 45 38 -14
9 Çaykur Rizespor 28 9 9 10 40 40 37 0
10 Atiker Konyaspor 28 8 8 12 33 33 36 0
11 Kayserispor 28 9 10 9 27 37 36 -10
12 Sivasspor 28 9 11 8 40 43 35 -3
13 MKE Ankaragücü 28 10 13 5 30 42 35 -12
14 Fenerbahçe 28 7 9 12 34 39 33 -5
15 Bursaspor 29 5 10 14 25 34 29 -9
16 Göztepe 28 8 17 3 26 36 27 -10
17 BB Erzurumspor 28 5 13 10 29 38 25 -9
18 Akhisarspor 28 6 16 6 29 46 24 -17
Takım O G M B A Y P AV
1 Gençlerbirliği 14 10 2 2 24 8 32
2 Hatayspor 15 8 2 5 25 9 29
3 Denizlispor 15 8 2 5 27 12 29
4 Ümraniyespor 15 9 4 2 22 12 29
5 Gazişehir Gaziantep FK 15 8 4 3 24 11 27
6 Adana Demirspor 15 7 3 5 26 14 26
7 Altınordu 15 7 4 4 25 14 25
8 Eskişehirspor 15 6 3 6 20 18 24
9 İstanbulspor 14 7 4 3 22 21 24
10 Balıkesirspor Baltok 14 7 4 3 18 17 24
11 Boluspor 14 6 4 4 20 12 22
12 Osmanlıspor FK 15 7 7 1 19 18 22
13 Altay 14 5 5 4 17 13 19
14 Giresunspor 14 4 7 3 15 18 15
15 Adanaspor 14 3 6 5 19 19 14
16 Afjet Afyonspor 14 3 7 4 16 25 13
17 Elazığspor 15 3 9 3 16 24 12
18 Kardemir Karabükspor 15 0 12 3 6 33 3
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 15 12 1 2 42 11 38
2 Fatih Karagümrük 16 12 2 2 32 15 38
3 Menemen Belediyespor 16 10 2 4 34 19 34
4 Tuzlaspor 16 10 3 3 36 12 33
5 Sivas Belediyespor 16 8 3 5 28 20 29
6 Bandırmaspor 15 8 4 3 25 15 27
7 Şanlıurfaspor 15 7 3 5 21 12 26
8 Tarsus İdman Yurdu 15 7 4 4 31 23 25
9 Kahramanmaraşspor 16 7 5 4 19 16 25
10 Etimesgut Belediyespor 15 6 3 6 18 13 24
11 Kırklarelispor 16 6 4 6 20 16 24
12 Zonguldak Kömürspor 15 6 4 5 16 13 23
13 Pendikspor 15 5 3 7 22 18 22
14 Bak Spor 15 4 4 7 16 25 19
15 Tokatspor 16 5 8 3 15 18 18
16 Konya Anadolu Selçukspor 15 3 5 7 21 28 16
17 Fethiyespor 16 3 6 7 11 18 16
18 Darıca Gençlerbirliği 16 3 10 3 13 33 12
Takım O G M B A Y P AV
1 Nazilli Belediyespor 15 10 0 5 33 12 35
2 Tire 1922 15 8 0 7 23 8 31
3 Hekimoğlu Trabzon 14 8 1 5 21 7 29
4 Nevşehir Belediyespor 15 7 1 7 30 15 28
5 Ergene Velimeşe 15 8 4 3 22 14 27
6 Artvin Hopaspor 15 6 2 7 16 10 25
7 Karaköprü Belediyespor 15 7 5 3 24 19 24
8 Şile Yıldızspor 14 7 5 2 31 19 23
9 Silivrispor 15 6 4 5 16 9 23
10 Yomraspor 14 5 2 7 18 12 22
11 Erzin Belediyespor 14 5 3 6 22 14 21
12 Erbaaspor 14 5 4 5 18 12 20
13 Gebzespor 15 5 5 5 16 13 20
14 Kozan Belediyespor 15 4 4 7 14 17 19
15 Batman Petrolspor 14 5 5 4 12 15 19
16 Büyükçekmece Tepecikspor 14 5 7 2 16 18 17
17 Körfez Spor Kulübü 15 1 11 3 8 33 6
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 20/04/2019 Akhisarspor vs Antalyaspor
 20/04/2019 Trabzonspor vs Yeni Malatyaspor
 20/04/2019 Galatasaray vs Kayserispor
 20/04/2019 Göztepe vs BB Erzurumspor
 21/04/2019 MKE Ankaragücü vs Atiker Konyaspor
 21/04/2019 Medipol Başakşehir vs Çaykur Rizespor
 21/04/2019 Alanyaspor vs Fenerbahçe
 22/04/2019 Sivasspor vs Beşiktaş
 26/04/2019 Medipol Başakşehir vs Göztepe
 20/04/2019 Galatasaray - Kayserispor Galatasaray ligdeki son 14 maçında hiç kaybetmedi  Galatasaray yenilmez
 20/04/2019 Trabzonspor - Yeni Malatyaspor Trabzonspor ligdeki son 6 maçında hiç kaybetmedi  Trabzonspor yenilmez
 20/04/2019 Trabzonspor - Yeni Malatyaspor Yeni Malatyaspor ligde deplasmandaki son 6 maçında hiç kazanamadı  Trabzonspor yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 20/04/2019 Giresunspor vs Denizlispor
 20/04/2019 Ümraniyespor vs Eskişehirspor
 20/04/2019 Gençlerbirliği vs İstanbulspor
 21/04/2019 Boluspor vs Gazişehir Gaziantep FK
 21/04/2019 Afjet Afyonspor vs Altınordu
 21/04/2019 Altay vs Hatayspor
 21/04/2019 Adanaspor vs Adana Demirspor
 22/04/2019 Balıkesirspor Baltok vs Kardemir Karabükspor
 27/04/2019 Gazişehir Gaziantep FK vs Giresunspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 21/04/2019 Anadolu Selçukspor vs Darıca Gençlerbirliği
 21/04/2019 Bak Spor vs Sivas Belediyespor
 21/04/2019 Bandırmaspor vs Menemen Belediyespor
 21/04/2019 Etimesgut Belediyespor vs Kahramanmaraşspor
 21/04/2019 Manisa BBSK vs Fethiyespor
 21/04/2019 Pendikspor vs Tuzlaspor
 21/04/2019 Şanlıurfaspor vs Tokatspor
 21/04/2019 Tarsus İdman Yurdu vs Fatih Karagümrük
 21/04/2019 Zonguldak Kömürspor vs Kırklarelispor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 21/04/2019 Batman Petrolspor vs Kozan Belediyespor
 21/04/2019 Büyükçekmece Tepecikspor vs Nazilli Belediyespor
 21/04/2019 Erbaaspor vs Karaköprü Belediyespor
 21/04/2019 Ergene Velimeşe vs Silivrispor
 21/04/2019 Erzin Belediyespor vs Körfez Spor Kulübü
 21/04/2019 Hekimoğlu Trabzon vs Tire 1922
 21/04/2019 Şile Yıldızspor vs Nevşehir Belediyespor
 21/04/2019 Yomraspor vs Artvin Hopaspor
 21/04/2019 Yomraspor - Artvin Hopaspor Artvin Hopaspor ligde deplasmandaki son 7 maçında hiç kazanamadı  Yomraspor yenilmez
LİNKLER
Yukarı