HABER AKIŞI

Türkiye'nin Yıldızı Parlamaya Devam Edecek...

 Tarih: 03-06-2018 18:46:25

Başbakan ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım, Kastamonu mitinginin ardından helikopter ile Karabük'e hareket etti. Yıldırım, kent meydanındaki miting öncesi Karabük Valiliğini ziyaret etti. Vali Kemal Çeber, 23. Dönem TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin tarafından karşılanan Başbakan Binali Yıldırım daha sonra Karabük Valiliğine geçti. Burada Kemal Çeber'den kentle ilgili kısa bir brifing aldıktan sonra kent meydanındaki mitinge hareket etti.


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Başbakan Binali Yıldırım’a Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin ve partililer eşlik etti. Başbakan Binali Yıldırım, “Emeğin, alınterinin şehri Karabük, Ramazanınız mübarek olsun. Mevla ibadet ve oruçlarınızı kabul eylesin. Bu coşku dolu meydandan Eflani, Eskipazar, Ovacık, Safranbolu ve Yenice’ye selamlarımızı gönderiyorum. 24 Haziran’da yeniden destan yazmaya hazır mısınız? Türkiye’nin lideri adam gibi adam Recep Tayyip Erdoğan ile yola devam mı? Güçlü meclis, güçlü hükumet, güçlü Türkiye diyerek bir kez daha AK Parti demeye var mısınız? Cumhur ittifakı demeye var mısınız? Birliğimiz için dirliğimiz için kardeşliğimiz için bu kutlu yürüyüşte beraber olacak mıyız? Heyecanınız, gücümüze güç katıyor. Yüreğinizdeki heyecan daim olsun. Her şey gönlünüzce olsun. 24 Haziran seçimlerinin ne kadar önemli olduğunun farkındasınız. O halde vakit Karabük vakti diyoruz. Vakit Türkiye vakti diyoruz. Vakit AK Parti vakti diyoruz. Durmak yok, yola devam. Karabük ne yapacağını bilir. Hangi safta yer alacağını bilir. Karabük 16 yıl boyunca Türkiye’yi ayağa kaldırmak için verdiğimiz mücadelede hep bizimle beraber oldu. Recep Tayyip Erdoğan’a AK Parti’ye ve bu kutlu davaya sahip çıktınız. Şükranlarımı sunuyorum, Allah hepinizden razı olsun. Bu güneşin altında bu meydanı hıncahınç doldurarak oruç ağızla ne kadar memleket sevdalısı olduğunuzu bir kez daha gösterdiniz” diye konuştu.

“Kapalı kapılar arkasında adı sanı belli olmayan bir Cumhurbaşkanı adayını alıp mecliste dayatmayla, zorlamayla Cumhurbaşkanı seçtiriyorlardı”

 

 


Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti iktidarından önce dayatma ve zorlamayla Cumhurbaşkanı seçildiğine vurgu yaparak şöyle devam etti: 

“Biz sadece Rabbimizin huzurunda eğiliriz. Başka hiçbir gücün önünde eğilmeyiz. Hep beraber 24 Haziran’da bir tarih yazacak mıyız? Az önce Mehmet Ali bey (Şahin) bahsetti. 6 tane Cumhurbaşkanı adayı var. Bakın, AK Parti iktidarından önce Cumhurbaşkanları nasıl seçiliyordu. Kapalı kapılar arkasında adı sanı belli olmayan bir Cumhurbaşkanı adayını alıp mecliste dayatmayla, zorlamayla Cumhurbaşkanı seçtiriyorlardı. Cumhurbaşkanı, cumhurun, milletin başkanı demektir. Milletin başkanını milletten kaçırarak seçiyorlardı. Bunun adı vesayettir. AK Parti geldi aynı şeyi AK Parti’ye yaptılar. Cumhurbaşkanını Türkiye’nin en büyük partisiyle seçtirmek istemediler. 367'yi çıkardılar. Biz de madem vekiller seçmeyecekse Cumhurbaşkanını milletin kendisi seçer dedik, referandum yaptık. O günden sonra Türkiye’nin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı da Recep Tayyip Erdoğan oldu. Ortada böbürlenip dolanan başkanlar yatıp kalksın AK Parti’ye, millete dua etsinler. Yoksa onların Cumhurbaşkanı adayı olması bile mümkün değildi. Şimdi bu adayların hepsi bir konuda anlaşmışlar, ‘Şu Tayyip Erdoğan’ı alaşağı edelim de memleket ne olursa olsun. Şu AK Parti’yi iktidarından indirelim de ne olursa olsun.’ Emperyalistlerin, Kandil’in, FETÖ’nün sesine kulak verenlere inat Recep Tayyip Erdoğan ile yola devam mı? Karabük hazır. Karabük’te coşku var, heyecan var. İstek var. Karabük 24 Haziran’ı iple çekiyor. Gün sayıyor. Allah bu millete zeval vermesin. Rabbim Karabük’e kara gün göstermesin.”

“Abartmayla, çarpıtmayla, yalanla dolanla bu işler olmaz” 

Karabük’te dikili ağacı olmayanların mangalda kül bırakmadığını ifade eden Başbakan Binali Yıldırım, “Bugün Karabük’te dikili bir ağacı olmayanlar, bir eser ortaya koymayanlar konuşmaya gelince mangalda kül bırakmıyorlar. Şu Kardemir’i görüyorsunuz değil mi Türkiye’nin neredeyse Cumhuriyetle yaşıt, kapanmaya yüz tutmuştu. Dedik ki Kardemir mutlaka ayağa kalkacak. Karabük’ün ismiyle özdeşleşmiş Kardemir’i yine eski anlı, şanlı günlerine kavuşturacağız dedik. Şimdi Karabük Türkiye için üretiyor. Akıl teri üretiyor, alın teri üretiyor. Karabüklülere iş, aş sağlıyor. Muhalefet adaylarının bu milletin hayır duasını alacak eserleri var mı? Bozuk saat bile günde iki kere doğruyu gösterir. Bunlarda o bile yok. Abartmayla, çarpıtmayla, yalanla dolanla bu işler olmaz. Önce eserinizi görelim kardeş, eserinizi görelim. ‘Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde’ Ziya Paşa bunlar için söylemiş. Karabük ince eler sık dokur. İnce’yi eler Erdoğan’ı seçer. Bu güne kadar ne hayrınız dokundu. Bir hayrınız olduysa hakkaniyet sahibi Karabüklüler bunu bilmez mi? Varsa söyleyin de bilelim. Söyleyemezsiniz, çünkü bu memlekette iziniz yok. Dikili bir ağacınız bile yok. Bundan sonra olur mu? Hiç ümidimiz yok. Yaparsa AK Parti yapar. O kadar. Tek bildikleri laf salatası. Laf üstüne laf koymak, çamur atmak, bol keseden atmak. Eskiden bir Kılıçdaroğlu çıkar konuşurdu şimdi iki oldular. Ayrı tellerden çalıyorlar ama söyledikleri türkü aynı. Şunu yaptırmayacağız, orayı yıkacağız, burayı yıkacağız. Yahu kardeşim siz yıkım ekibi misiniz, enkazcı mısınız? Dilin zekatı hayır konuşmaktır. Bunların ağzından hayır çıktı mı? 'Tayyip Erdoğan kaybetsin AK Parti kaybetsin.' Yağma yok, bu iktidar milletin iktidarı, emaneti millet verdi alan da millet olur. O kadar açık ve net. Esip gürlemekle, bu milletin 16 yıldır birlikte yürüdüğü AK Parti’ye olan muhabbetini desteğinizi keseceğinizi mi zannediyorsunuz. Siyaset lafazanlıkla olmaz, projeyle olur vizyonla olur. Sizde hangisi var. Cevap hiçbiri. Cevap şıkkı D, hiçbiri. Bizim gözümüz sizde, milletimizde. Milletin gösterdiği istikamette yolumuza devam ediyoruz. Son 16 senede Cumhurbaşkanımızın önderliğinde büyük bir başarı öyküsü gerçekleştirdik. Dünya krizi dolayısıyla yapılan 10 büyük proje var. Son 10 yılda, bir bakın bu projelere. Altı tanesini Türkiye yapmış. Türkiye bir numara. Türkiye’ye de birincilik yakışır. Ülkeyi bir baştan bir başa, bölünmüş yollarla böldük, hızlı tren hayalini gerçeğe dönüştürdük. Şehir hastaneleriyle sağlıkta dönüşüm yaptık. Havayolunu halkın yolu yaptık” diye ifade etti.

"Türkiye'nin yıldızı parlamaya devam edecek" 

24 Haziran seçimlerinden sonra Türkiye'nin hızını daha da artıracağını ifade eden Başbakan ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım, "24 Haziran’dan sonra Türkiye hızını daha artıracak. Cumhuriyetin 100. Yılında hedeflerine koşar adımlarla yürüyecek. Daha güçlü meclis ile daha güçlü hükumet ile atılım üzerine atılım yapacağız. Daha az bürokrasi, daha çok iş, daha fazla yatırımla Türkiye’nin yıldızı parlamaya devam edecek. İstikrar kalıcı hale gelecek. Eğitimde, sağlıkta, ulaştırmada atılımlar hız kesmeden devam edecek. Türkiye için üretmeye, çalışmaya devam edeceğiz. Bütün zorlukları birbirimizle kenetlenerek üstesinden geleceğiz. Terörü Türkiye’nin gündeminden tamamen çıkartacağız. Gençlerimizin dağa çıkmasının önüne geçtik, daha da huzurlu güvenli bir ülkeyi doğusuyla batısıyla kuzeyi ve güneyi ile birbirine bağlamanın huzurunu yaşıyoruz. Üretmeye, kazandırmaya talibiz. Yıkım ekibi gibi gelip yıkmayı, yok etmeyi, iptal etmeyi söyleyenlerden olmadık, olmayacağız. Bunun için durmak yok, yola devam diyoruz. Vakit Karabük vakti diyoruz. Türkiye şahlanacak diyoruz. Rabbim bu millete bizi mahcup etmesin" diye konuştu.

16 yılda Karabük'e yapılan yatırımları aktardı, müjdeleri sıraladı 

Başbakan Yıldırım, Türkiye'yi kalkındırırken bütün şehirleri adil bir şekilde geliştirmenin gayreti içerisinde olduklarına da vurgu yaparak, Karabük'e yapılan yatırımları ve ile müjdeleri şöyle sıraladı: 

"Türkiye kalkınırken bütün şehirlerimizi de adil bir şekilde geliştirmenin gayreti içinde olduk. Her şehrimizin ihtiyacını karşılamak için seferber olduk. Elbette bunları yaparken Karabük’ü de hiç ihmal etmedik. 16 yılda Karabük’e tam 8 milyar liralık yatırım yaptık. Helali hoş olsun. Karabük’te derslik sayısını yüzde 62 artırdık. Ne demektir, yani 80 yılda Cumhuriyetin kuruluşundan 2002 sonuna kadar bin 195 derslik yapılmışken bu derslik sayısını bin 932’ye çıkardık. 15 yılda yüzde 62 artış. İşte eğitime yapılan yatırım ortada. 2007’de Karabük Üniversitesi’ni kurduk mu? Şimdi Yenice’ye bir de Raylı Sistemler Yüksekokulu ile Bilişim Yüksekokulu’nu kuracağız. Buradan müjdeliyorum. Yurt kapasitesini artırdık. Karabük’e 16 yılda 4 bin 500 konut yaptık. Bin 400 konut yapımı da devam ediyor. Karabük’ü doğalgaz konforuyla buluşturduk mu? Yaptığımız barajlar ve tesislerle Karabük’ün içme suyu sorununu tamamen çözdük. Ovacık, Hatipoğlu Barajı ve Sulama Tesisini tamamladık. Karabük’e 5 baraj, bir tane de gölet yapımını halen devam ettiriyoruz. Taşkın korumada 35 tesisi yaptık ve devreye aldık. Karabük’te biz göreve gelmeden önce bölünmüş yol 7 kilometrecik var. O da şehir içinin geçişi, başka yerde bölünmüş yol yoktu. Peki şimdi ne kadar? 116 kilometre. Karabük’ü Bolu ve Çankırı’ya bölünmüş yollarla bağladık. Yolları böldük, hayatları birleştirdik. Karabük’te 6’sı hastane olmak üzere 12 sağlık tesisini yapıp hizmete verdik. 2002 yılında Karabük’te sadece 2 OSB vardı. Bugün ilimizde 683 hektarlık alana 2 OSB’miz hizmet veriyor. Görev yapıyor. Bin 250 kardeşimize iş, aş sağlıyor. 2002’de Karabük ihracatı bilmiyordu. Sadece 10 milyon ihracatı vardı. 2012’de 326 milyon ihracata ulaştı. Karabük dünyaya satıyor. Kardemir dışarıya ihraç ediyor. Bu yıl içerisinde Karabük Eskipazar’a yeni bir metal ürünleri OSB kuruyoruz. Yenice’ye de orman ürünleri OSB kuruyoruz. Bugün en fazla müjdeyi Yenice aldı. Karabük için yapacağımız çok daha hizmetler var. Yeter ki birlikte yürümeye devam edelim. Yarınımız bugünden daha güzel olacak. Karabük Havaalanı etüt çalışmaları devam ediyor. İnşallah önümüzdeki dönemde hayır sahibimiz Şevket beyin de desteği ile havalimanını yapacağız. Eğitim sahasını, eğitim meydanını Karabük’e kazandıracağız. 16 yıldır ülkemiz ve milletimiz için yaptıklarımız ortada, bu hizmetlerin bundan sonra da kesintisiz devam etmesini istiyor muyuz? O halde durmak yok, yola devam. Sizlerle birlikte el ele, gönül gönüle geleceği inşa ediyoruz. Karabük’ün güzel insanları, sevginizi coşkunuzu 24 Haziran’da sandığa taşıyacak mısınız? Yaparsa AK Parti yapar diyecek misiniz? Milletin adamı adam gibi adam Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı seçecek miyiz? AK Parti’yi güçlü bir şekilde meclise gönderecek misiniz? Allah sizden razı olsun. Bu coşkunuz ve heyecanınız artarak devam etsin. Allah birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi daim eylesin. Türkiye’nin yolunu da bahtını da açık eylesin." 

Başbakan Binali Yıldırım, emeklilere verilecek olan bayram ikramiyesi ödemelerine ilişkin de "Bayram öncesi ikramiye ödenmeye başlandı. İftira atanlar, verilmeyecek diyenler utansınlar. Karabük’e emekli büyüklerimize en güzel sevgilerimizi saygılarımızı sunuyorum" diye konuştu. 

Başbakan Binali Yıldırım, adaylar ile hatıra pozu verdikten sonra helikopter ile Kastamonu'ya hareket etti.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  BURSA HABERLERİ
Zehir Tacirlerine Operasyon Zehir Tacirlerine Operasyon Bursa'nın İnegöl ilçesinde yapılan uyuşturucu operasyonunda 4 kişi gözaltına alı..
Görenlerin Dikkatini Çekiyor ! Görenlerin Dikkatini Çekiyor ! Bursa’da 2'nci Beyazıt tarafından 1508 yılında yaptırılan Cumhuriyet Caddesi'nde..
Tarihi Hanı Cezaevine Çevirdiler Tarihi Hanı Cezaevine Çevirdiler Bursa’da 600 yıllık hanın yolu demir parmaklıkla kapatıldı. İçinde dükkanlar bul..
  BURSASPOR HABERLERİ
Bursaspor'un Başarısı İçin Çalışıyoruz ! Bursaspor'un Başarısı İçin Çalışıyoruz ! Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, herkesin kulübe sahip çıkması gerektiği..
Umut Meraş’tan İtiraf! Umut Meraş’tan İtiraf! Bursaspor’un genç futbolcusu Umut Meraş, Galatasaray ve Medipol Başakşehir’in ke..
Bursaspor'a Kötü Haber! Bursaspor'a Kötü Haber! Bursaspor'un orta saha oyuncu Abdullahi Shehu, Nijerya Milli Takımı'nın Libya il..
Samet Aybaba'dan Süpriz! Samet Aybaba'dan Süpriz! Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, yeni sezon öncesi basketbol takımına ba..
  DÜNYA HABERLERİ
Kırım'da Bombalı Saldırı ! Kırım'da Bombalı Saldırı ! Kırım'ın liman kenti Kerç'te bir lisede bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda 18..
Kraliyet Ailesini Bebek Heyecanı Sardı Kraliyet Ailesini Bebek Heyecanı Sardı Kensington Sarayı, Sussex Düşesi Meghan Markle'ın hamile olduğunu ve önümüzdeki ..
  EKONOMİ HABERLERİ
Pazarcılardan Bakan Albayrak'a Destek Pazarcılardan Bakan Albayrak'a Destek Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın sebze ve meyve fiyatlarına doğrudan et..
Piyasalarda Son Durum... Piyasalarda Son Durum... Serbest piyasada dolar 5,7830 liradan, euro ise 6,6960 liradan güne başladı.
İşsizlik Rakamları Açıklandı İşsizlik Rakamları Açıklandı Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2018 yılı Temmuz d..
  GÜNDEM HABERLERİ
Bakan Çavuşoğlu Açıkladı ! Bakan Çavuşoğlu Açıkladı ! Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayı ile ..
Edebiyat Dünyasının Acı Kaybı! Edebiyat Dünyasının Acı Kaybı! Edebiyat camiasının sevilen isimleri arasında yer alan Şair-Yazar Bahaettin Kara..
Kaşıkçı Hakkında Yeni İddia! Kaşıkçı Hakkında Yeni İddia! Amerikan gazetesi Washington Post, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabis..
  SİYASET HABERLERİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan Moldova'da Cumhurbaşkanı Erdoğan Moldova'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan temaslarda bulunmak üzere geldiği Kişinev’de ..
  SAĞLIK HABERLERİ
Faydaları Saymakla Bitmiyor... Faydaları Saymakla Bitmiyor... Sumak nedir,faydaları nelerdir?
Nefes Almayı Zorlaştırıyor... Nefes Almayı Zorlaştırıyor... Op. Dr. Yücel Sarıaltın, bu aylarda artan üst solunum yolu enfeksiyonlarının nef..
Zeytinyağının Bilinmeyen Faydaları... Zeytinyağının Bilinmeyen Faydaları... Akdeniz mutfağının en önemli ürünlerinden biri olan zeytinyağı, çok uzun yıllard..
Kişi Başına Düşen Doktor Sayısı... Kişi Başına Düşen Doktor Sayısı... Türkiye'de bin kişi başına düşen doktor sayısının 1,8 olduğu saptandı. ..
  EĞİTİM HABERLERİ
Bakanlık Açıklama Yaptı... Bakanlık Açıklama Yaptı... Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı: "2018-2019 eğitim öğretim döneminde..
Tüm Türkiye'de Başlıyor! Tüm Türkiye'de Başlıyor! Anadolu Üniversitesi’nin Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri öğrencileri..
Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı 2018 yılı yükseköğretim kurumlarına yapılan ek yerleştirme ile birlikte lisans p..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
resmi ilanlar
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 8 6 2 0 16 9 18 +7
2 Medipol Başakşehir 8 4 1 3 12 4 15 +8
3 Beşiktaş 8 4 1 3 15 10 15 +5
4 Kasımpaşa 8 5 3 0 17 15 15 +2
5 Trabzonspor 8 4 3 1 17 11 13 +6
6 Antalyaspor 8 4 3 1 11 14 13 -3
7 Atiker Konyaspor 8 3 2 3 14 12 12 +2
8 Yeni Malatyaspor 8 3 2 3 11 9 12 +2
9 Göztepe 8 4 4 0 10 11 12 -1
10 Alanyaspor 8 4 4 0 6 12 12 -6
11 MKE Ankaragücü 8 3 4 1 8 9 10 -1
12 Sivasspor 8 2 3 3 12 15 9 -3
13 Kayserispor 8 2 3 3 7 10 9 -3
14 Bursaspor 8 1 2 5 5 7 8 -2
15 Fenerbahçe 8 2 4 2 6 10 8 -4
16 Çaykur Rizespor 8 1 3 4 10 10 7 0
17 Akhisarspor 8 1 5 2 9 13 5 -4
18 BB Erzurumspor 8 1 5 2 6 11 5 -5
Takım O G M B A Y P AV
1 Gençlerbirliği 4 4 0 0 10 1 12
2 Ümraniyespor 4 3 1 0 7 3 9
3 Boluspor 4 2 0 2 5 2 8
4 Adana Demirspor 4 2 1 1 9 3 7
5 Denizlispor 4 2 1 1 7 2 7
6 Hatayspor 4 2 1 1 5 3 7
7 Giresunspor 4 2 2 0 5 3 6
8 Afjet Afyonspor 4 1 1 2 7 3 5
9 Eskişehirspor 4 1 1 2 4 5 5
10 Altınordu 4 1 2 1 6 4 4
11 Gazişehir Gaziantep FK 4 1 2 1 4 5 4
12 Altay 4 1 2 1 3 4 4
13 Adanaspor 4 1 2 1 4 6 4
14 Balıkesirspor Baltok 3 1 1 1 2 4 4
15 İstanbulspor 4 1 2 1 6 12 4
16 Elazığspor 4 1 3 0 6 9 3
17 Osmanlıspor FK 4 1 3 0 1 4 3
18 Kardemir Karabükspor 4 0 3 1 1 7 1
Takım O G M B A Y P AV
1 Tuzlaspor 4 3 0 1 8 1 10
2 Şanlıurfaspor 4 3 0 1 5 2 10
3 Sivas Belediyespor 3 3 0 0 6 0 9
4 Manisa BBSK 3 3 0 0 6 1 9
5 Tarsus İdman Yurdu 4 2 0 2 10 6 8
6 Pendikspor 3 2 0 1 4 0 7
7 Fatih Karagümrük 4 2 1 1 4 2 7
8 Menemen Belediyespor 4 2 1 1 9 8 7
9 Zonguldak Kömürspor 3 2 1 0 4 2 6
10 Bugsaş Spor 3 2 1 0 5 4 6
11 Kırklarelispor 3 1 0 2 3 1 5
12 Konya Anadolu Selçukspor 4 1 1 2 7 6 5
13 Bandırmaspor 4 1 1 2 3 4 5
14 Kahramanmaraşspor 3 1 1 1 3 3 4
15 Etimesgut Belediyespor 3 1 1 1 2 4 4
16 Darıca Gençlerbirliği 4 0 2 2 2 5 2
17 Tokatspor 4 0 3 1 1 5 1
18 Fethiyespor 3 0 2 1 2 7 1
Takım O G M B A Y P AV
1 Silivrispor 3 3 0 0 8 0 9
2 Nazilli Belediyespor 3 3 0 0 4 0 9
3 Nevşehir Belediyespor 3 2 0 1 10 4 7
4 Tire 1922 3 2 0 1 5 1 7
5 Hekimoğlu Trabzon 3 2 0 1 5 2 7
6 Karaköprü Belediyespor 3 2 1 0 9 5 6
7 Erzin Belediyespor 4 2 2 0 7 4 6
8 Şile Yıldızspor 3 2 1 0 7 4 6
9 Kozan Belediyespor 3 2 1 0 5 3 6
10 Gebzespor 3 1 0 2 4 1 5
11 Artvin Hopaspor 3 1 0 2 1 0 5
12 Yomraspor 4 1 1 2 1 1 5
13 Ergene Velimeşe 3 1 1 1 3 3 4
14 Büyükçekmece Tepecikspor 4 1 2 1 5 6 4
15 Batman Petrolspor 4 0 1 3 4 7 3
16 Erbaaspor 3 0 2 1 2 4 1
17 Körfez Spor Kulübü 4 0 3 1 3 11 1
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 19/10/2018 Galatasaray vs Bursaspor
 20/10/2018 Kasımpaşa vs Akhisarspor
 20/10/2018 Medipol Başakşehir vs Kayserispor
 20/10/2018 Sivasspor vs Fenerbahçe
 21/10/2018 Çaykur Rizespor vs Atiker Konyaspor
 21/10/2018 Alanyaspor vs Antalyaspor
 21/10/2018 MKE Ankaragücü vs Yeni Malatyaspor
 21/10/2018 Göztepe vs Beşiktaş
 22/10/2018 Trabzonspor vs BB Erzurumspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 19/10/2018 Denizlispor vs Afjet Afyonspor
 20/10/2018 Gençlerbirliği vs Adanaspor
 20/10/2018 Balıkesirspor Baltok vs Boluspor
 20/10/2018 Gazişehir Gaziantep FK vs Ümraniyespor
 21/10/2018 Hatayspor vs Osmanlıspor FK
 21/10/2018 Kardemir Karabükspor vs Altay
 21/10/2018 İstanbulspor vs Giresunspor
 22/10/2018 Adana Demirspor vs Elazığspor
 22/10/2018 Altınordu vs Eskişehirspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 17/10/2018 Sivas Belediyespor vs Menemen Belediyespor
 17/10/2018 Bugsaş Spor vs Fatih Karagümrük
 17/10/2018 Etimesgut Belediyespor vs Konya Anadolu Selçukspor
 17/10/2018 Zonguldak Kömürspor vs Tokatspor
 17/10/2018 Kırklarelispor vs Darıca Gençlerbirliği
 17/10/2018 Manisa BBSK vs Şanlıurfaspor
 17/10/2018 Pendikspor vs Bandırmaspor
 17/10/2018 Fethiyespor vs Tarsus İdman Yurdu
 17/10/2018 Kahramanmaraşspor vs Tuzlaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 17/10/2018 Hekimoğlu Trabzon vs Yomraspor
 17/10/2018 Karaköprü Belediyespor vs Kozan Belediyespor
 17/10/2018 Erbaaspor vs Erzin Belediyespor
 17/10/2018 Nevşehir Belediyespor vs Tire 1922
 17/10/2018 Ergene Velimeşe vs Körfez Spor Kulübü
 17/10/2018 Gebzespor vs Nazilli Belediyespor
 17/10/2018 Silivrispor vs Artvin Hopaspor
 17/10/2018 Şile Yıldızspor vs Büyükçekmece Tepecikspor
 17/10/2018 Ergene Velimeşe - Körfez Spor Kulübü Körfez Spor Kulübü ligdeki son 7 maçında hiç kazanamadı  Ergene Velimeşe yenilmez
 17/10/2018 Nevşehir Belediyespor - Tire 1922 Tire 1922 ligdeki son 6 maçında hiç kaybetmedi  Tire 1922 yenilmez
 17/10/2018 Erbaaspor - Erzin Belediyespor Erbaaspor ligdeki son 6 maçında hiç kazanamadı  Erzin Belediyespor yenilmez
 17/10/2018 Hekimoğlu Trabzon - Yomraspor Hekimoğlu Trabzon ligdeki son 6 maçında hiç kaybetmedi  Hekimoğlu Trabzon yenilmez
LİNKLER
Yukarı