HABER AKIŞI

Yerel Seçimlerde Bir İlk...

 Tarih: 21-09-2018 10:05:00  -   Güncelleme: 21-09-2018 10:06:34
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, yerel seçimler için aday belirleme sürecinde anket dışında ilk defa uygulanacak bir takım yöntemleri devreye sokacaklarını söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AK Parti’nin yerel seçim hazırlığına yönelik açıklamada bulundu. Mart ayında yapılacak yerel seçimlere yaklaşık 6 ay gibi bir sürenin kaldığını hatırlatan Yavuz, hazırlıkların ve ortaya koyulacak yeni kurguların gözden geçirildiğini belirtti. 
AK Parti’de adaylık sürecinin başlamadığını ve başvuru tarihinin henüz belirlenmediğini ifade eden Yavuz, “Önümüzdeki süreçte adaylık süreci başlayacak ancak henüz başlamış değil ve tarihe ilişkin bir belirleme de söz konusu değildir. MKYK ve MYK toplantılarımızda seçimi konuştuk, sunumlarımız oldu ama adaylık sürecine ilişkin bir takvimlendirmede bulunmadık. Bundan sonraki süreçte takvimi ve tarihi belirleyeceğiz ve aday adaylık müracaatı süreci başlamış olacak” dedi. 
Bu seçimin önemli olduğunu belirten Yavuz, “Bu seçim çok önemli olmasaydı, ekonomik suikast ve manipülasyonlarla karşı karşıya kalmazdık. Bütün bu süreçlerin AK Parti’yi zaafa uğratmak, Türkiye’yi tökezletmek olduğunu biliyoruz ama Türkiye’yi tökezletmek için AK Parti’yi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı köşeye sıkıştırmak isteyen kesimlerin olduğunu da biliyoruz. Bundan dolayı bu seçimler çok daha önem arz ediyor” diye konuştu. 

"Değişimi çok iyi yönetme, idare etme gibi bir mecburiyetimiz var" 
Hem merkezi yönetimde hem de yerel yönetimlerde çok iddialı olarak bugünlere geldiklerini belirten Yavuz, “Bugün bu iddiamızı daha ileriye taşımanın zamanıdır. Elbette bir değişim, dönüşüm beklentisinin olduğunu görüyoruz ve bunu kendi haline bırakacak değiliz. Milletimizden gelen bu talebe kulak tıkama şansımız yok. Değişimi çok iyi yönetme, idare etme gibi bir mecburiyetimiz var. Bir yandan da Cumhurbaşkanımızın İstanbul’da ortaya koyduğu yerel belediyecilik tarzını daha da kökleştirmek ve derinleştirmek mecburiyetinde olduğumuzu düşünüyoruz. Buna ilişkin hazırlıklarımız ve çalışmalarımız var” açıklamasını yaptı. 

"Ankete benzer bir takım yöntemleri devreye sokarak milletin nabzını tutacağız" 
Adayların belirlenmesinde bir takım kriterlerin, istifade edilen bir takım yöntemlerin olduğunu ve bunlara dayalı olarak çalışmaların yürütüldüğünü vurgulayan Yavuz, konuşmasını şöyle sürdürdü: 
“Kesinlikle teşkilat temayül yoklamalarını son derece önemsiyoruz. Önümüzdeki günlerde onları da planlayacağız ve yapacağız. Bununla yetinmiyoruz ve diyoruz ki; teşkilatın dışına da çıkalım. Milletin nabzını tutarak buna karar vereceğiz. Bunun çeşitli yolları var ancak en bilinen yollarından bir tanesi ankettir. Ancak bu sefer anketin de dışına çıkarak, ankete benzer bir takım yöntemleri devreye sokarak milletin nabzını tutacağız. Bu çeşitlilikte belki de ilk defa olacak. Teşkilatın bir hafızası var. Bu parti kurumsallaşmış ve her bir birime ait bir hafıza var. Dolayısıyla teşkilat başkanının, seçim işlerinin, yerel yönetimlerin, Ar-Ge’nin bir hafızası var. Kısaca partinin bir hafızası var. Bu partinin hafızasına da bakmak gibi bir mecburiyetimiz var. Bir takım görüşlere başvurmak, il başkanlıkları, ilçe başkanlıkları, milletvekillerinin görüşünü sormak gibi temayül yoklamalarının dışında bu yöntemleri de gerek gördüğümüzde devreye sokacağımız ve gerek gördüğümüzde çok hızlı bir şekilde anket ve özellikle ankete benzer metotları devreye sokmak suretiyle yeni çalışmaları yapacağımız bir süreç bizi bekliyor.” 

"Bütün belediyeleri önemsiyoruz" 
Bütün belediyeleri önemseyerek bir seçim hazırlığı yaptıklarını belirten Yavuz, “Peşinen şu belediyeyi kaçırırız, şu belediye zaten alamayacağımız bir belediyedir düşüncesine girmeyiz. Ne kadar belediye varsa her bir belediyeyi alma ihtimalimiz var diye bir düşünceyle çalışmalarımızı yaparız. Her bir bölgenin, ilçenin, beldenin kendine ait özellikleri de var. O özellikleri göz önünde bulundurmak suretiyle oraya ilişkin belirlemelerimizde bulunur ve hazırlıklarımızı yaparız. Her bir bölgeye ilişkin daha oraya has, kişiselleştirilmiş bir yöntem icra etmemiz söz konusu olacaktır” dedi. 
Adaylık kriterlerine ilişkin de bilgi veren Yavuz, “Belediye başkanlarında icraat ararız, iş yapma biçimi olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’da ortaya koyduğu ilkelere uygun iş yapma biçimini gözetiriz ve ararız. Çok dürüst, çok ilkeli bir şekilde iş yapmayı, çok hukuki ve ahlaki temellere dayalı olarak icraatlarımızı ortaya koymayı ararız. Mutlaka halkla bütünleşmeyi ararız. ‘Gönül belediyeciliği’ diyor Cumhurbaşkanımız. Gönül belediyeciliği demek halkla bütünleşmek demektir, kapısını, gönlünü ardına kadar halka açmak demektir. Başarıyı, halkla bütünleşmeyi, bu başarıyı ortaya koyarken parti misyonuna uygun bir tarzla ortaya koymasını arıyoruz” ifadelerini kullandı.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  BURSA HABERLERİ
Aile Boyu Torbacılar! Aile Boyu Torbacılar! Bursa narkotik polisi, uyuşturucu taciri baba ile kızı ve gelinini 2 kilo bonzai..
Bursa'da Feci Olay! Bursa'da Feci Olay! Bursa'da çalıştıkları çiftliğe el arabasıyla saman taşıyan 2 işçiye otomobil çar..
Bursa'da Kapılarını Açtı Bursa'da Kapılarını Açtı Bursa Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen 3. BURSAF Ayakkabı ve Deri ..
Yörükler Şenlikte Buluştu Yörükler Şenlikte Buluştu Bursa'nın Orhaneli ilçesinde geleneksel olarak düzenlenen Yörük şenliği renkli g..
  BURSASPOR HABERLERİ
Kuaförlerin Bursaspor Aşkı Kuaförlerin Bursaspor Aşkı İstanbul’da düzenlenen 15. Beauty Eurasia Fuarı’nda Bursa Berberler Odası’nın ol..
Mesut Mestan Mazbatasını Aldı Mesut Mestan Mazbatasını Aldı Bursaspor'da dün yapılan olağanüstü seçimli genel kurulda başkan olarak seçilen ..
Mesut Mestan'dan  Açıklama Mesut Mestan'dan Açıklama Bursaspor’un yeni Başkanı Mesut Mestan, bir önceki başkan Ali Ay’a futbolcu satm..
Yeni Başkan Mesut Mestan Yeni Başkan Mesut Mestan Bursaspor'da gerçekleşen olağanüstü genel kurulda, tek aday olarak seçime giren ..
  DÜNYA HABERLERİ
Rusya'dan S-400 Açıklaması Rusya'dan S-400 Açıklaması Rusya Federasyonu Ticaret ve Sanayi Bakanı, Türkiye ile Rusya arasında gerçekleş..
Putin'den Savaş Hazırlığı Emri Putin'den Savaş Hazırlığı Emri Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Başkomutan sıfatıyla Rusya ordusuna savaş h..
Dışişleri Bakanlığı'ndan Kınama Dışişleri Bakanlığı'ndan Kınama Dışişleri Bakanlığı, Etiyopya’nın Amhara Bölgesi Hükümetine yönelik gerçekleştir..
“Filistin satılık değildir” “Filistin satılık değildir” Filistinli yetkililer, ABD'nin İsrail-Filistin meselesine çözüm iddiasıyla hazır..
  EKONOMİ HABERLERİ
Döviz Piyasasında Son Durum Döviz Piyasasında Son Durum Serbest piyasada dolar 5,7940 liradan, euro ise 6,5880 liradan güne başladı.
ÖTV İçin Son Günler... ÖTV İçin Son Günler... Beyaz eşya sektöründe Kasım 2018’de başlatılan sıfır ÖTV uygulaması 30 Haziran t..
Döviz Piyasasında Son Durum Döviz Piyasasında Son Durum Serbest piyasada dolar 5,7390 liradan, euro ise 6,5340 liradan haftaya başladı. ..
Avrasya Tünelinden Önemli Katkı Avrasya Tünelinden Önemli Katkı Avrasya Tüneli, 2019 yılı Ocak-Haziran döneminde yaklaşık 300 milyon TL gelir el..
  GÜNDEM HABERLERİ
İşte Yeni Sistemin Detayları... İşte Yeni Sistemin Detayları... Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) çeşitli statülerde katılan personelin işlemlerin..
Bu Kez Batman'da Görüldü! Bu Kez Batman'da Görüldü! Batman’ın Gercüş ilçesinde çiftçiler yaklaşık 15 santimetre uzunluğunda dev çeki..
Yoğunluk Devam Ediyor... Yoğunluk Devam Ediyor... 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda seçim yoğunluğu bugün de devam ediyor. 23 Hazira..
  SİYASET HABERLERİ
Bahçeli'den Büyük Tepki! Bahçeli'den Büyük Tepki! MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “İP’in başındaki şahıs mitili İmralı’ya attığı..
Çavuşoğlu:Mümkün Değil! Çavuşoğlu:Mümkün Değil! Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "S-400 alımından vazgeçmemiz mümkün değil''..
Bakan Akar'dan Siyasi Partilere Ziyaret Bakan Akar'dan Siyasi Partilere Ziyaret Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, CHP, MHP ve İYİ Parti genel başkanlarını ziyar..
  SAĞLIK HABERLERİ
Klima Hastalık Saçıyor Klima Hastalık Saçıyor Uzmanlar, sıcak ve bunaltıcı havalarda serinlemek için vazgeçilmez olan klimalar..
Dikkat Uzmanlar Uyarıyor! Dikkat Uzmanlar Uyarıyor! Doruk Sağlık Grubu Nöroloji Uzmanı Dr. Çiğdem Şen, 21 Haziran Dünya ALS Günü ves..
Çocuklarda Beslenmeye Dikkat! Çocuklarda Beslenmeye Dikkat! Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Gönül Tuba Ciğerli, çocukların öğün saatlerinin de..
Pet Şişeler Tehlike Saçıyor! Pet Şişeler Tehlike Saçıyor! Havaların ısınmasıyla suya olan ihtiyaç daha da artıyor. İnsanların yanında su t..
  EĞİTİM HABERLERİ
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
LİNKLER
Yukarı