Erkan Kamat: “Ertuğrul Sağlam Ve Hikmet Karaman, Bir Telefonla Bursaspora Gelir”

Bursaspor’un mevcut başkanı Erkan Kamat, 5 Haziran’da yapılacak olan kongrede göreve devam etmek istediğini ve yapacağı çok şey olduğunu söyledi. Teknik Direktör Mustafa Er’le görüşeceklerini belirten Kamat, aksi halde Hikmet Karaman ve Ertuğrul Sağlam’ın bir telefonla Bursaspor’a gelebileceğini söyledi.
 Tarih: 03-06-2021 16:10:52   Güncelleme: 03-06-2021 18:18:52
Erkan Kamat: “Ertuğrul Sağlam Ve Hikmet Karaman, Bir Telefonla Bursaspora Gelir”

TFF 1. Lig ekiplerinden Bursaspor’da, 5 Haziran’da yapılacak olan kongre öncesi mevcut başkan ve aynı zamanda da başkan adayı Erkan Kamat, basın toplantısı düzenlendi. Dikkat çeken konulara değinen Erkan Kamat, şunları söyledi:

"Söyleyeceklerimi bugüne kadar söylememem, konuşmamam Bursaspor’un marka değerinden dolayıydı. Ben ve yönetici arkadaşların yeniden güven tazeleyeceğiz. Güç birliği içinde Bursaspor’u özlenen günlerine gelmesini istiyoruz. Uçak düştüğü zaman kara kutu bulurlar. İncelemeler yapılır. Biz o kara kutuyu görev yaptığımız sürede tespit ettik ama camiamızı rencide etmek istemedik. Genç futbolcularımız büyük değer kazandı. Dünya basınında yer aldık. Biz bunu ezmek istemedik. Bana ’Es gürle’ dediler. Bunu en iyi de ben yaparım. Ama yapmadım. Çünkü Bursaspor’un bir değeri var. Ben bu basın toplantısını da yapmayacaktım. Ama yönetici arkadaşlarım artık açıkla dediler. Ne olursa olsun, dediler. Bizim günahımız yok dediler. Biz namusumuz ve şerefimizle en iyi hizmeti verdik. Her şeyi net şekilde öğrenmeden bilgi almadan yazdılar. Bu Bursaspor markasına zarar verir."

"Ben egosu olan bir insan değilim"

"Bursaspor’un bütün gelmiş geçmiş dökümanları elimde" diyen Kamat, "Benim söylediklerime inanmayan, asla böyle bir şey yoktur diyen varsa kapı açık. Hepsi gelsin. Kongre üyesi, divan kurulu üyesi olan herkes istediği evrakı alabilir. Daha önce bir kişi geldi. ‘Bazı konularla ilgili dava açacağım’ dedi. Ona da tüm bilgileri verdik. Sonrasında birinci davaya bizzat ben de katıldım. Bilirkişi atanmasını da ben talep ettim. Herkes bilsin bunu. Her şeyi incelesinler. Ama hiçbir usulsüzlük kimse bulamaz. Bursaspor kayıtlarında hiçbir usulsüzlük yoktur. Bursaspor tüm banka hesaplarında bloke var. 2013’ten bu yana Bursaspor’un elinden kıymetli oyuncular gitti. Herkese borçlanmışız. 46 dosya var. Neresinden tutup, neresinden çözeceksiniz. Ben gece gündüz bunlarla uğraştım. Ama ben bunları söylemedim. Yaptığımız işte herkes gibi başarılı olmak istiyoruz. Basınla iç içe olmak istemedim. Telefonla çok görüştüm ama davetlerini geri çevirdim. Çünkü kulüp rencide olacak. Ağır eleştiriler yapıldı bana karşı. Ben egosu olan bir insan değilim. Başım üstüne dedim kabul ettim. Göreve devam edersek, mutlaka basınla ilgili bir danışma kurulu kuracağız" cümlelerine yer verdi.

"Bursaspor’u mu satacağım ben?"

Ali Akman’ın transferi ile ilgili de dikkat çeken açıklamalarda bulunan Erkan Kamat, şu ifadeleri kullandı:

"Ali Akman’ın sözleşmesi 2021 Mayıs’ta sona eriyordu. Biz de şahsen ve yönetim kurulumuzla toplantılar yaptık. Kendisi de Mesut Mestan döneminde rencide edildiğini söyledi. ‘Bu yüzden dolayı da sözleşmemi uzatmak istemiyorum’ dedi defalarca. Ben var gücümle çalıştım, ailesiyle, amcasıyla toplantılar yaptım. Bizzat İstanbul’a gittim. İngiliz kulüplerinden her hangi bir kulübe transfer olursa, biz de bu transferi gerçekleştirelim ve Bursaspor’a kaynak sağlayalım dedim. Ondan sonra da Bursaspor’da 2 sene kiralık oynasın istedik. Ama sezon sonunda sözleşmesi sona erecek futbolcuları daha iyi şartlarda alacaklarını bilirler. Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’la da bu konuyu görüştük. O da yardımcı oldu. Hatta protokol hazırladık, siz doldurun detayları dedik. Ancak Milli Takım kampında Frankfurt yetkililer ile Ayhan Akman görüşüyor. Bununla alakalı da bizzat TFF’ye şikayette bulundum. Asla böyle bir şeyi kabul etmiyorum. Ahlaksızlık olarak görüyorum. Daha sonra kadro dışı bırakma kararı aldık. Altyapıda devam etsin diye program verdik. Bunlara uymadı. Sonrasında ise can güvenliğim yok diyerek 27 çevik kuvvetle Vakıfköy’e geldiler. Böyle bir şey olabilir mi? Şaşırdık kaldık. Ağır şeyler söylerim belki ama gerek yok. Utanmazlar. Bursaspor’u mu satacağım ben? 18 yaşındaki oyuncu benle oynayacak, canbazlık yapacak, ben onun eline mi bakacağım? Para aldın deniyor bana. Olacak şey mi bu? Yazıklar olsun. 304 bin Euro yetiştirme bedeli aldık. O rakamları da Bursaspor’da ödenecek öncelikli borçları kapattım. Ali Akman meselesi çok büyük bir ihanettir. Satılmayacak bir oyuncu var? Değerini bulur gider. Devletin en üst makamı beni aradı. Oyuncu satmak için. Ben yine oyuncu satmadım. Sezon sonu oldu yine satmadım."

"85 milyon TL’ye ihtiyaç var"

"Ben bu kulübü şaha kaldırmazsam benim adım Erkan Kamat değil" diyerek sözlerine devam eden Kamat,"“Pandemi döneminde İspanya’ya gittim, transfer tahtası için görüşmeler yaptım. Biz 2010 yılında da en iyi şekilde Bursaspor’u temsil ettik. Biz yine göreve devam etmek istiyoruz. Transfer tahtası ile ilgili tüm girişimlerimizi yaptık. 85 milyon TL’ye yakın 46 dosya var. Hepsi elimde. Haftaya da Amerika’ya gideceğim. Göreve devam edersek tabi... Ben pazarlıkta adamın böbreklerinin yerini değiştiririm. Ekonomi de belli. Biz tahtayı açabilmek için fedakarlık yapacağız. Ödenmesi gereken bedelleri ödeyeceğim. Ondan sonra öyle transfer olacak ki Türkiye şaşıracak. Hadi diğer başkan adayları çıksın da getirsin. 1 ay içinde uluslararası görüşmeleri yapıp transfer tahtasını açacağız. Tahtayı kesinlikle açacağım. Çünkü geçen sene bu kadar bilgiye sahip değildim. Tahtayı açarım demek büyük rüzgar. Şimdi yaptığı çalışmalar ve yaptığım görüşmeler sonrasında tahtayı açacağımı söylüyorum. Bütün planlarım hazır. Tahtayı açtıktan sonra da transferle alakalı gerekli açıklamalar yaparız. İkinci dönemde transfer tahtasının açılmamasının iki sebebi var. Altyapımıza ve çocuklarımıza sahip çıktı. Herkes memnundu. Çok önemli makamlardaki insanlar arayıp tebrik etti bizi" dedi.

"Mustafa Er’le toplantı yapacağız"

‘Kongre iptal mi olacak?’ söylentileri üzerine de açıklama yapan Erkan Kamat, “Bursaspor’un en önemli ve kritik kongresi 5 Haziran’da gerçekleşecek. Gün kaybetmek istemedik. Ertelenmiş kongre olduğu için tek seferde kongre yapabilirsiniz dendi. Ayrı ayrı Valilik ve Dernekler Masası ile görüştüm. Hatta Cumartesi gününü bilerek seçtim. Pazar günü sokağa çıkma yasağı geleceğini tahmin etti. Öyle ince düşünüyorum. Biz minibüs ve otobüsle adam taşıyıp oy atsın bize demeyiz. Kim olursa olsun vicdana göre oy kullanacak” ifadelerini kullandı. Teknik Direktör Mustafa Er konusuna da değinen Erkan Kamat şöyle devam etti; “Bizim sezon başında önemli bir karakter aradık. O da Mustafa Er’di. Şahsım adına kendisine teşekkür ediyorum. Mustafa Er, 20 yıllık tecrübeli bir hoca değil. Çocuklarımızla birlikte belli bir yere kadar performans gösterdiler. Biz devre arasında Antalya’da kamp yaptık. Adana Demirspor maçına geçtik orada. Sonra korona belası ile uğraştık. Oyuncularımız, personelimiz karantinaya girdi. 45 gün süre içinde 32 oyuncumuz ve hocalarımız kendilerini zor toparladı. 3 oyuncumuz yoğun bakımda yattı. O sürede 5 maç oynadık ve 1 puan aldık. Bu durum puan dengemizi bozdu. Giresunspor maçına 2005 ve 2006 doğumlu oyuncuları götürdük. Biz Mustafa Er’le gerekli toplantıları yapacağız. En doğru kararı vereceğimize inanıyorum. Ama Mustafa Er görevini en iyi şekilde tamamlamıştır" şeklinde konuştu.

Başkan Erkan Kamat sözlerine şöyle devam etti:

"Bursaspor kayıtlarında 570 milyon TL borç var. 152 tane dava dosyası var. Kulüpte çalışmış personelin hakkı ödenmemiş. Sen şunun adamısın diye bir sürü insan gönderilmiş. 2019-2020 senesinde maaş almayan personellerin tüm maaşını hemen ödedik. Mesut Mestan döneminde Bursaspor’un kasasına giren para 103 milyon TL. Personele, doğalgaza, elektriğe ödenmiş mi? Ödenmemiş. Bu para nereye gitti? Bir de kendilerine borçlandırmışlar. Ali Ay kendisine ne kadar borçlandırmış? Açıklayayım mı? Senetler burada. Mesut Mestan’ın da evrakları burada. 5 milyon TL çek yazdırmış kendine. Alacaklı olmuş. Dolar, Euro, altın borçlandırmış. Evrakların fotokopileri de elimde. Ben Allah’a kayıtlıyım. Siyasetçi değilim ben. Bursaspor’da yönetici alacakları 169 milyon TL. Benim ve yönetiminden kimsenin alacağı yoktur. Biz Bursaspor sevdası ile göreve geldik. Federasyondan 1 TL para gelmedi. Hesaplar blokeli. TFF’den direk bankaların faizlerine ödemeler yapılıyor. Gelen paralar faizlere dahi yetmiyor. Bursaspor, 1963 yılından bu yana her sene borçlandı. Sadece bu sene borçlanmadı. Ben kendi yöneticilerimi alkışlamak istiyorum. Biz hayatımızı koyduk ortaya. Bir kişi de teşekkür etmedi. Allah razı olsun deyin. Bursaspor’u tekrar nasıl devleşecek. Böyle olmaz. Sakin olmak istiyorum olamıyorum."

"Süper Lig’e çıkınca 10-15 başkan adayı çıkar"

Başkan Erkan Kamat, mevcut oyuncularla görüştüğünü de söyleyerek, "Emirhan Aydoğan ve Burak Kapacak’ın bütün haklarını ödedim. İsmail Can Çavuşluk, Ataberk Dadakdeniz ve Onur Atasayar’ın da sözleşmesi bitti. Onur da sözleşme yapmaya hazır bizle. Ataberk’in menajeri ile 3 defa toplantı yaptım. Kongreyi bekliyorum dedi. Ataberk Dadakdeniz’in 8,5 yıl hizmeti var. 608 bin Euro yetiştirme bedeli var. Yurtdışına giderse bu rakam Bursaspor’un kasasına girecek. Biz de sözleşmeni uzat 750 bin Euro’ya serbest kalır maddesi koyalım dedik. Birçok futbolcumuza da transfer teklifi var. Ama hiçbir kulüple bir anlaşmamız yok" dedi.

Başkanlığa tekrar aday olması ile ilgili yöneltilen soruya ise Kamat, şu cevabı verdi:

"Emin Adanur ve Serdar Acarhoroz aday olunca, benim ve arkadaşlarımın daha çok yapacağı çok şey olduğunu düşünerek aday oldum. Ben neden kendimi sıkıntıya sokayım? Biz 1 sene daha bu göreve devam etmemiz gerektiğini düşündüm. Süper Lig yolunda önemli bir adım atarsak sonra 10-15 aday çıkar."

"Hikmet Karaman ve Ertuğrul Sağlam"

‘Mustafa Er’le anlaşılmaması durumunda B planınız var mı?’ şeklinde gelen bir soruyu Erkan Kamat, şu şekilde cevaplandır:

"Ben Hikmet Karaman ve Ertuğrul Sağlam’la daha önce çalıştım. Muhteşem insanlar. Bir telefonla da buraya gelecek insanlardır. Ben yeter ki doğru karar vereyim. O insanlar Bursaspor’u seven ve bu kulübe aşık insanlar. Ertuğrul Sağlam’ı çok kırdık. Onun bedeli ödenmez. Onun katkısına kimse bir şey söyleyemez. İbrahim Yazıcı ve Ertuğrul Sağlam çok ayrı yerde."

Başkan Erkan Kamat, son olarak stadyum isim hakkı ile ilgili, "TOGG’la geçen sene ben görüştüm. Bu ekonomik şartlarda stadyumlara ki bizim stadyumumuz daha tamamlanmış durumda değil, isim hakkı bulmak zor. Büyük bir alışveriş firması, daha stat tamamlanmış durumda olmadığı için 10 yıllık sözleşmeye imza atmadı" cümlelerine yer verdi.

 

  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BURSASPOR Haberleri
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Beşiktaş 40 26 8 6 89 44 84 +45
2 Galatasaray 40 26 8 6 80 36 84 +44
3 Fenerbahçe 40 25 8 7 72 41 82 +31
4 Trabzonspor 40 19 7 14 50 37 71 +13
5 Sivasspor 40 16 7 17 54 43 65 +11
6 Hatayspor 40 17 13 10 62 53 61 +9
7 Alanyaspor 40 17 14 9 58 45 60 +13
8 Fatih Karagümrük 40 16 12 12 64 52 60 +12
9 Gaziantep FK 40 15 12 13 59 51 58 +8
10 Göztepe 40 13 15 12 59 59 51 0
11 Konyaspor 40 12 14 14 49 48 50 +1
12 Başakşehir FK 40 12 16 12 43 55 48 -12
13 Çaykur Rizespor 40 12 16 12 53 69 48 -16
14 Kasımpaşa 40 12 18 10 47 57 46 -10
15 Yeni Malatyaspor 40 10 15 15 49 53 45 -4
16 Antalyaspor 40 9 14 17 41 55 44 -14
17 Kayserispor 40 9 17 14 35 52 41 -17
18 BB Erzurumspor 40 10 20 10 44 68 40 -24
19 MKE Ankaragücü 40 10 22 8 46 65 38 -19
20 Gençlerbirliği 40 10 22 8 44 76 38 -32
21 Denizlispor 40 6 24 10 38 77 28 -39
Takım O G M B A Y P AV
1 Adana Demirspor 34 21 6 7 64 27 70 +37
2 Giresunspor 34 21 6 7 54 25 70 +29
3 Samsunspor 34 20 4 10 58 30 70 +28
4 İstanbulspor 34 19 8 7 62 34 64 +28
5 Altay 34 20 11 3 66 39 63 +27
6 Altınordu 34 17 8 9 58 45 60 +13
7 Keçiörengücü 34 17 10 7 49 28 58 +21
8 Ümraniyespor 34 14 11 9 46 43 51 +3
9 Tuzlaspor 34 14 15 5 46 53 47 -7
10 Bursaspor 34 14 16 4 56 57 46 -1
11 Bandırmaspor 34 12 16 6 48 51 42 -3
12 Boluspor 34 12 16 6 38 41 42 -3
13 Balıkesirspor 34 9 17 8 35 53 35 -18
14 Adanaspor 34 9 18 7 44 55 34 -11
15 Menemenspor 34 7 14 13 38 62 34 -24
16 Akhisarspor 34 8 20 6 36 59 30 -23
17 Ankaraspor 34 6 20 8 33 61 26 -28
18 Eskişehirspor 34 1 25 8 23 91 8 -68
Takım O G M B A Y P AV
1 Eyüpspor 38 28 2 8 82 25 92 +57
2 Sakaryaspor 38 21 5 12 74 35 75 +39
3 Kırşehir Belediyespor 38 21 8 9 57 32 72 +25
4 Kırklarelispor 38 19 6 13 60 32 70 +28
5 Van Spor 38 21 11 6 59 35 69 +24
6 Bodrumspor 38 18 11 9 80 48 63 +32
7 Etimesgut Belediyespor 38 18 13 7 63 36 61 +27
8 Karacabey Belediyespor 38 15 12 11 52 41 56 +11
9 Turgutluspor 38 16 16 6 44 56 54 -12
10 Serik Belediyespor 38 13 11 14 51 48 53 +3
11 Pendikspor 38 15 16 7 66 53 52 +13
12 Pazarspor 38 15 18 5 60 64 50 -4
13 Tarsus İdman Yurdu 38 13 15 10 56 55 49 +1
14 Bayburt Özel İdare Spor 38 14 18 6 52 61 48 -9
15 Sivas Belediyespor 38 11 14 13 63 58 46 +5
16 1922 Konyaspor 38 11 18 9 47 49 42 -2
17 Kastamonuspor 38 8 18 12 31 58 36 -27
18 Elazığspor 38 10 22 6 61 90 33 -29
19 Mamak FK 38 6 26 6 32 121 24 -89
20 Kardemir Karabükspor 38 1 34 3 16 109 3 -93
Takım O G M B A Y P AV
1 Diyarbekirspor 30 20 2 8 43 18 68 +25
2 1928 Bucaspor 30 20 3 7 58 18 67 +40
3 Yeşilyurt Belediyespor 30 17 8 5 50 27 56 +23
4 Ofspor 30 14 5 11 43 31 53 +12
5 Arnavutköy Belediye 30 13 8 9 40 29 48 +11
6 Edirnespor 30 12 9 9 34 31 45 +3
7 Belediye Derincespor 29 10 9 10 38 29 40 +9
8 Artvin Hopaspor 30 10 11 9 41 44 39 -3
9 Fatsa Belediyespor 30 10 12 8 22 31 38 -9
10 Kızılcabölükspor 30 9 11 10 34 33 37 +1
11 Nevşehir Belediyespor 30 9 14 7 31 31 34 0
12 Çankaya FK 30 10 16 4 28 48 34 -20
13 1877 Alemdağspor 30 9 15 6 37 48 33 -11
14 Antalya Kemerspor 30 7 17 6 27 50 27 -23
15 Payasspor 29 5 16 8 29 53 23 -24
16 Manisaspor 30 1 20 9 22 56 12 -34
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 13/08/2021 Beşiktaş vs Çaykur Rizespor
 14/08/2021 Fatih Karagümrük vs Gaziantep FK
 14/08/2021 Altay vs Kayserispor
 14/08/2021 Hatayspor vs Kasımpaşa
 15/08/2021 Başakşehir FK vs Alanyaspor
 15/08/2021 Adana Demirspor vs Fenerbahçe
 15/08/2021 Antalyaspor vs Göztepe
 16/08/2021 Sivasspor vs Konyaspor
 16/08/2021 Yeni Malatyaspor vs Trabzonspor
 16/08/2021 Giresunspor vs Galatasaray
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 13/08/2021 Gençlerbirliği vs Eyüpspor
 14/08/2021 İstanbulspor vs Manisa FK
 14/08/2021 Balıkesirspor vs Boluspor
 14/08/2021 Denizlispor vs Bandırmaspor
 15/08/2021 Keçiörengücü vs Altınordu
 15/08/2021 Tuzlaspor vs MKE Ankaragücü
 15/08/2021 Bursaspor vs Adanaspor
 15/08/2021 Menemenspor vs BB Erzurumspor
 16/08/2021 Kocaelispor vs Ümraniyespor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 05/09/2021 Ankaraspor vs İnegölspor
 05/09/2021 Bayburt Özel İdare Spor vs Sakaryaspor
 05/09/2021 Bodrumspor vs Afjet Afyonspor
 05/09/2021 Çorum FK vs Diyarbekir Spor
 05/09/2021 Hekimoğlu Trabzon vs Etimesgut Belediyespor
 05/09/2021 Kahramanmaraşspor vs Serik Belediyespor
 05/09/2021 Sarıyer vs Ergene Velimeşe
 05/09/2021 Sivas Belediyespor vs Turgutluspor
 05/09/2021 Somaspor vs Niğde Anadolu FK
 05/09/2021 Van Spor FK vs Adıyaman 1954 SK
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 05/09/2021 Batman Petrolspor vs Bursa Yıldırımspor
 05/09/2021 Belediye Kütahyaspor vs Arnavutköy Belediye
 05/09/2021 Çatalcaspor vs Karaman Belediyespor
 05/09/2021 Elazığspor vs Bergama Belediyespor
 05/09/2021 Erbaaspor vs 1954 Kelkit Bld.Spor
 05/09/2021 Hendek Spor vs Fatsa Belediyespor
 05/09/2021 Kahta 02 Spor vs Artvin Hopaspor
 05/09/2021 Nevşehir Belediyespor vs Mamak FK
 05/09/2021 Sancaktepe FK vs Osmaniyespor FK
HABER ARŞİVİ
ŞANS OYUNLARI
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI